Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

router wi-fi czyli access point...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Hyde Park
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rufusek3
Użytkownik Forum


Dołączył: 30 Jan 2008
Posty: 168
Skąd: Olkusz

PostWysłany: Tue Oct 27, 2009 2:23 pm    Temat postu: router wi-fi czyli access point... Odpowiedz z cytatem

Mam podłączonego router wi-fi w sieci firmy dlink jednak zasięg jego jak się okazuje tzn sygnał jest słaby w pomieszczeniu na tym samym poziomie ale troszeczkę dalej wykazuje sygał 2 kresek maksymalnie.
Mam pytanie do was jak znaleźć router o największej sile sygnale, czy jest to ograniczenie (tak znalazłem na necie) wszystkich routerów bezprzewodowych?
Chciałbym by sygnał dochodził do drugiego piętra ale chyba nie jest to możlwe (jeszcze nie sprawdzałem).

Może, ktoś z was już ustawiał takie access pointy i ma w tym doświadczenie.

Z góry dziękuje

Pozdrawiam
Rafał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tydell
Użytkownik Forum


Dołączył: 04 Oct 2009
Posty: 10
Skąd: Czyżew

PostWysłany: Wed Oct 28, 2009 12:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz napisać troszkę jaśniej o co chodzi dokładnie. "Ten sam poziom", "drugie piętro", rozumiem masz różnicę dwóch pięter między routerem a kompem którym próbujesz się podłączyć do sieci?
Wszelkie przeszkody terenowe, w tym ściany będą ostro tłumiły sygnał, szczególnie ściany jeżeli grube będą to może być problem.
Podawaj siłę sygnału jaką wychwytujesz w danym miejscu w jednostkach dBm, nie jako kreski ani nie jako %, niemiarodajne to jest poprostu. Napisz tez jakie warunki masz na miejscu (odległość rzeczywista do routera, ewentualnie czy to samo pomieszczenie czy kilka pomieszczeń dalej jesteś, na tym samym pietrze czy nie itp)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
rufusek3
Użytkownik Forum


Dołączył: 30 Jan 2008
Posty: 168
Skąd: Olkusz

PostWysłany: Wed Oct 28, 2009 2:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoła to budynek 2 piętrowy z parterem. Router bezprzewodowy ma być umieszczony na parterze natomiast chciałbym by zasięg docierał do 1 piętra.
Do testów wykorzystałem D-LINK DI-524 54M Wireless Router 4 x 10/100 LAN z którego wyczytałem iż:
Zasięg pracy WiFi: wewnątrz - do 100 metrów, na zewnątrz - do 400 metrów
Zakres częstotliwości: 2.4GHz - 2.462GHz
Moc nadajnika: 15dBm ± 2dBm
Antena: pojedyncza, zewnętrzna ze złączem R-SMA
Szkoła jest z lat 60 mury wewnętrzne są grube.
Nie wiem jak zmierzyć moc odbioru z komputera z anteną odbiorczą.
Czy są lepsze modele routerów bezprzewodowych o większej mocy?
Jeśli tak to jakie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Wed Oct 28, 2009 3:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są takie urządzenia wzmacniające sygnał - pobiera z WLAN, wzmacnia i rozsyła po pięterku...
Koszt ok. 150 zł średniej klasy na allegro.
Na silniejsze urządzenie raczej bym nie liczył - grube mury skutecznie przeszkadzają... Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Wed Oct 28, 2009 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o zasięg, to rzecz jasna jest jeszcze kwestia anteny. Te plastikowe "ogonki" mają zwykle zysk energetyczny ok. 2 decybele.
Fale radiowe lepiej rozchodzą się w poziomie, a stropy są zwykle lepszym tłumieniem niż ściany.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Hyde Park Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group