Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tablice ogłoszeniowe LCD
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Hyde Park
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maku
Użytkownik Forum


Dołączył: 04 Nov 2009
Posty: 56
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Wed Dec 16, 2009 10:13 pm    Temat postu: Tablice ogłoszeniowe LCD Odpowiedz z cytatem

Poszukuję informacji na temat tablic LCD. Chodzi o zastąpienie nimi tablic ogłoszeniowych w pokoju nauczycielskim i tych na korytarzach i aktualizowanie poprzez sieć informacji na nich wyświetlanych. Czy ktoś korzysta z takiego rozwiązania? Może wiecie, gdzie mogę znaleźć jakieś informacje na ten temat. Szczerze mówiąc szukałem ale wyniki nie są zadowalające. Jest idea, żeby wprowadzić to u nas, ale najpierw trzeba się zorientować, jakie będą koszty. Szukałem TV i monitorów z wejściami rj45, ale nie znalazłem tego za dużo i to w cenach, że ho ho. Poza tym potrzebny byłby do tego jakiś soft do zarządzania informacją.
_________________
Hej, popatrz siostro, co z twoim bratem robią
Hej, czy na śmierć, czy na zatracenie wiodą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maku
Użytkownik Forum


Dołączył: 04 Nov 2009
Posty: 56
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Fri Dec 18, 2009 11:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zero pomysłów? Nie wierzę...
_________________
Hej, popatrz siostro, co z twoim bratem robią
Hej, czy na śmierć, czy na zatracenie wiodą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sat Dec 19, 2009 1:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam jeden pomysł. Dyrektor, który chce tyle kasy na bzdurną tablicę wydać, niech stanie przy ścianie i tryknie łbem mocno.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maku
Użytkownik Forum


Dołączył: 04 Nov 2009
Posty: 56
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Sat Dec 19, 2009 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo kolego. Z takim podejściem to powinniśmy jeszcze ciągle na 286 pracować. W krajach tzw Europy zachodniej to standard. Ale oczywiście u nas to są "bzdurne" pomysły. Potem się dziwić, że Świat się śmieje z Polski. We Włoszech kiedyś usłyszałem parę ciekawych opinii:
"U was to bezpiecznie rowerami jeździć bo samochodów mało jeździ prawda?"
"A macie u siebie takie duże sklepy jak COOP? (odpowiednik powiedzmy Biedronki czy Lidla"
"Mamy duży zapas sznurka, może weźmiecie do Polski na wieszanie prania?"
Teraz już przynajmniej wiem skąd takie widzenia naszego kraju.
_________________
Hej, popatrz siostro, co z twoim bratem robią
Hej, czy na śmierć, czy na zatracenie wiodą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sat Dec 19, 2009 4:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do sznurka, to niech wyślą na Sycylię, tam sie wiesza pranie w poprzek ulicy. Razz
A moje podejście nie ma nic wspólnego z postępem technologicznym. Za to niewątpliwie ma coś wspólnego z finansami. Mam kolegę w Anglii, który pracuje jako admin (nie nauczyciel) w szkole odpowiadającej naszemu gimnazjum. Szkoła liczy sobie około półtora tysiąca uczniów - jest dość spora. Ale też w tej szkole jest koło 400 komputerów. A ponadto szkoła zatrudnia kilku administratorów. Jest osobna sekcja pracowników tym się zajmująca.
Znajdź polska podstawówkę, gimnazjum lub nawet liceum - a często są to szkoły liczące ponad 600 uczniów, mające koło 200 komputerów - w której jest admin na etacie. W ogóle tego nasza struktura oświaty nie przewiduje.
Jak starczy na porządną pensję dla admina, to wtedy kupujcie sobie tablice i inne bajery.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maku
Użytkownik Forum


