Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
margra Użytkownik Forum
Dołączył: 03 Jun 2009 Posty: 14
|
Wysłany: Mon Feb 21, 2011 12:17 pm Temat postu: problem ze stronami WWW |
|
|
Witam,
pracownia to SBS 2003, od pewnego czasu jest problem ze stronami WWW na komputerach klienckich. Strony długo się wczytują i jeśli już się wczyta to po kliknięciu w odnośnik do innej strony wyskakuję błąd i strona nie zostaje załadowana, tak jest za kazdym razem.
Może to coś z ISA nie wiem, proszę o jakieś wskazówki.
Pozdrawiam |
|
Powrót do góry |
|
 |
Maciek Administrator

Dołączył: 01 Nov 2004 Posty: 2225 Pomógł: 23 Skąd: z Księżyca
|
Wysłany: Mon Feb 21, 2011 12:48 pm Temat postu: |
|
|
Czy na komputerach korzystających z tego samego łącza, ale poza kontrolą SBS wszystko jest w porządku? A na samym SBS? _________________
Belfer.one.PL
Autorski Przewodnik Kulturalny |
|
Powrót do góry |
|
 |
margra Użytkownik Forum
Dołączył: 03 Jun 2009 Posty: 14
|
Wysłany: Mon Feb 21, 2011 12:52 pm Temat postu: |
|
|
Tylko na komputerach klienckich pod SBS-em. A na samym SBS ten problem nie wystepuje . |
|
Powrót do góry |
|
 |
Maciek Administrator

Dołączył: 01 Nov 2004 Posty: 2225 Pomógł: 23 Skąd: z Księżyca
|
Wysłany: Mon Feb 21, 2011 1:20 pm Temat postu: |
|
|
Jeśłi na komputerze klienckim pojawia się błąd wczytania strony, to ważne jest to, jaki to jest błąd. Czy ten komunikat jest wygenerowany przez ISA? Czy to sama przeglądarka wygenerowała komunikat? A może jakiś nadrzędny serwer proxy?
Możliwie przyczyny są różne i trudno zdiagnozować bez konkretów, ale mogą to być wirusy na komputerach klienckich. Może to być problem ze switchem łączącym komputery w pracowni (wtedy komunikacja w sieci też będzie napotykała problemy). Radą może być chwilowe odłączenie sprzętu od zasilania. Być może też jest jakiś problem z kartą sieciową LAN w serwerze SBS. Warto sprawdzić, czy karta nie generuje błędów. _________________
Belfer.one.PL
Autorski Przewodnik Kulturalny |
|
Powrót do góry |
|
 |
margra Użytkownik Forum
Dołączył: 03 Jun 2009 Posty: 14
|
Wysłany: Mon Feb 21, 2011 1:27 pm Temat postu: |
|
|
To troszkę przyczyn się uzbierało, postaram się opisać te komunikaty jakie pojawiają się zamiast stron.
komunikat 1
-Error Code: 403 Forbidden. The ISA Server denied the specified
Uniform Resource Locator (URL). (12202)
-IP Address: XXXXXXXX
-Date: XXXX xx xx
-Server: sbs2008.sbsmen.edu.pl
-Source: proxy
komunika 2- Error Code 10060: Connection timeout
- Background: The geteway could not receive a timely response from the website you are trying to access. This might indicate that the network is congested, or that the website is experiencing techmical difficulties.
- Date: xxxxxxx
-Server: ....
-Source: Firewall |
|
Powrót do góry |
|
 |
|