Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

liczba kont w domenie
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elik
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Sep 2009
Posty: 17
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Fri Dec 11, 2009 12:29 am    Temat postu: liczba kont w domenie Odpowiedz z cytatem

Witam
Serwer został postawiony z obrazu (był problem z logowaniem do domeny). I wszystko byłoby ok gdyby nie problem z dodaniem komputerów do domeny. Udało mi się dodać 10 a przy pozostałych pojawia się komunikat że wyczerpał się limit kont dla tej domeny. Szukałam znów na stronach i jest co prawda jakaś podpowiedź na stronie microsoft support ale nie bardzo wiem jak mam się do tego zabrać i jak ewentualnie ten limit kont zwiększyć.
To jest konkretnie ten komunikat "Nie można dołączyć komputera do domeny. Została przekroczona maksymalna liczba kont, które możesz utworzyć w tej domenie. Skontaktuj się z administratorem systemu, aby ten limit zresetować lub zwiększyć. "
a tu strona z odpowiedzią http://support.microsoft.com/kb/251335/pl tylko nie bardzo wiem jak którąkolwiek z metod zastosować bo nie znajduje takich opcji jak tam są opisane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Dec 11, 2009 12:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uruchom zarządzanie serwerem i sprawdź, czy masz wpisane licencje w odpowiedniej zakładce. Na pewno nie. Zatem serwer działa w zasadzie dla 5 klientów. W dokumentach z odbioru pracowni masz numery dodatkowych licencji. Trzeba je dodać.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elik
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Sep 2009
Posty: 17
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Fri Dec 11, 2009 12:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wpisałam 3 licencje ale poszukam może jeszcze są gdzieś w papierach inne( jeśli to ta przyczyna)
dziękuję za szybką podpowiedź
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Dec 11, 2009 1:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli dodałaś, to muszą być.
Powinno być tak, jak na rysunku.

_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elik
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Sep 2009
Posty: 17
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Fri Dec 11, 2009 2:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Były 3, każda na 5 stanowisk ale jeszcze jutro sprawdzę jak będę w pracowni, dzięki:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maku
Użytkownik Forum


Dołączył: 04 Nov 2009
Posty: 56
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Fri Dec 11, 2009 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, że off topic, ale trudno mi się powstrzymać. Pomimo całej sympatii dla Maćka Smile
"Uruchom zarządzanie serwerem i sprawdź, czy masz wpisane licencje w odpowiedniej zakładce. Na pewno nie."
Znowu z góry zakładasz, że ktoś czegoś nie zrobił Smile Nie wszystko w życiu, a już na pewno nie w informatyce, jest proste. Na 100 userów 90 będzie miało ten sam problem, ale 10 jednak nie Smile
elik: sprawdź w AD czy klienty nie są już dodane. Jeżeli serwer przywracałaś z obrazu to pewnie są tam już skonfigurowane i kiedy potem chcesz dodawać klienta, to niejako dodajesz "nowe" kolejne komputery. A więc przekraczasz zapewne magiczną liczbę 20 licencji (serwer sam ma 5, plus jak piszesz miałaś dodane 3 po 5)

maku


Ostatnio zmieniony przez Maku dnia Fri Dec 11, 2009 7:06 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Dec 11, 2009 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz co to brzytwa Ockhama?
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maku
Użytkownik Forum


Dołączył: 04 Nov 2009
Posty: 56
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Fri Dec 11, 2009 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, ale też najpierwej należałoby zapytać o szczegóły mogące ułatwić udzielenie prawidłowej odpowiedzi, bez wydłużania wątku bez potrzeby Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elik
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Sep 2009
Posty: 17
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Fri Dec 11, 2009 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciąg dalszy...
dziś udało mi się przyłączyć kolejne 3 komputery bez problemu, natomiast przy próbie dołączenia kolejnych znów ten sam komunikat
W AD widzi 10 komputerów, rzeczywiście podłaczonych jest 13
Licencji jest 20
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maku
Użytkownik Forum


Dołączył: 04 Nov 2009
Posty: 56
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Fri Dec 11, 2009 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale czy nie podłączasz tych samych? Tzn o tej samej nazwie/ip? Najlepiej usunąć wszystkie i dodać je od nowa.
_________________
Hej, popatrz siostro, co z twoim bratem robią
Hej, czy na śmierć, czy na zatracenie wiodą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elik
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Sep 2009
Posty: 17
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Fri Dec 11, 2009 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nazwy są inne, komputery dostają ip z pakietu 192.168 ale do domeny nie daja się przyłaczyć. Zależy mi aby to zrobić bo to komputery tzw świetlicy multimedialnej i tam chodzi o internet którego teraz nie ma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Dec 11, 2009 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro licencje są dodane, to możliwości widzę kilka.
1. Czy w szkole jest więcej pracowni? Jeśli jest, to czy czasem nie są ze sobą jakoś połączone? Może jest jakiś "tajny" kabelek, który łączy LAN z jednej pracowni z drugim?
2. Z jakiego obrazu stawiany był serwer i czy licencje zostały dodane ręcznie po przywróceniu systemu? Należy porównać licencje z dokumentacji z tymi dodanymi, może coś jest nie tak.
3. Jaka to jest edycja pracowni? W sumie należałoby temat przenieść - tutaj jest na pewno niewłaściwe miejsce, a w odpowiednim wątku, może więcej ludzi przeczyta.
A odnośnie uwag napisanych przez Maku, to powiem tak, że doświadczenie nauczyło mnie filtrować tematy i sposoby rozmów z użytkownikami.
W pewnych przypadkach dodatkowe dane mają kluczowe znaczenie. Np. tutaj: http://forum.kopi.edu.pl/viewtopic.php?t=1296 i na dodatek okazuje się, że te dodatkowe dane nie jest łatwo wydobyć.
W większości wypadków problemy są standardowe i powtarzalne aż do bólu.
Czasem nie są i wtedy jest ZONK. Bo Windowsy w gruncie rzeczy są nieprzewidywalne.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elik
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Sep 2009
Posty: 17
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Fri Dec 11, 2009 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ad 1 W szkole drugiej pracowni nie ma, są tylko te 4 komputery za scianą jako świetlica multimedialna podpięte pod pracownię
Ad 2 Obraz stawiany z bazowego obrazu firmy instalujacej pracownię. Licencje zgadzają sie z tymi dokumentami i były dodane recznie
Ad 3 pracownia z czerwca 2007
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Dec 11, 2009 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy czerwiec 2007 to już pracownie z IPATem?
Przyznam, że nie mam żadnego pomysłu na ten bug.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elik
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Sep 2009
Posty: 17
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Fri Dec 11, 2009 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kombinując usunęłam z AD te 3 dziś dołączone i z powrotem już ich nie mogę dołaczyć.
I takie komunikaty się pojawiają na serwerze.
"Sesja skonfigurowana z komputera 'MCI01' nie powiodła się, ponieważ baza danych zabezpieczeń nie zawiera zaufanego konta 'MCI01$' wymienionego przez określony komputer.

AKCJA UŻYTKOWNIKA
Jeżeli to jest pierwsze wystąpienie tego zdarzenia dla określonego komputera i konta, może to być przejściowy problem, który nie wymaga teraz żadnej akcji. W przeciwnym przypadku można podjąć następujące kroki prowadzące do rozwiązania tego problemu: "



"Nie powiodło się uwierzytelnienie konfiguracji sesji z komputera MCI01. Wystąpił następujący błąd:
Odmowa dostępu. "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group