Dołączył: 04 Nov 2009
Posty: 56
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Sat Dec 19, 2009 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak zawsze pilnujesz zasad, ale teraz sam walisz taki OT, że aż brak słów. Czy padło pytanie o twoje zdanie w temacie? Rozmowa jest na stricte techniczny temat. Zauważyłem wielokrotnie jak osoby reagują na twoje poglądy, które są najdelikatniej mówiąc stronnicze. Tak pensje. Oczywiście. Dajmy najpierw nauczycielom po 10tys (równowartość ok 2tys euro) zatrudnijmy adminów itd itp etc. A potem zastanówmy się, co zrobić z naszymi 286, jak ułatwić dostęp dla ON do wszystkich szkół aby miały wybór itd. To, że masz swoje zdanie nie oznacza, że masz rację. Skoro ktoś pyta o coś konkretnego, to albo odpowiedz, albo nie odpisuj wcale zamiast się wymądrzać. Nie wiesz w jakim stanie jest nasza szkoła, ile mamy komputerów i w ogóle nie masz bladego pojęcia na temat poziomu technicznego. A tym bardziej nie masz bladego pojęcia na temat sposobu finansowania tego pomysłu.
Ale oczywiście wiesz najlepiej.
Już chyba więcej nie napiszę o szacunku dla Ciebie.
_________________
Hej, popatrz siostro, co z twoim bratem robią
Hej, czy na śmierć, czy na zatracenie wiodą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sat Dec 19, 2009 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mało świąteczna atmosfera nastała na wątku... Mad

Agawa.pl przysyła jakieś maile reklamujące tablice - sprawdź sobie...

Maćku!
Maku ma kasę - niech sobie kupuje, z pewnością ta forma ogloszeń bardziej trafi do odbiorcy.
Widać dyrektor Szkoły ma na to fundusze i może trochę jest gadżeciarem, to niech ma... Laughing

Ja osobiście mając pieniądze kupiłbym coś innego, ale może oni to wszystko już mają?
Gwiazdka się zbliża, to może napisze - może jakiś "Śnięty Mikołaj" spełni choć jedno z życzeń... Wink
1. NetSupport School - do pracowni... znam opinię Maćka, wiem, też gadżet, ale w mojej ocenie przydałby się i znalazłbym mu sporo zastosowań.
2. Okablować cały budynek szkolny - internet w każdej klasie i pokoju nauczycielskim i min. 1 komputer z dostępem do internetu oraz projektor w zestawie.
3. Biblioteka z kilkoma stanowiskami internetowymi na czytelni.
4. Wdrożenie e-Dziennika na bazie szkolnej sieci komputerowej, tak, żeby każdy nauczyciel mógł od ręki wklepać dane z lekcji do systemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maku
Użytkownik Forum


Dołączył: 04 Nov 2009
Posty: 56
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Sat Dec 19, 2009 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat trzy z czterech twoich życzeń mamy już zrealizowane. A co do finansowania to mamy szansę uzyskać od producenta zajmującej się elektroniką pomoc właśnie materialną, ale bezgotówkową. Musimy jednak skonkretyzować co jest potrzebne. Kompów nam nie dadzą bo tego nie produkują. Dlatego zastanawiamy się nad unowocześnieniem szkoły. Czas przejść do XXI wieku. Ale jak kto woli żółte karteczki....
_________________
Hej, popatrz siostro, co z twoim bratem robią
Hej, czy na śmierć, czy na zatracenie wiodą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sat Dec 19, 2009 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maku
Przez trzy dni się nikt nie odezwał. Zapewne dlatego, ze o takich tablicach w szkole nikt nie myślał. Swoją opinię na ten temat dodałem, kiedy wyraźnie domagałeś się jakiejś odpowiedzi. Cenniki tablic kiedyś wcześniej widziałem, opis ich niezbyt wielkich możliwości również. Stąd moja opinia.
Watek umieściłeś na Hyde Parku i słusznie. Związek z informatyka w szkole jest bowiem niewielki. Ale też nie miej pretensji o OT. Bo to Hyde Park. Co do zasad, taka moja rola, żeby pilnować, aczkolwiek nie wywiązuję się z tego zbyt wzorowo. W związku z tym chętnie bym się części obowiązków pozbył, masz ochotę?
superhiper
To nie sypialnia, my tu nie mamy się kochać, tylko wymieniać poglądy. Wink
Masz rację, niech sobie kupuje, ale sam chciał jakieś pomysły...
Ad 4. Czy jesteś pewien, ze to uszczęśliwi nauczycieli? Bo moja dwukrotna próba wprowadzenia tego, to się spotkała wyłącznie z oporem żywej materii.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maku
Użytkownik Forum


