Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

problem z instalacją serwera

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jagoda
Użytkownik Forum


Dołączył: 01 May 2014
Posty: 7
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Thu May 01, 2014 3:35 pm    Temat postu: problem z instalacją serwera Odpowiedz z cytatem

Mam problem z instalacją serwera sbs 2003 R2 edycja wiosna 2008. Spięłam obie karty sieciowe kablem skrosowanym i uruchomiłam pierwszą płytę z czerwonej DVD kolekcji. Po około 30 minutach instalacji pokazuje się niebieski ekran z informacjami o błędach. I co z tym zrobić?. Mam w serwerze nowy dysk, zmieniałam napędy DVD, mam 2 kolekcje czewronych płytek ...a błąd jest? POMOCY!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Thu May 01, 2014 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Typowy niebieski ekran Windows może, w tym przypadku, świadczyć o usterkach sprzętowych. Może to być problem z pamięcią. Czy serwerem jest zwykły PC czy prawdziwy serwer sprzętowy?
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jagoda
Użytkownik Forum


Dołączył: 01 May 2014
Posty: 7
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Fri May 02, 2014 8:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to zwykły PC dostarczony z pracownią. Wzięłam go na weekend do domu bo wiadomo ze w szkole nie mogę siedzieć tyle czasu. Skopiowałam pierwszą płytę instalacyjną i z tej kopii instalacja ruszyła. W tej chwili idzie 3 płytka. Na razie nie ma problemów technicznych ale oczywiście pojawiła się informacja "przynajmniej jedna usługa lub jeden sterownik nie udało się uruchomić....."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Fri May 02, 2014 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jagoda napisał:
pojawiła się informacja "przynajmniej jedna usługa lub jeden sterownik nie udało się uruchomić....."
Tym się nie przejmuj. Ten typ tak ma Wink Jeśli to jedyny problem, to sukces masz w garści Smile
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jagoda
Użytkownik Forum


Dołączył: 01 May 2014
Posty: 7
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Sat May 03, 2014 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za wsparcie. Faktycznie instalacja po bardzo wielu wielu godzinach dobiegła końca. Teraz .....konfiguracja kart sieciowych i cała reszta.....może się uda...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sat May 03, 2014 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konfigurujesz tylko jedną kartę - tą od internetu (po instalacji pozostaje wyłączona). I uruchamiasz kreator połączenia internetowego.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jagoda
Użytkownik Forum


Dołączył: 01 May 2014
Posty: 7
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Mon May 05, 2014 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż ....sukces tylko częściowy... Po wielkich kombinacjach pojawił się Internet na serwerze. Ale zaraz zniknął po instalacji arcavira. Masakra. Musiałam go odinstalować....przynajmniej na jakiś czas. Dodałam komputery do domeny w AD. Instalacja zdalna stacji uczniowskich wykonana. Jutro mam nadzieję finał całej instalacji (przynajmniej takie mam plany). Jednak coś jest nie tak....: nie dodały się poprawnie licencje (brak daty aktywacji), musiałam wyłączyć IPAT na stacjach uczniowskich ponieważ nie mogły się uruchomić.....i pewnie jeszcze tysiąc problemów się pojawi. Chyba zrezygnuję z SBS-a.... GDYBY KTOŚ BYŁ ZAINTERESOWANY PROGRAMAMI Z MENSOFT (PRZYRODO WITAJ ITD....) MAM PYTKĘ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Mon May 05, 2014 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem leży, prawdopodobnie, w iPAT.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Mon May 05, 2014 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jagoda napisał:
Chyba zrezygnuję z SBS-a.... GDYBY KTOŚ BYŁ ZAINTERESOWANY PROGRAMAMI Z MENSOFT (PRZYRODO WITAJ ITD....) MAM PYTKĘ...
Nie radzę. Poza tym, chodzi chyba o płytkę Wink
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jagoda
Użytkownik Forum


Dołączył: 01 May 2014
Posty: 7
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Mon May 05, 2014 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo za wsparcie....Poczytałam i już chyba wiem co zrobiłam nie tak...Masz rację...to chyba IPAT... Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bw
Użytkownik Forum


Dołączył: 20 Oct 2008
Posty: 29
Pomógł: 1
Skąd: G-wo

PostWysłany: Mon May 05, 2014 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jagoda napisał:
No cóż ....sukces tylko częściowy... Po wielkich kombinacjach pojawił się Internet na serwerze. Ale zaraz zniknął po instalacji arcavira.


Przy instalacji Arcavira nie instaluj zapory, bo zablokuje ISA server i Internetu nie będzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jagoda
Użytkownik Forum


Dołączył: 01 May 2014
Posty: 7
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Thu May 08, 2014 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za pomoc. Arcavir zainstalowany poprawnie. Niestety pojawił się problem z zainstalowaniem sieciowej drukarki Samsung. I znów jutro mam zorganizowane popołudnie. Problem tkwi najprawdopodobniej z adresami IP drukarki i DHCP. ....Boję się że wypiszą mnie z rodziny.........i każą zamieszkać w szkole....... Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Fri May 09, 2014 7:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aby zainstalować drukarkę sieciową musisz ustalić jej adres IP z tej samej podsieci co komputer, na którym ją instalujesz. Być może w Twojej drukarce ustawia się adres na jej panelu. Jeśli nie, to można wydrukować stronę konfiguracyjną drukarki (najczęściej robi się to przytrzymując wciśnięty przycisk na drukarce - który to zależy od modelu). Gdy mamy jej adres i nie pasuje do naszej sieci, trzeba podłączyć ją do komputera, któremu nadamy odpowiedni adres IP. Wiele drukarek można konfigurować przez przeglądarkę internetową wpisując w pasku adresu IP drukarki. Niektóre wymagają odpowiedniego programu. Najlepiej będzie zaopatrzyć się w instrukcję i oprogramowane. Jeśli nie ma w szkole to znajdziesz na stronie producenta. No i drukarkę sieciową instalujemy jako lokalną.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group