Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chyba będzie afera...?
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Mon Nov 30, 2009 2:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrze!
Blokowanie wysyłania i odbierania poczty elektronicznej to uderzenie w coś, co jest jedną z podstawowych usług internetowych, usługa od której zaczął się rozwój internetu...

U mnie sprawa wygląda tak, że uczniowie wysyłają pocztę elektroniczną ze strony internetowej gdzie ma swoje konto...
No a w tym przypadku nie ma żadnego związku z sbsmen.edu.pl - sprawdzałem w źrodle wiadomości...

Mieli ćwiczenie polegające na konfiguracji programu Poczta Systemu Windows, ale praktycznie z tej opcji nie korzystają, bo po wylogowaniu się i ponownym uruchomieniu IPAT wszystko kasuje łącznie z wiadomościami... Twisted Evil

Jeśli chodzi o Microsoft Office Outlook - to jest on skonfigurowany wyłącznie do pracy w obrębie klasopracowni czyli sieci lokalnej - nie ma możliwości wysyłania poczty na zewnątrz...

Ciekaw jestem jak wygląda sprawa w przypadku kiedy ktoś zdecydował się wziąć udział w konkursie Webuzzz - z tego co pamiętam, tam zakładało się na serwerze stronkę dostępną na zewnątrz.
Czy tam gdzieś nie poniewiera się domena sbsmen...?

A swoją drogą - myślę, że firma może sobie zrobić więcej krzywdy taką, powiedzmy sobie szczerze, bezczelną zagrywką, ukierunkowaną na konfrontację z dość potężnym przeciwnikiem, niż może zyskać...
W każdym razie sądzę, że po takim numerze znajdą się na "czarnej liście" jeśli chodzi o przetargi organizowane przez instytucje państwowe... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Mon Nov 30, 2009 2:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie była to pierwsza firma, która miała pomysł na kasę. polegający na wydymaniu szkół. I zapewne nie ostatnia.
Co do domeny. Pisałem już wcześniej, że jedynym elementem, który mógłby wyjść na zewnątrz jest poczta elektroniczna. Ale nie poczta w ogóle. Dotyczy to wyłącznie Exchange. Exchange można w prosty sposób skonfigurować na nowo. Prawdopodobieństwo, ze jakiś serwer przyjmie pocztę ze szkolnego serwera jest prawie zerowe, prawdopodobieństwo, że odeśle do firmy 2pe też jest bliskie zeru.
Zablokowanie portu 25 nie jest w szkolnej sieci głupim pomysłem. Na 200% pojawiają się w niej trojany spamerskie. Jeśli szkoła ma Neostradę, to już to zostało załatwione. Nie przeszkadza to korzystać z poczty.
Piotr napisał o rejestrowaniu się na konto gdzieś na forach. Jeśli nauczyciel wprowadził w błąd uczniów, mówiąc o Exchange, to owszem - komuś może przyjść taki pomysł do głowy. Ale to będą sporadyczne przypadki i nie są łamaniem praw kogoś do domeny. Jest to ewentualnie podszywanie się i odpowiada za to konkretna osoba, a nie szkoła.
Webuzz nie ma nic wspólnego z użyciem tej domeny. Jeśłi ktoś zdecydował sobie serwer na zewnątrz wystawić to musiał to zrobić pod prawdziwym istniejącym adresem inaczej nikt by takiej strony nie zobaczył.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zondal
Użytkownik Forum


Dołączył: 30 Mar 2005
Posty: 124
Skąd: Warlubie

PostWysłany: Mon Nov 30, 2009 3:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak czytam, to krew mnie zalewa, że nie można z taką łobuzerią porządku zrobić! To http://sbsmenis.edu.pl/pytania.htm - to już chyba szczyt bezczelności! Fakty są jednak przerażające - z własnego otoczenia znam "szefów" placówek, którzy bez zrużenia oka taki haczyk połkną. O tempora, o mores!

PS. Pismo zachęcające do wpisu w katalogu stron za kilkaset Euro też już dostałem (pierwsze ze 3-4 lata temu!!!)
_________________
http://gwb.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Miras
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Jun 2009
Posty: 30
Skąd: Puławy

PostWysłany: Mon Nov 30, 2009 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam - jak widzę to akcja jest ogólnopolska. Właśnie odesłałem odpowiedź Dyrektorowi Szkoły, który był poważnie przejęty sprawą, bo mamy 3 takie pracownie. Firma jest bezczelna - w kwestionariuszu usiłuje wyłudzić dane, w tym konfiguracyjne pracowni, a dodatkowo w postanowieniach końcowych ustala odszkodowanie za wypowiedzenie umowy przez Szkołę przed upływem 3 lat, w kwocie 750 zł (punkt 4)
Miejmy nadzieję że prawnicy MEN "dadzą im popalić"
Link do artykułu:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,7305835,Spor_o_domeny__Czy_firma_ze_Slaska_wyludza_od_szkol.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alibaba
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Oct 2004
Posty: 186
Skąd: Sierpc

PostWysłany: Tue Dec 01, 2009 1:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy w ogóle MEN się tym zajmie?
Pamiętamy nasze opinie i propozycje na temat pracowni i opieki nad nimi, i pamiętamy jaka odpowiedź. "Daliśmy sprzęt i martwcie się teraz dalej sami"
Obecnie też zapewne nie zajmą stanowiska bo roszczenia kierowane śa do szkół a nie do MEN i nie są stroną.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group