Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przejęcie pracowni komputerowej - SBS2003
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Wed May 25, 2011 4:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ludzie wklejajcie screeny bo ten bełkot ciężko zrozumieć :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Lukas_power
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Apr 2011
Posty: 9
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wed May 25, 2011 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakbym mógł teraz wkleić zrzuty to bym wkleił (jak tylko będę je miał to wkleje). Do 2 lub 3 kwestii, które poruszyłem faktycznie przydałyby sie zrzuty, ale reszta nie:) Poprostu dobija mnie ten serwer i dlatego tyle informacji:)
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed May 25, 2011 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co zrobiłeś, ze stacjami roboczymi po instalacji serwera?
Jeśli dodałeś je ręcznie do domeny to należy je przenieść w AD z Computers do Men/KomputeryXP.
Albo zainstalować przez sieć z serwera.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lukas_power
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Apr 2011
Posty: 9
Skąd: Łódź

PostWysłany: Thu May 26, 2011 8:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok. Reasumując.
Mam postawiony serwer z płyt Menowskich Jesien 2007/Wiosna 2008 (chociaż wydaje mi się, że pracownia jest ciut starsza)
Zostawiłem tylko kilka kont na poziomie C i D (takie dostałem polecenie).
Tylko zastanawia mnie sprawa haseł, ponieważ zaraz po instalacji nie działały standardowe hasła, musiałem resetować je ręcznie.
Doinstalowałem licence dostępowe.
Z komputerami klienckimi nic nie robilem tylko wpiąłem je do nowej domeny, i serwer ładnie pokazał podpięte komputery.
Największy problem to ten internet. Pingi stron internetowych przechodzą na wszystkich kompach. Natomiast na części IE działa bez problemów, na części pojawia się monit z SBS2003, ale po wpisaniu jakiejkolwiek strony internetowej wszystko śmiga, a na części po pojawieniu się monitu z SBS2003 przeglądanie stron nie jest możliwe. Dzisiaj postaram się wkleić zrzuty.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzysztofK
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Nov 2007
Posty: 100
Skąd: Konin

PostWysłany: Tue May 31, 2011 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że po postawieniu serwera powinieneś przeinstalować z niego stacje uczniowskie. Ja tak robiłem i uniknąłem jak się okazało wielu problemów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Tue May 31, 2011 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lukas_power napisał:
Tylko zastanawia mnie sprawa haseł, ponieważ zaraz po instalacji nie działały standardowe hasła, musiałem resetować je ręcznie.
W tej edycji z hasłami nie ma problemu (inaczej niż dla niebieskiej kolekcji jesień2005). Dla studentów C jest poziomc i analogicznie.
Lukas_power napisał:
Z komputerami klienckimi nic nie robilem tylko wpiąłem je do nowej domeny, i serwer ładnie pokazał podpięte komputery.
Ale w jednostce Computers i ręcznie trzeba je przenieść do Men/Komputery (jeśli stacje mają XP).
Lukas_power napisał:
Największy problem to ten internet. Pingi stron internetowych przechodzą na wszystkich kompach. Natomiast na części IE działa bez problemów, na części pojawia się monit z SBS2003, ale po wpisaniu jakiejkolwiek strony internetowej wszystko śmiga, a na części po pojawieniu się monitu z SBS2003 przeglądanie stron nie jest możliwe.
Mam nadzieję, że po instalacji serwera użyłeś Kreatora. Poza tym, jeśli komputery masz w dobrej jednostce w AD, musisz sprawdzić na każdej stacji konfigurację klienta ISA Firewall. Należy wybrać ręczna konfigurację i wpisać adres IP serwera ISA (czyli główny adres serwera SBS).
KrzysztofK napisał:
Wydaje mi się, że po postawieniu serwera powinieneś przeinstalować z niego stacje uczniowskie. Ja tak robiłem i uniknąłem jak się okazało wielu problemów.
Tak jest najlepiej, ale ręczne dodanie do domeny i przeniesienie do właściwej jednostki w AD powinno byc temu równoważne. Ewentualnie trzeba jeszcze zmienić ustawienia klienta ISA (jesli np. zmineił się adres serwera). Poza tym, pracownie z 2008 r. mają tę niemiłą przypadłość (nie wiem czy z wszystkich dostaw, na pewno z Betacom), że nie da się zinstalować na stacjach XP przy użyciu WDS. Jest problem ze sterownikami karty sieciowej i nie słyszałem by ktoś to rozwiązał (podmiana sterowników nie skutkuje). Wtedy jedynym wyjściem jest instalacja ręczna stacji (ewentualnie postawienie jej z przygotowanego wzorcowego obrazu) i ręczne dodanie do domeny. Vista natomiast instaluje się na stacjach bez problemu.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidzia2004
Gość





PostWysłany: Thu Sep 15, 2011 10:01 pm    Temat postu: reinstalacja pracowni SBS z czerwca 2007 Odpowiedz z cytatem

Proszę o wskazówki Smile doświadczonych administratorów.
Pracownia z 2007r. zamontowana w czerwcu (czy to jest kolekcja wiosna czy lato 2007 ?)
Od tego czasu pracowała nieustannie, bez problemów sprzętowych. Serwer kilka razy miał niewielkie awarie, które po restarcie same się naprawiały Smile.
Niestety, na początku nie został zrobiony obraz, czego bardzo żałuję.
Jednak pod koniec czerwca zaczęły pojawiać się problemy na stacjach uczniowskich, np. komp loguje się ale brak ikon na pulpicie, czy z poziomu ucznia jest możliwość zmian ustawień, które wcześniej nie były możliwe, i jeszcze kilka różnych komunikatów, których teraz nie pamiętam.
Uznałam, że powinnam wykonać reinstalację pracowni. Nie chciałabym popełnić błędów, nigdzie w sieci nie mogę znaleźć poradnika reinstalacji pracowni. Jak wcześniej się przygotować i jak ją przeprowadzić krok po kroku. Proszę o jakieś sugestie, wskazówki. Może ktoś z Was dysponuje obrazem takiej kolekcji, który ułatwiłby pracę Smile
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
/konto usunięte z powodu niedostosowania się do regulaminu/
Powrót do góry
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Fri Sep 16, 2011 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na stronie OEIiZK masz sporo na temat instalacji i konfiguracji pracowni.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group