Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SBS 2008 od początku
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bazyl009
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Apr 2010
Posty: 9
Skąd: Świeradów-Zdrój

PostWysłany: Tue Apr 27, 2010 7:53 am    Temat postu: SBS 2008 od początku Odpowiedz z cytatem

.......................................
_________________
Miejski Zespól Szkół w Świeradowie-Zdroju


Ostatnio zmieniony przez bazyl009 dnia Mon May 17, 2010 6:42 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
KrzysztofK
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Nov 2007
Posty: 100
Skąd: Konin

PostWysłany: Tue Apr 27, 2010 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli nie jest to tajemnicą to zdradź orientacyjną cenę serwerowni. Robimy u siebie w szkole przymiarki i taka informacja wiele by pomogła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Tue Apr 27, 2010 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie nowego użytkownika. Cieszy mnie to, ze s szkoły zatrudniające administratorów. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale tu i tam już się pojawiają sygnały, że szkoły starają się zatrudniać informatyków. To chyba dobrze.
Co do opisu twojego wdrożenia, to najsensowniejsze byłoby zrobienie dużego opisu ze screenami i step by step. Najwłaściwszym miejscem byłaby sekcja artykułów na stronie KOPI. Serdecznie cię zachęcam.
Natomiast chcę odnieść się do kilku spraw, które poruszyłeś w swojej informacji.
- Opiekun ucznia. Osobiście jestem zdecydowanie negatywnie nastawiony do tego rozwiązania. Po pierwsze drogie. Po drugie spóźnienie w wykupie licencji zaowocuje blokadą internetu. Po trzecie mało skuteczne. Po czwarte nauczyciele pozostają bez wpływu na zasady. Po piąte, program może być uzależniony od aktualnie miłościwie panującego nam rządu - za Giertycha blokowana była gazeta.pl, strony o homoseksualiźmie (nawet naukowe), ale za to faszystowska polonica.net i redwatch.info nie były blokowane.
- Sprzęt. Serwer w takiej konfiguracji kosztował zapewne koło 20 tysięcy. Tak się składa, że sam opiekuję się szkołami mającymi po ok. 50 komputerów i wiem, ze tak sprzęt nie zostanie wykorzystany w szkole. Być może jest to szkoła, która ma za dużo pieniędzy, ale osobiście wolałbym trochę porządnych komputerów dla uczniów, bo niedługo te ministerialne pracownie się posypią, ta z 2003 roku to już się ledwo do czegoś nadaje zapewne.
- Brama. Na serwerze o którym piszesz będzie SQL i Vulcan, zapewne cała obsługa szkolna, a więc dane osobowe uczniów i nauczycieli, newralgiczne informacje finansowe a także wiele innych. Co będzie bramą dla tej sieci i jak będzie zabezpieczony ten serwer? Bo jak na razie mam wrażenie, że chcesz z tego zrobić również bramę. ISA tam nie jest zainstalowana, więc nie będzie nawet tak gównianego firewalla. Co zatem będzie. Jedyne zabezpieczenia danych to będzie GPO i podział na 3 grupy? A gdzie jakaś sensowna polityka bezpieczeństwa?
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bazyl009
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Apr 2010
Posty: 9
Skąd: Świeradów-Zdrój

PostWysłany: Tue Apr 27, 2010 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

............................................................
_________________
Miejski Zespól Szkół w Świeradowie-Zdroju


Ostatnio zmieniony przez bazyl009 dnia Mon May 17, 2010 6:42 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
KrzysztofK
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Nov 2007
Posty: 100
Skąd: Konin

PostWysłany: Wed Apr 28, 2010 8:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skąd wziąć takie fundusze? Ja o głupi dysk muszę się prosić tygodniami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bazyl009
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Apr 2010
Posty: 9
Skąd: Świeradów-Zdrój

PostWysłany: Wed Apr 28, 2010 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

................................................................
_________________
Miejski Zespól Szkół w Świeradowie-Zdroju


Ostatnio zmieniony przez bazyl009 dnia Mon May 17, 2010 6:43 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
KrzysztofK
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Nov 2007
Posty: 100
Skąd: Konin

PostWysłany: Wed Apr 28, 2010 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mowę mi odjęło. Gratuluję takiej pracy. Nic tylko pozazdrościć i życzyć powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bazyl009
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Apr 2010
Posty: 9
Skąd: Świeradów-Zdrój

PostWysłany: Wed Apr 28, 2010 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

......................................
_________________
Miejski Zespól Szkół w Świeradowie-Zdroju


Ostatnio zmieniony przez bazyl009 dnia Mon May 17, 2010 6:44 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
JakubC
Moderator


Dołączył: 05 Jul 2005
Posty: 282
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wed Apr 28, 2010 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi odjęło mowę na widok marnowania tak dużej ilości kasy na zakup sprzętu, który szkole jest absolutnie zbędny i ni jak nie przekłada się na korzyści dla uczniów - a przecież to one są celem systemu edukacji.

