Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

RIS/Usługi wdrażania - brak obrazu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafalx
Użytkownik Forum


Dołączył: 06 Oct 2007
Posty: 46

PostWysłany: Wed Apr 13, 2011 9:41 am    Temat postu: RIS/Usługi wdrażania - brak obrazu Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mam sbs edycja lato 2007, instalowany przeze mnie. I mimo, że jest SP1 to zamiast RIS mam "Usługi wdrażania systemu Windows".
Chcąc zainstalować na nowo XP na stacja roboczych okazało się, że po skonfigurowaniu boot'owania podaniu hasła itp. : "Unable to display operating system choices"
W Usługach wdrażania ... nie ma nic w Obrazach instalacji oraz w Obrazach rozruchowych. Natomiast w Obrazach starszej wersji są dwa obrazy XP (wszystkim znane). Jeden jako RiPrep drugi jako RiSetup.
Trochę poczytałem i okazało się, że muszę skonwertować obraz RiPrep do obrazu WIM.
Jednak gdy to robię to pojawia się komunikat, że wcześniej muszę zainstalować przybornik OPK/WAIK. W pomocy opisane to jest tak:
Kod:
Proces konwersji obrazu RIPREP wymaga użycia interfejsów programistycznych API z dwóch zewnętrznych plików DLL – drvstore.dll i cmiv2.dll. Na komputerach z systemem Windows Vista lub Windows Server „Longhorn” te pliki binarne istnieją jako część instalacji. W systemach Windows Server 2003 i Windows XP te pliki binarne nie istnieją. Aby zadanie zarządzania konwersją obrazów RIPREP działało w systemie Windows Server 2003, należy wykonać następujące kroki:

Zainstaluj przybornik WAIK na serwerze Usług wdrażania systemu Windows w systemie Windows Server 2003. Przybornik WAIK zawiera niezbędne pliku obsługi, drvstore.dll i cmiv2.dll, oraz instaluje je domyślnie.

Nie mam pojęcia co to jest przybornik WAIK, ani jak go zainstalować.
Pytanie: co mogę zrobić aby szybko, łatwo i przyjemnie móc zainstalować XP na stacjach.
Ustawienia Usług wdrażania ... mam takie jak podawane tutaj: http://kopi.edu.pl/index.php?id=9&id2=&fqid=1&faqid=60
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Wed Apr 13, 2011 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wejdź na www.soisk.pl tam umieściłem kilka artykułów dotyczących instalacji oraz konfiguracji usługi WDS. Są też materiały na temat wdrażania systemów

Ps. WAIK czyli Windows Automated Instalation Kit można pobrać klikając TUTAJ
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
rafalx
Użytkownik Forum


Dołączył: 06 Oct 2007
Posty: 46

PostWysłany: Wed Apr 20, 2011 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt nie pomoże? Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Wed Apr 20, 2011 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ten link ci nic nie pomógł?
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Fri Apr 22, 2011 11:52 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

System wdrażania windows w Twojej edycji może pracować w trzech różnych trybach. Jeśli po instalacji użyłeś WDS, to usługa mogła przyjąć tryb macierzysty. A w tej sytuacji pozostaje Ci praca z obrazami od visty do win7. Oczywiście można odinstalować WDS i ponownie zainstalować w trybie mieszanym lub starego RISa (legacy).
Jak to można sprawdzić?
Uruchamiamy - START- Narzędzia administracyjne - Usługi WDS - prawy klik na Serwery - Właściwości - Tryb serwera

Jeśli pracujesz w trybie mieszanym lub wybrałeś RIS, to możesz przygotować sobie uruchomienie instalacji nienadzorowanej na dwa sposoby:

1. Przez RIS (START-Narzedzia administracyjne- Tryb starszej wersji usługi WDS). Pojawi sie kreator tworzenia obrazu. Przeklikać i wskazać mu obrazy starszej wersji. Zazwyczaj znajdują się w lokalizacji:

R:\remoteinstall\Setup\Polish\Images

2. Przez WDS, tak jak poprzednio proponowano - konwertując je. Należy pamiętać, ze konwertować do nowych obrazów możemy te, które utworzono za pomocą usługi RIPrep

WAiK to zestaw zautomatyzowanej instalacji systemu Windows (Windows AIK), czyli zbiór narzędzi i dokumentów zapewniających obsługę konfigurowania i wdrażania systemów operacyjnych. Tutaj musisz uważać, by nie zainstalować wersji na windows 7. Dla tej edycji jest WAiK dla vista. Narzędzie szczególnie przydatne przy wdrażaniu Win 7
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darux
Gość





PostWysłany: Thu Oct 24, 2013 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, odświeżam kotleta..

Sprawa jest taka, że po nowej instalacji pracowni z sbs2007 lato, wszystko działa, oprócz obrazu winxp..
w WDS mam w zakładce starsze wersje systemu win xp, ale nic z nim nie moge zrobic.. Przy instalacji na stacjach roboczych wyskakuje mi
"brak dostepnych obrazow".. Z plyty odpalilem win Vista no i sie zainstalowaly na stacjach roboczych, ale nadszedl prob;em, poniewaz zawolaly kulczy, a ja mam tylko klucze do winxp, a pozatym nie moge na to pozwolic..
Pobralem AIK, by przekonwertowac pliki win xp do .wim, ale nic z tego.. nie mam juz sil, ani pojecia co z tym zrobic..
W zakladce Tryb starszej wersji uslug wdrazania systemu windows przekonwertowalem xp i dalej nic, bo wyglada na to jakby on sie rozpakowal w folder..
Acha, w WDS w zkladce obrazy starszej wersji jak klikam na winxp prawym przyciskiem myszy to mam konwertuj do .wim wyskakuje mi okienko gdzie mam kliknac dalej, tylko uptrzedni mam wskazac lokalizacje i nazwe pliku .wim..??
Masakra jakas..
Może ktos pomoc?
Kazde sugestie mile widziane, czytam i szuka internetu juz od ponad tygodnia..

Pozdrawiam, Darek
Powrót do góry
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Thu Dec 05, 2013 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jak poszło z konwersją na WIM bo ja też chce to zrobić własnie się kończy.
Mam pracownie z 10 vista i pare XP dlatego chce mieć obraz do wyboru tylko sprzęt niekompatybilny i nie wiem czy coś z tego bedzie ale popróbować można.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group