Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jaki internet dl szkoły najkorzystniej

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Fri Apr 15, 2011 12:33 pm    Temat postu: Jaki internet dl szkoły najkorzystniej Odpowiedz z cytatem

Chodzi o to że, jako szkoła przymierzamy się do zmiany operatora który świadczy uslugi internetu plus tel. Jakieś ciekawe finansowo oferty dla szkół w 2011 r. Zastanawiam się czy neostrada 10 MB wystarczy na potrzeby szkoły. Bo skoro uczniowie w 2 pracowniach siądą i np zacznal grać albo korzystać z neta to zapchają całe łącze i w sekretarjacie nie bedize internetui szefostwo bedzie się wkurzać. Czy moze lepiej zainwestowac dobry modemorouter z podzialem pasma na poszczegolne wyjścia LAN.
Proszę o wasze rozwiązania w szkolach i problemy z tym związane. Bo z autopsji u nas pełno ostatnio waraii w neti.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Fri Apr 15, 2011 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orange - promocja dla firm 20 mega w cenie 2 koszt 72 pln.



Test łącza po podłączeniu

Na pw mogę podać telefon do konsultanta


Ostatnio zmieniony przez Napinator dnia Sat Apr 16, 2011 8:20 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Apr 15, 2011 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiepsko wychodzi ci wstawianie obrazków z tego "zapodaj", zapewne tylko ty je widzisz.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Thu Apr 21, 2011 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za odzew. Przyglądnę się ofercie ORANGE i zastanowię bo niedługo DSL 4 mi zabiorą. Gorzej z przepustowością łączy chyba 10 max u nas. Ale jeszcze sprawdzę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Apr 21, 2011 10:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie łącz dla szkół.
Ministerstwo przestało "wspomagać" promocje dla szkół, dlatego Neostrada i DSL są dla szkół po cenach takich, jak dla innych.
Jeśli szkoła na własnym łączu nie ma jakichś usług wymagających stałego IP, to taniej wyjdzie neo. Należy uważać z szybkością, bo jeśli kupi się za szybkie łącze (ponad możliwe parametry linii) to będą kłopoty.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JakubC
Moderator


Dołączył: 05 Jul 2005
Posty: 282
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sat Apr 23, 2011 11:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIE POLECAM do szkoły niczego co chodzi na kablach tepsy opróćz neostrady, w przypadku problemów droga do rozwiązania jest dwukrotnie dłuższa - w szkole raczej nie można sobie na to pozwolić.

Nie polecam również wspomnianego wyżej Orange, przynajmniej w rejonie Poznania jak na razie same z nim problemy i beznadziejna pomoc techniczna. Usługa jest raczej pilotażowa.
_________________
Jakub Cichocki | cogitech group
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sun Apr 24, 2011 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy uważasz, ze DSL jest gorszy od Noestrady? Poza ceną oczywiście.
Czy raczej chodziło ci o usługi firm innych na kablach TP S.A.?
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Belka
Użytkownik Forum


Dołączył: 16 Oct 2010
Posty: 28
Skąd: Lubelskie

PostWysłany: Mon Apr 25, 2011 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak jest z Neostradą, ale jeżeli chodzi o DSL to TP S.A traktuje naszą szkołę jak klienta biznesowego, nigdy nie miałam problemów z błękitną linia i pomocą techniczną.

A co do podziału pasma, u mnie bez tego ani rusz, jeden uczeń potrafił mi zająć całą przepustowość.

Ostrzegam przed alternatywnymi dostawcami internetu na łączach TP S.A Obiecują wam po 10, 20, 30 Mbps w momencie kiedy TP S.A. nie zgadza się na zwiększenie prędkości w umowie ponieważ ich centrale nie mają takich możliwości a jak wiadomo wszystkie umowy są tak skonstruowane że nie ma gwarantowanej minimalnej prędkości. Więc można płacić za 10 Mbps a dalej mieć np 4 Mbps.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Sun May 01, 2011 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JakubC napisał:
NIE POLECAM do szkoły niczego co chodzi na kablach tepsy opróćz neostrady, w przypadku problemów droga do rozwiązania jest dwukrotnie dłuższa - w szkole raczej nie można sobie na to pozwolić.

Nie polecam również wspomnianego wyżej Orange...same z nim problemy i beznadziejna pomoc techniczna. Usługa jest raczej pilotażowa.


Dziwne. Działa świetnie, awaria jak się pojawi usuwana jest tego samego dnia.

Płacę ze prędkość, którą otrzymuję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
spoko66
Użytkownik Forum


Dołączył: 05 Jun 2011
Posty: 33
Skąd: Stradlice

PostWysłany: Mon Jun 06, 2011 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja właśnie przeszedłem z łącza radiowego na Neo. Jest jeszcze taki myk, że jeśli zrobimy zgłoszenie przez stronę bodajże fundacjaorange.pl czy jakoś tak to mamy np. 6Mb/s za chyba 29PLN. Mogę przesłać wszystkie bliższe info na PW.
_________________
Marek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group