Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Netsh dhcp server

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sulemar
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 Dec 2009
Posty: 8
Skąd: Przysucha

PostWysłany: Thu Apr 29, 2010 9:54 am    Temat postu: Netsh dhcp server Odpowiedz z cytatem

W dzienniku zdarzeń SBS2003 pojawia sie komunikat:
"Usługa DHCP wykryła, że jest uruchamiana na kontrolerze domeny i że nie ma żadnych uwierzytelnień skonfigurowanych do użycia z rejestracjami dynamicznej usługi DNS zainicjowanymi przez usługę DHCP. Nie jest to zalecana konfiguracja zabezpieczeń. Uwierzytelnienia dla rejestracji dynamicznej usługi DNS można konfigurować, używając wiersza polecenia "netsh dhcp server set dnscredentials" lub za pomocą narzędzia administracyjnego DHCP. "
W jaki sposób dokonać tej konfiguracji?
Moje pytanie świadczy o tym, że jestem opiekunem pracowni z małym doświadczeniem, więc jesli można to proszę o wsparcie i wyrozumiałość. Dodam, że pracownia, internet działa raczej bez zastrzeżeń (poza tym, że awaria zasilania uszkodziła UPS i obawiam się znowu częstszego wyłaczania serwera).
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
_________________
Julka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: KÄ™sowa

PostWysłany: Fri Apr 30, 2010 8:17 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Proszę wyczyścić zapisy podglądu zdarzeń i uruchomić ponownie serwer najlepiej odłączając go od obcych źródeł. Sprawdzić ponownie podgląd zdarzeń.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group