Dołączył: 04 Nov 2009
Posty: 56
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Sat Dec 19, 2009 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy mówimy o tym samym, ja nie mam na myśli tablic multimedialnych, ale tablic informacyjnych w sensie ekranów lcd np. TV lub monitorów komputerowych, montowanych do ściany. Tablice multimedialne to koszt rzędu kilku tysięcy za sztukę, a monitory lub nawet tv 32" to od 300 do GÓRA tysiąca zł z przecinkiem za punkt. Cała sieć więc to max 3-5 tys. Zależy jeszcze oczywiście od założeń.
A co do chęci nauczycieli do czegokolwiek to w ogóle na to nie zwracam uwagi. W żadnej firmie w której pracowałem nie było problemu z wprowadzeniem np. poczty elektronicznej. Pracownik dostawał konto i miał z niego korzystać do celów służbowych. Tylko w szkole... sto tysięcy pytań, wątpliwości, uwag. "Po co mi jak mam prywatne?". A kogo obchodzi twoje prywatne konto? Tu jesteś pracownikiem. Na przeszło sto kont na chwilę obecną wiadomość testową odebrało może ze 20%. Generalnie uważam, że większość lub część nauczycieli jest rozpieszczona i zmanierowana do granic. A już szczególnie Ci którzy nigdy nie pracowali w innym "normalnym" miejscu i do szkoły trafili od razu po studiach (sam do zawodu wróciłem po latach pracy w różnych miejscach). Oczywiście nie można powiedzieć tego o wszystkich. Ale jak słyszę od kolegów czy koleżanek "Ale się angażujesz, chce Ci się?" to nie wiem czy się śmiać czy pokiwać z politowaniem głową. W innych miejscach nauczyłem się jednego. Jestem w pracy i biorę za to pieniądze. Lepsze czy gorsze, ale nikt mnie nie zmusza do tego bym tu siedział skoro mi się nie podoba. A skoro już jestem, to staram się robić najlepiej jak potrafię to, za co mi płacą. Może idealista, może idiota. Mam to gdzieś.
_________________
Hej, popatrz siostro, co z twoim bratem robią
Hej, czy na śmierć, czy na zatracenie wiodą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sun Dec 20, 2009 2:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maćku - ad. pkt. 4 - tu poslużę się argumentacją kolegi... czy tego chcemy czy nie, to przed tym nie uciekniemy. To tak jak by na siłę trzymać w firmie telefax, gdy inni już przechodzą na e-mail...

Aktualnie wpisujemy oceny raz na miesiąc na platformnie wywiadowka.com - jest coraz więcej rodziców, którzy korzystają z tej formy kontaktu, nawet w dość konserwatywnym środowisku w jakim pracuje.
To co może przyciągnąć młodzież do szkoły to nowoczesność - nie uciekniemy od tego...
Już wkrótce rodzicami będzie pokolenie wychowane na komórce i PC-ecie i będą oczekiwać od Szkoły nowoczesności.

