Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Obraz sbs2003r2
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darecki30
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Sep 2008
Posty: 73
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Sat Nov 28, 2009 1:07 am    Temat postu: Obraz sbs2003r2 Odpowiedz z cytatem

Witam!
Wczoraj zrobiłem sobie obraz partycji "C" serwera (znajomy mi powiedział że siedzi już 3 dni nad postawieniem serwera od nowa jak mu się posypał i dało mi to do myślenia).
W pracowni sbs pracuję 2 rok i nie miałem okazji jeszcze stawiać serwera stąd więc moje pytanie:
1)Czy awarii najczęściej ulega system czy też powinienem zrobić obraz również partycji "O" (bo "D" i "R" chyba nie mają takiego znaczenia dla bieżącego funkcjonowania pracowni).
2) Czy przy stawianiu jak padnie coś na serwerze stawiać w takim przypadku tylko partycję "C" czy też "O".
Za każdą podpowiedz z góry wielkie dzięki.
Pozdrawiam Darek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sat Nov 28, 2009 2:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam zrobione obrazy każdej z partycji, choć jedna z nich to chyba niepotrzebna bo typowo archiwalna (nie pamiętam oznaczenia...).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darecki30
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Sep 2008
Posty: 73
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Sun Nov 29, 2009 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A stawiałeś na nowo z tych obrazów? Ciekawi mnie czy odbywa się to tak gładko jak w przypadku zwykłego kompa czy też trzeba aktywować jakieś usługi lub coś w tym stylu. Kiedyś poruszałem ten temat na forum i podobno po postawieniu partycji z obrazu są kłopoty z IPAT.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiasm
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Aug 2009
Posty: 5

PostWysłany: Mon Nov 30, 2009 2:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli zrobiłeś tylko obraz partycji systemowej to niestety IPAT przestanie Ci działać. Musisz miec też obraz partycji O.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Mon Nov 30, 2009 2:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darecki30 napisał:
A stawiałeś na nowo z tych obrazów? Ciekawi mnie czy odbywa się to tak gładko jak w przypadku zwykłego kompa czy też trzeba aktywować jakieś usługi lub coś w tym stylu. Kiedyś poruszałem ten temat na forum i podobno po postawieniu partycji z obrazu są kłopoty z IPAT.


Póki co nie miałem konieczności i mam nadzieję, że do uzyskania stypendium w ZUSie (jak mawia Maciek... Laughing ) - nie będę musiał... Very Happy

Zrobiłem sobie obrazy zarówno partycji serwera jak i stacji roboczych zaraz po postawieniu pracowni (Ghost)...
Jeżeli będziesz stawiał tylko sam serwer, to będziesz musiał każdą stację odpiąć i ponownie podpiąć pod domenę, bo relacje zaufania nie będą się zgadzać...

Oczywiście IPATa przed wgrywaniem obrazów należy wyłączyć, a dopiero po reintsalacji włączyć...

Aha... na pewno trzeba zrobić sobie oprócz C: także O: - tam masz profile i inne dane użytkowników.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darecki30
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Sep 2008
Posty: 73
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Mon Nov 30, 2009 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sbsmax
Gość





PostWysłany: Wed Dec 02, 2009 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasiasm napisał:
Jeśli zrobiłeś tylko obraz partycji systemowej to niestety IPAT przestanie Ci działać. Musisz miec też obraz partycji O.


czy to znaczy że partycje c należy zrobić równocześnie z o? -czyli wgranie obrazu c zrobionego np miesiąc temu a pozostawienie o z dzisiaj stworzy problem?
Powrót do góry
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Wed Dec 02, 2009 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sbsmax napisał:
kasiasm napisał:
Jeśli zrobiłeś tylko obraz partycji systemowej to niestety IPAT przestanie Ci działać. Musisz miec też obraz partycji O.


czy to znaczy że partycje c należy zrobić równocześnie z o? -czyli wgranie obrazu c zrobionego np miesiąc temu a pozostawienie o z dzisiaj stworzy problem?


