Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kompletna pracownia

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Hyde Park
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiki
Użytkownik Forum


Dołączył: 30 Oct 2008
Posty: 21
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Mon Dec 13, 2010 9:20 am    Temat postu: Kompletna pracownia Odpowiedz z cytatem

Witam
Chcemy kupić sprzęt do nowej pracowni (komputery, serwer, software), zależy nam na jakości, dobrej cenie i gwarancji, możecie polecić jakąś dobrą firmę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Mon Dec 13, 2010 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuję zrobić przetarg ofertowy. Na taką sumę musi być zrobiony.
W zapytaniu wysłanym do przynajmniej 3 firm trzeba scharakteryzować wymagania i czekać na odpowiedzi. Bardzo często tanie i sensowne oferty dostaniecie z lokalnych sklepów.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotrT
Moderator


Dołączył: 25 Jun 2007
Posty: 352
Pomógł: 2
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Mon Dec 13, 2010 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze jak będą to komputery firmowe (np. Simens, Dell, Nec, HP) - a nie składaki. Do prawidłowego złożenia komputera potrzebna jest wiedza i doświadczenie a tego niejednokrotnie w sklepach brakuje.

Maciej podał dobrą propozycję - zrób przetarg ofertowy a w nim zaznacz, że ma to być komputer firmowy (z certyfikatem a nie wykazem zastosowanych elementów).

Ja osobiście poparzyłem się na "składakach" ze sklepów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Mon Dec 13, 2010 11:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba jednak pamiętać, ze tzw. firmowe to też składaki. Smile Ale będą droższe.
Oczywiście wydaje mi się, że faktycznie na takich składakach można się sparzyć. Niedawno naprawiałem problem z jednym ze szkolnych komputerów, który był kupiony bez mojego udziału jakiś czas temu. Okazało się, ze problemem była cholernie droga firmowa pamięć Geil wstawiona w zupełnie nieprzystosowana do tego płytę główną.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotrT
Moderator


Dołączył: 25 Jun 2007
Posty: 352
Pomógł: 2
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Tue Dec 14, 2010 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja często spotykam się np. z bardzo mała ilością pasty na procesorze (jakby były to wielkie oszczędności)

A co komputerów firmowych - posiadają atest, mają prawidłowo dobrane elementy, prawidłowe kanały chłodzenia...) czego nie można powiedzieć o większości "składaków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JakubC
Moderator


Dołączył: 05 Jul 2005
Posty: 282
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sat Jan 15, 2011 12:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie sposób się zgodzić co do informacji o "składakach". Nie trzeba być inżynierem, żeby prawidłowo dobrać i złożyć zestaw komputerowy.

Nie widzę najmniejszej przewagi komputera z naklejką DELL nad takim bez niej.

Atest można sobie... schować do szafy Wink Zarówno DELLowi jak i HP również zdarzały się wpadki.

Bardzo mała ilość pasty - to dobrze, ma być bardzo mała. Bardzo mała to mało precyzyjne określenie. Powiedziałbym, że trzeba by się bardzo postarać, żeby nałożyć jej za mało. To mają być śladowe ilości.

Zapytania ofertowe tak jak mówi Maciek, warto wysłać do małych i średnich firm.
_________________
Jakub Cichocki | cogitech group
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Hyde Park Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group