Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przeinstalowany ipat - wszystkie stacje 'nie kontrolowane'

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sentinel
Gość





PostWysłany: Tue Oct 06, 2009 4:30 am    Temat postu: Przeinstalowany ipat - wszystkie stacje 'nie kontrolowane' Odpowiedz z cytatem

Witam.
Chciałem wyłączyć ipat w celu wprowadzenia kodu aktywującego Opiekuna.
Poprosiłem o hasło do stacji z ipatem Admina. Nie pamiętał, dawno to podobno było.
Poprosiłem więc o zresetowanie ich z konsoli serwera.

Okazało się, że jakiś czas temu serwer ipat został przeinstalowany (nie znam powodu) i od tego czasu wszystkie stacje mają w konsoli status Nie Kontrolowany. Są dodane do grupy Zarządzane (zniknął status Nowy po kliknięciu "Uruchom System") ale ciągle wszystkie są Nie Kontrolowane.
Dodatkowo dowiedziałem się, że w momencie reinstalki ipat'a zniknęły wszystkie obrazy/pakiety z listy (są fizycznie w katalogu obrazów, ale nie ma ich na liscie obrazów/pakietów w konsoli ipat.

Co mogę zrobić/sprawdzić lub co mogę podpowiedzieć adminowi? Mam hasło administratora domeny Nie chcę mu za bardzo wchodzić na podwórko, ale coraz pilniej potrzebując aktywować Opiekuna.

Edit:
Hasło zostało odnalezione, wiec mogę ręcznie aktywować Opiekuna na wszystkich stacjach. Nie muszę się chyba martwić o zgodność z obrazem, bo ipat i tak obrazów/pakietów nie widzi.

Niestety na razie nie ma pomysłu na odzyskanie kontroli ipat nad stacjami.
Powrót do góry
Sentinel
Gość





PostWysłany: Fri Oct 09, 2009 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Udało się odzyskać kontrolę w konsoli ipat nad komputerami, przy zastosowaniu początku instrukcji firmy Koncept "Instalowania stacji nowych i po naprawie" czyli odłączyć kabel, F3, Server bound- No.
Jeśli dobrze zrozumiałem konsola ipat odtwarza sobie w ten sposób od nowa bazę kluczy uwierzytelniających. (tutaj muszę podziękować p. Dariuszowi Wittakowi z firmy Intel za podpowiedź i wyjaśniania)

Niestety obrazy i pakiety zostały stracone. ( tutaj chyba również jest to wina utraty uwierzytelniania po reinstalacji konsoli)

I teraz pytanie do praktyków:
Postanowiłem użyć jednej "dopieszczonej" (aktywowany Opiekun, wgrany Acrobat itp) stacji jako wzorcowej (np KOMP02) i zrobić z niej obraz, a następnie wgrać go na resztę stacji (żeby oszczędzić czas i mieć jakikolwiek obraz na wszelki wypadek).
Czy czekają mnie jakieś niespodzianki?
W instrukcji firmy Koncept jest mowa o podłączeniu stacji do domeny po wgraniu obrazu (i przeniesieniu do grupy Men/Komputery Vista.)
Czy w takim razie mam zanim spróbuję wgrać obraz KOMP02 na resztę stacji odłączyć je od domeny i podłączyć po wgraniu? A może ten punkt mojego przypadku nie dotyczy, bo są w domenie i mają się dobrze.
Powrót do góry
nauczyciel
Użytkownik Forum


Dołączył: 06 Oct 2009
Posty: 21
Skąd: podkarpacie

PostWysłany: Sat Oct 10, 2009 2:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam pytanie w związku z tym niekontrolowanym; bo u mnie jest jeden niekontrolowany i ipat nie był przeinstalowany; włącza się razem ze wszystkimi przez ipat, ale wyłączyć się go już nie da. Jak można to zmienić czy ustawić? Proszę o pomoc!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sentinel
Gość





PostWysłany: Sat Oct 10, 2009 2:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nauczyciel napisał:
włącza się razem ze wszystkimi przez ipat, ale wyłączyć się go już nie da. Jak można to zmienić czy ustawić? Proszę o pomoc!