Myślę, że tak... zobacz co masz na partycji O:
Te dane ciągle ulegają zmianom i moim zdaniem odświeżenie oprogramowania serwera powinno nastąpić kompleksowo.
A co na to nasi eksperci??? Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sbsmax
Gość





PostWysłany: Fri Dec 04, 2009 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

superhiper napisał:
sbsmax napisał:
kasiasm napisał:
Jeśli zrobiłeś tylko obraz partycji systemowej to niestety IPAT przestanie Ci działać. Musisz miec też obraz partycji O.


czy to znaczy że partycje c należy zrobić równocześnie z o? -czyli wgranie obrazu c zrobionego np miesiąc temu a pozostawienie o z dzisiaj stworzy problem?


Myślę, że tak... zobacz co masz na partycji O:
Te dane ciągle ulegają zmianom i moim zdaniem odświeżenie oprogramowania serwera powinno nastąpić kompleksowo.
A co na to nasi eksperci??? Question



Pewnie najlepiej byłoby zrobić test. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie takiej samej kopi partycji na drugim dysku który przeciez mamy i w razie awarii tylko przełączyć butowanie z drugiego i koniec.
Ale nigdy nie mam czasu i chęci żeby się za to zabrać.
Powrót do góry
szulcusie
Użytkownik Forum


Dołączył: 23 Sep 2004
Posty: 129
Pomógł: 4
Skąd: Stolno

PostWysłany: Fri Dec 04, 2009 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobiłam po instalacji serwera kopię całego dysku na drugi. Kiedyś po usunięciu wirusów byłam zmuszona przepiąć dyski i bez problemu wszystko działa tylko trzeba było ponownie dodać do domeny stacje. Jedyna wada-dokumenty uczniów przepadły, ale lepsze to niż instalować system, na nowo zresztą też dokumentów nie będzie.
_________________
Alicja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
darecki30
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Sep 2008
Posty: 73
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Sat Dec 05, 2009 1:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alicja powiedz jak robiłaś kopię dysku (jakim programem) i czy poszło bezproblemowo.
Pozdrawiam Darek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiasm
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Aug 2009
Posty: 5

PostWysłany: Sat Dec 05, 2009 2:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wprawdzie nie robiłam żadnych eksperymentów w tym zakresie, ale myślę, że trzeba jednocześnie zrobić obraz partycji C i O. Doświadczenia mam jedynie takie, że zaraz po instalacji serwera zrobiłam sobie obraz tylko partycji systemowej C i gdy pojawiły się problemy, po kilkakrotnym braku prądu, przywróciłam obraz partycji systemowej i niestety lipa. Ipat nie działał. Teraz zainstalowałam serwer z czerwonej kolekcji, zrobiłam obraz już całego dysku:) i ciesze się , że mimo kilkakrotnego braku pradu jeszcze działa ok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sat Dec 05, 2009 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiu, a dlaczego nie "zakupałaś" sobie UPS-a pod serwer - najlepiej taki z oprogramowaniem, które w odpowiednim momencie, jeżeli wyczerpuje się bateria, zamyka system?
Rolling Eyes
To w końcu nie aż tak duża kwota, a unikniesz uszkodzenia systemu.

Osobiście zakupiłem też drugiego UPS-a pod router i switcha, bo po zaniku napięcia na tych urządzeniach, nawet na krótko, serwer nie potrafił odbudować (odświeżyć) sobie prawidłowych połączeń sieciowych i po przyjściu do pracy trzeba było robić ponowne uruchamianie serwera.

Teraz nie mam już tych problemów - polecam takie rozwiązanie... Idea
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szulcusie
Użytkownik Forum


Dołączył: 23 Sep 2004
Posty: 129
Pomógł: 4
Skąd: Stolno

PostWysłany: Sat Dec 05, 2009 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kopia typu dysk na dysk robiłam Ghostem. Odbyło się bezproblemowo i kopia działa.
_________________
Alicja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
darecki30
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Sep 2008
Posty: 73
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Sun Dec 06, 2009 1:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za informacje!
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group