A swoją drogą, kiedyś siedliśmy sobie w domku i zaczęliśmy się zastanawiać jak wiele urządzeń, które kiedyś były szczytem nowoczesności, odeszło do lamusa...
Z naszej dziedziny to: dyskietka, pewnie wkrótce także plyta CDR, Atari, Commodore, Amiga... monitory CRT.
Teleks, telegram...
Co wam jeszcze przychodzi do głowy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maku
Użytkownik Forum


Dołączył: 04 Nov 2009
Posty: 56
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Sun Dec 20, 2009 3:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do dziennika elektronicznego to kolega bardzo zachwala sobie dziennik internetowy Librus. Fakt, potrzebny jest Net, ale można zabezpieczyć się podwójnym łączem. W zamian mamy i dziennik i wywiadówkę w jednym a odpada nam serwer. Ktoś ma jakieś doświadczenia z nim?

A co do rzeczy odchodzących do lamusa. Np. mój kochany Zenit kupiony kiedyś za grube pieniądze, pamiętam też pierwsze noce w Necie (wtedy było taniej nocą), kilka metrów kabla, modem 14.4k, 02022122 i pippippippip, strona zaczynała się wczytywać, irc logować więc można było spokojnie iść parzyć kawę... kto dziś korzysta z modemów?
_________________
Hej, popatrz siostro, co z twoim bratem robią
Hej, czy na śmierć, czy na zatracenie wiodą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sun Dec 20, 2009 4:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lato 2000 - łącze modemowe, pierwsze poważaniejsze kroki w internecie - czat na Onecie, pełna kultura - mlodzieży jak na lekarstwo, można było fajnie pogadać...
Dziwne uczucie, kiedy człowiek nagle odczuwał dziwną bliskość z drugą osobą z drugiej strony monitora... Very Happy Wink
Pierwsze próby internautów w temacie cyberseksu - choć mimo wszystko jakoś "kulturalnie"... Embarassed Wink
No i nastało GaduGadu... do dziś mam numer składający się zaledwie z 5 cyferek Very Happy Exclamation

No a potem rachunek... 500 zeta za miesiąc Twisted Evil
Mimo wieczornej pory po 18-tej...
No ale rozmowy trwały nawet do 4.00 nad ranem...

Co do Librusa - to potwierdzam, wydaje się najbardziej interesującym rozwiązaniem. Można alternatywnie wypelniać kartę lekcji i oddawać na skaner...
Dużo rozmawiałem z przedstawicielem Librusa i chyba nawet udało mi się podsunąć im pewne rozwiązania. Dziś np. jeśli lekcja sie nie odbyła - redukcja albo ktoś nie wpisał lekcji, to nie było wiadomo co jest grane. Nie było adnotacji, że coś brakuje, bo nie bylo powiązania z planem lekcji. Zwrócilem im na to uwagę - mają to wdrożyć.
Podobnie będzie z tematami lekcji - aktualnie skaner wczytuje dane o ocenach i frekwencji, ale nie tematy wpisywane ręcznie. W nowej wersji nauczyciel wpisze na początku roku zestaw tematów, a potem będzie tylko podawał nr tematu, a system wstawi odpwiednią treść tematu lekcji.
To ma być już w nowej wersji systemu... testują na razie.

Co do lamusa, to znalazły się tam tak zacne wynalazki jak magnetofon szpulowy czy nawet kasetowy...
Ale także odtwarzacz płyt winylowych a chyba juz niedługo także plyt CD.

Poczta poczatkowo pożegnała sie z telegramem, potem na skutek protestów osób starszych powrociła ta usługa, ale teraz chyba znowu likwidują...
A na poczcie - dawna budka do której pani z okienka przywoływała: "kabina 2 - zamówiona Warszawa" zamieniła się w podręczny magazynek... Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotrT
Moderator


Dołączył: 25 Jun 2007
Posty: 352
Pomógł: 2
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Mon Dec 21, 2009 2:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak przy tym dzienniku wygląda ochrona danych osobowych?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Tue Dec 22, 2009 1:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PiotrT napisał:
a jak przy tym dzienniku wygląda ochrona danych osobowych?


Firma podpisuje umowę w której bierze na siebie pełną odpowiedzialność za ochronę tych danych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Hyde Park Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group