Gratuluję UPS'a, wypasionego serwera, klimatyzowanej serwerowni i rackowej szafy - ładnie wygląda, można się pochwalić znajomym, popstrykać fotki i wysłać na n-k albo facebooka. Szkoda, że to również za moje pieniądze, a są miejsca gdzie i na ten papierowy podręcznik zabraknie środków...

Osobista dygresja, ale nie mogłem się powstrzymać.
_________________
Jakub Cichocki | cogitech group
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
bazyl009
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Apr 2010
Posty: 9
Skąd: Świeradów-Zdrój

PostWysłany: Thu Apr 29, 2010 6:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.............................................
_________________
Miejski Zespól Szkół w Świeradowie-Zdroju


Ostatnio zmieniony przez bazyl009 dnia Mon May 17, 2010 6:45 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Apr 29, 2010 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak się składa, że troszkę Jakuba popieram, choć nie do końca. Z jednej strony są to zawsze publiczne pieniądze - nawet jeśli firma daje darowiznę, to zawsze to sobie jakoś w koszty wrzuci, czyli mniej podatku zapłaci.
Z drugiej strony zgadzam się z tym, że oświata dziś nie jest jakimś jednorodnym organizmem i jeśli szkoła ma możliwość pozyskiwać fundusze, to niech to robi. Zapewne będzie tak, ze jedna szkoła będzie miała wszystko, a inna utkwi w XIX w. Przykre, ale prawdziwe.
Dla mnie w tym wszystkim istotne byłoby to, żeby uczniowie mieli prawo wyboru i możliwość kształcenia się w tych lepszych szkołach. Kryterium powinno obejmować wyłącznie predyspozycje umysłowe, żeby nawet biedny mógł w takiej lepszej szkole się uczyć.
Ale to już zupełnie inna bajka.
PS. Nie będę likwidował tego wątku, bo jednak coś on wnosi do spraw edukacji. A sprawy techniczne oczywiście niech będą omawiane gdzie indziej.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzysztofK
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Nov 2007
Posty: 100
Skąd: Konin

PostWysłany: Thu Apr 29, 2010 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie po co te spory. Jeżeli ktoś daje fundusze to dlaczego z nich nie skorzystać. Jeżeli ktoś chce wyposażyć szkołę to dlaczego mu zabraniać. Jeżeli można zrobić coś raz i porządnie, to dlaczego tego nie robić. Wreszcie jeżeli ktoś może pracować w przyzwoitych warunkach to dlaczego mu zazdrościć.
Mnie osobiście ten post natchnął i podniósł na duchu, że jednak można coś zrobić i może być lepiej. I nie zgadzam się z twierdzeniem JakubaC, że część sprzętu jest całkowicie zbędna i nie przedkłada się na korzyści dla uczniów. Zawsze coś będzie wykorzystywane a jeżeli nie do końca, to na pewno daje możliwości, żeby ubogacić przekazywaną wiedzę.
Więc skończmy spory i cieszmy się sukcesem kolegi.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Apr 29, 2010 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie się z Krzysztofem nie zgodzę.
Nie należy odbierać dyskusji i ścierania się poglądów jako kłótni i bezsensownych sporów.
Nauczymy się, ze demokracja na tym właśnie polega, że się spieramy - spieramy się o fakty, a nie o to kto jest łysy, a kto ma głupią grzywkę. Jak już się pospieramy o ważne sprawy, to na koniec możemy iść na piwo. Bo spór nie oznacza złości i nienawiści.
Niejednokrotnie w życiu spierałem się z ludźmi, których lubię, a zgadzałem się z tymi, których nie lubię.
Pamiętajmy, że dobre rzeczy powstają prawie zawsze w ogniu dyskusji.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzysztofK
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Nov 2007
Posty: 100
Skąd: Konin

PostWysłany: Fri Apr 30, 2010 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie też nie chodzi o spór tylko o fakty. Dają pieniądze to się bierze, kupuje, inwestuje na przyszłość. Ja u siebie w szkole o głupią myszkę muszę się miesiąc prosić. Wiele urządzeń sam naprawiam i regeneruję żeby móc normalnie lekcje poprowadzić. Dobrze, że z zawodu jestem elektronikiem i mam pojęcie, bo wszystko już dawno by się posypało. Cieszę się więc, że ktoś może inaczej, normalniej, tak jak powinno to być.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bazyl009
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Apr 2010
Posty: 9
Skąd: Świeradów-Zdrój

PostWysłany: Tue May 04, 2010 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...............................
_________________
Miejski Zespól Szkół w Świeradowie-Zdroju


Ostatnio zmieniony przez bazyl009 dnia Mon May 17, 2010 6:45 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group