Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zablokowane pobieranie plików na stacjach roboczych

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Isio
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Feb 2011
Posty: 1
Skąd: Nowa Sarzyna

PostWysłany: Mon Feb 14, 2011 1:35 pm    Temat postu: Zablokowane pobieranie plików na stacjach roboczych Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.

Po całkowitej reinstalacji pracowni od zera mam kilka problemów z którymi nie mogę sobie poradzić i proszę o pomoc jeśli ktoś wie co zrobić. Stan pracowni jest następujący: Na serwerze wgrane wszystkie dodatki service pack i pobrane wszystkie aktualizacje dostępne online, nie instalowano żadnego skanera antywir – z serwera nikt nie korzysta do pracy. Stacje robocze z zainstalowanym kompletem oprogramowania + skaner ArcaVir + Opiekun ucznia, na niektórych nie ma wgrywanych żadnych aktualizacji, na innych jest SP3 do Win XP.

Problemy
1. Najważniejsze jest to że nie można pobrać plików zamieszczonych na stronach internetowych z jakiejkolwiek stacji roboczej. Wyświetlany jest komunikat o treści: "Internet Explorer nie może pobrać pliku <nazwa pliku> z <nazwa strony>. Program Internet Explorer nie może otworzyć tej witryny internetowej. Żądana witryna jest niedostępna lub nie może jej znaleźć. Spróbuj ponownie później". Problem występuje dla wszystkich użytkowników poza kontem operator. Na koncie operator można pobierać pliki na wszystkich stacjach. Nie mam pojęcia gdzie to jest zablokowane, przyczyną nie jest program Opiekun ucznia. Przeglądnąłem wszystkie zasady grupy GPO i nic nie widać tam żeby było włączone blokowanie. Wykonałem ponowne wgranie zasad GPO z płyty i nic nie pomogło. Początkowo było też nieaktywne polecenie "Zapisz element docelowy jako..." z menu kontekstowego przeglądarki, ale to udało się odblokować przez wyłączenie w opcjach przeglądarki IE tzw. "klasyfikatora treści".

2. W programie MS Office Word są problemy z wczytaniem do dokumentu klipartów. Konkretnie sprawa wygląda tak że można wczytać klipart formatu GIF a nie można żadnego o formacie WMF. I jest to dziwna sprawa bo w bocznym pasku wyboru wyświetla się podgląd obrazów klipartów a gdy się wybierze jego właściwości to już w oknie właściwości obrazu WMF nie pokazuje, a GIF pokazuje.

3. Na serwerze po którejś aktualizacji przestał poprawnie działać serwer DHCP. Jego stan konfiguracji jest poprawny, nie wykazuje żadnych komunikatów o błędzie w działaniu, ale żadna ze stacji roboczych nie otrzymuje adresu dynamicznie. W związku z tym żeby mieć z tym spokój raz na zawsze ustawiłem statyczne adresy na stacjach. Ktoś wie w czym tkwi problem.

4. Na serwerze po którejś aktualizacji zaczął pojawiać się komunikat przy starcie, cytuje z pamięci "Uruchomienie przynajmniej jednej usługi nie powiodło się". Można ten problem skutecznie wyeliminować. Czytałem coś że chodzi tu o problem kolejności startowania usług, że jakaś usługa nie może się uruchomić bo nie wystartowała jeszcze inna która jest wymagana dla tej drugiej. Ale w konsekwencji wszystkie usługi i tak się uruchamiają w kolejnej próbie. Więc mam pytanie jak zmusić system by nie wyświetlał tego komunikatu skoro jest nieprawdziwy w dłuższej perspektywie czasu.[/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Thu Feb 17, 2011 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może jeszcze podasz z jakiej edycji jest pracownia i z jakiej kolekcji DVD został zainstalowany serwer?
Z serwerem DHCP - zobacz w FAQ na stronie archiwalnej OEIiZK, może to to.
Komunikat na serwerze nie jest istotny.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group