Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Padł serwer SBS2003- niebieski ekran

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zeeuss
Użytkownik Forum


Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 107
Skąd: Złota

PostWysłany: Mon Jan 03, 2011 7:05 pm    Temat postu: Padł serwer SBS2003- niebieski ekran Odpowiedz z cytatem

Witam w nowym roku. Dla mojej pracowni ten rok nie zaczyna się szczęśliwie. Przywitał mnie niebieski ekran na serwerze po próbie uruchomienia go po przerwie świątecznej. Dziwne bo przed świętami zostawiłem go włączonego- wracam nie działa i nie daje się uruchomić- niebieski ekran (blue screan). Podmieniałem kartę, pamięci i nic. Zmieniłem nawet zasilacz i płytę główną (miałem drugą w zapasie ponoć sprawną) i nic serwer nie wstaje. Wręcz nie startuje płyta- brak zielonego światełka startu. Pracują dyski i napędy- podłączone do innego kompa (stacja) startują. Czy możliwe, że padł procesor??? Jak to sprawdzić? I czy można podmienić płytę z procesorem np. ze stacji i uruchomić serwer aby choć część pracowni działała? Płyty serwera i stacji są identyczne- sprawdzałem. Czy ktoś już próbował takiej sztuki- na co zwrócić uwagę? Proszę o wszelkie wskazówki. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Mon Jan 03, 2011 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że możesz podmienić, być może byłaby potrzebna ponowna aktywacja (tak byłoby zapewne w XP, Vista, 7).
Aby zdiagnozować problem zacznij od uruchamiania sprzętu z odłączonymi napędami i dyskami oraz kartami dodatkowymi na PCI. Sprawdzanie zacznij od zasilacza, pamięci...
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zeeuss
Użytkownik Forum


Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 107
Skąd: Złota

PostWysłany: Tue Jan 04, 2011 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Uruchomiłem serwer na płycie od klienta. Ale musiałem wymienić wszystkie elementy: pamięci, procesor, kartę sieciową, dyski oczywiście. Po uruchomieniu (dało się tylko w trybie przywracania usług katalogowych) przywróciłem ustawienia z kopi zapasowej, doinstalowałem sterowniki grafiki, karty sieciowej dodatkowej i zintegrowanej i audio. Ale przy ustawieniu sieci i przypisywaniu adresów IP KARTOM WYSTĄPIŁ PROBLEM. System wywala ostrzeżenie , że takie" IP już zostało przypisane innej karcie, która jest nieobecna w systemie i jeśli zostanie uaktywniona to tylko jedna będzie działać na tym IP..." Ale nie to jest problemem, tylko te karty nie pozwalają połączyć się z siecią- system pamięta poprzednie ustawienia (konsola IP/ config all) pozostały ustawienia poprzednich kart. Jak się tych ustawień pozbyć- gdzie je wyczyścić? Pomóżcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Tue Jan 04, 2011 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kreatorem spróbuj od nowa wszytko ustawić, znajdziesz to w zarządzaniu serwerem.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zeeuss
Użytkownik Forum


Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 107
Skąd: Złota

PostWysłany: Wed Jan 05, 2011 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak kreator przywrócił poprawne ustawienia kart sieciowych- Intranet i Internet działają. Potrzeba było jeszcze odpiąć i dodać wszystkie stacje do domeny. Serwer przywrócony , stacje mogą się logować. Przyczyną była "padnięta płyta główna", która poszła do naprawy. Nawiasem to już druga płyta w ciągu roku- zaczęły się sypać po gwarancji. Dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzysztofK
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Nov 2007
Posty: 100
Skąd: Konin

PostWysłany: Wed Jan 12, 2011 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ha. Bo z tymi płytami tak już jest. Ja u siebie w pracowni już chyba 6 reanimowałem. Też po gwarancji. Pisałem już gdzieś o tym na forum. Jeżeli to płyty Gigabyta to pada mosfet zasilający mostek południowy. Tutaj link do mojego posta: http://forum.kopi.edu.pl/viewtopic.php?t=398&highlight=Gigabyte
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group