Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Udostępnianie skanera

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maku
Użytkownik Forum


Dołączył: 04 Nov 2009
Posty: 56
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Mon Feb 15, 2010 7:24 pm    Temat postu: Udostępnianie skanera Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z Was próbował udostępniać skaner w sieci? Przeszukałem Net, ale nie znalazłem, żadnego sensownego rozwiązania. Jest jeden program, ale kosztuje zdaje się 100$. Zastanawiam się nad tym, czy podłączenie skanera pod hub, a do niego kilku komputerów zdałoby egzamin. Czy skaner by nie "zgłupiał"?

Pozdrawiam
Maku
_________________
Hej, popatrz siostro, co z twoim bratem robią
Hej, czy na śmierć, czy na zatracenie wiodą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Mon Feb 15, 2010 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie można równocześnie podłączyć skanera do kilku komputerów. Nie będzie mechanizmu kolejkowania żądań, a to zapewne skończy się kiepsko, nawet gdy skaner nie będzie używany. Bo komputery od czasu do czasu sprawdzają podłączone do nich urządzenia.
Wiem, że pracownie biblioteczne MCI - pierwsze z Vistą, miały dodany kombajn ze skanerem i to miało działać przez sieć. W praktyce instalatorzy wyłączali tę opcję, bo w Viście nie działała. Rzekomo oprogramowanie HP działało w Windows XP i pozwalało na zdalne skanowanie z komputerów w sieci.
Na marginesie dodam, że w Linuksie skanowanie odbywa się przy użyciu Sane, który jest tzw. serwerem usługi skanowania. W bardzo prosty sposób obecnie udostępnia się skaner innym komputerom w sieci. Sprawdza się tu uniksowa filozofia, że wszystko działa w architekturze serwer - klient. W ten sposób łatwo przystosować do działania przez sieć wszystko - od kamery, przez drukarki po skanery.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maku
Użytkownik Forum


Dołączył: 04 Nov 2009
Posty: 56
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Mon Feb 15, 2010 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pod linuksem to wiem, że Sane rozwiązuje ten problem. Ale szukam rozwiązania właśnie dla Windowsów. Znalazłem programik, shereware, 15$ pełna wersja, przetestowałem, działa. Niestety nic darmowego nie znalazłem.
_________________
Hej, popatrz siostro, co z twoim bratem robią
Hej, czy na śmierć, czy na zatracenie wiodą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Mon Feb 15, 2010 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darmowe to mogą być aplikacje, jak wskazałem, dostarczane wraz z urządzeniami. Wiem jedynie o HP. Mało tego - dotyczy to jedynie urządzeń z interfejsem sieciowym.
Problemem pod Windowsem jest brak jednolitego standardu obsługi skanerów. Nie chodzi oczywiście o sam standard skanowania, bo on jest jednolity względnie. Chodzi o brak standardu obsługi wyników skanowania. Oczywiście, ze pojawiają się firmy, które napiszą aplikację do sieciowej obsługi skanera, ale nie ma się co dziwić, że komercyjnie. Raczej należy przyjąć to za normalne. Wyjątkiem są aplikacje darmowe, bo one są wynikiem przedostawania się do Windowsa programów ze świata OSS (Open Source Software).
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maku
Użytkownik Forum


Dołączył: 04 Nov 2009
Posty: 56
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Mon Feb 15, 2010 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ja nie mam nic przeciwko aplikacjom komercyjnym. Ale niech cena będzie rozsądna. 100$ za jedną wersję serwerową to nieco dużo jak za aplikację która służy jedynie do skanowania. Ale już 15$ to dobra cena.
_________________
Hej, popatrz siostro, co z twoim bratem robią
Hej, czy na śmierć, czy na zatracenie wiodą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group