Napisałem co u mnie zrobiłem Wink
-wyłączyłem stację
-odpiąłem kabel lan
-w konsoli usunąłem stację z Zarządzanych i potem z Niezarządzanych
-uruchomiłem stację i wszedłem do menu ipat (przez F3)
-ustawiłem opcję Bound to Server - No (zapisałem F10)
-podpiąłem kabel i uruchomiłem stację
-zgłosił się ipat do serwera i w konsoli jest jako Niezarządzany
-po dodaniu do Zarządzanych ma status BIOS i czeka na to co chcemy zrobić
Powrót do góry
Sentinel
Gość





PostWysłany: Sat Oct 10, 2009 3:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sentinel napisał:

Czy czekają mnie jakieś niespodzianki?

Jako, że miałem trochę czasu postanowiłem zaryzykować.
Zrobiłem obraz stacji 02 na serwer i poszło gładko.
I ten obraz postanowiłem wgrać do stacji 04. I niestety klapa.

Na stacji 04 wyświetla się od razu błąd "MBR Failed" , a w konsoli w Alertach mam "Niepowodzenie" z kodem 0x80010217

Spotkał się ktoś może z czymś takim? Wiem, że był poruszany w tym wątku, ale kompletnie nie rozumiem co ma do tego Windows Update.
Powrót do góry
Sentinel
Gość





PostWysłany: Tue Oct 13, 2009 12:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sentinel napisał:

Na stacji 04 wyświetla się od razu błąd "MBR Failed" , a w konsoli w Alertach mam "Niepowodzenie" z kodem 0x80010217

Sam ze sobą gadam Laughing ale może komuś się przyda:

Błąd jest mylący. Chodziło o to, że po zmianie katalogu do przechowywania obrazów (z powodu braku miejsca) wymagany był restart usług serwera ipat (serwer nie wdział chyba obrazów w nowym katalogu). Po ich restarcie poszło już gładko.
Powrót do góry
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Fri Oct 16, 2009 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie też jest w IPAT jako BIOS i nie mogę uruchomić tej stacji widnieje czarny ekran z kursorem migającym w lewym górnym oknie. Nie wiem co jest. Przywracałem obraz i dalej nic. Maszjakieś sugestie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Sentinel
Gość





PostWysłany: Fri Oct 16, 2009 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kareo napisał:
u mnie też jest w IPAT jako BIOS i nie mogę uruchomić tej stacji widnieje czarny ekran z kursorem migającym w lewym górnym oknie. Nie wiem co jest. Przywracałem obraz i dalej nic. Maszjakieś sugestie?

Specjalistą od ipat to ja nie jestem. Po prostu "spędziłem" z nim z konieczności sporo czasu. Wink
Nie napisałeś w którym momencie bootowania jesteś. Status BIOS jest wyświetlany przez cały czas od startu biosu ipat aż do startu softu ipat klienta na stacji.
A nie masz w konsoli statusu "Nowy" na tej stacji przypadkiem?
Powrót do góry
Sentinel
Gość





PostWysłany: Fri Oct 16, 2009 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kareo napisał:
u mnie też jest w IPAT jako BIOS i nie mogę uruchomić tej stacji widnieje czarny ekran z kursorem migającym w lewym górnym oknie. Nie wiem co jest. Przywracałem obraz i dalej nic. Maszjakieś sugestie?

Specjalistą od ipat to ja nie jestem. Po prostu "spędziłem" z nim z konieczności sporo czasu. Wink
Nie napisałeś w którym momencie bootowania jesteś. Status BIOS jest wyświetlany przez cały czas od startu biosu ipat aż do startu softu ipat klienta na stacji.
Nie masz w konsoli statusu "Nowy" na tej stacji przypadkiem?

Edit:
W innym wątku przeczytałem, że z tej stacji robiłeś obraz. A przestawiłeś ponownie potem "Źródłowy" na "Nie"?
Powrót do góry
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Sat Oct 17, 2009 12:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przestawiony na nie ze źródłowego, nie jest to nowy klient. cały czas w IPAt jest BIOS i miga na czarnym ekranie kursor i tyle stoi nie załaduje profiluu. OT cała sprawa. Przeinstalowanie obrazu nic nie daje oczywiscie musze to wymusić resetem stacji, podłaczanie jako nowego klienta lub po naprawie też nic nie daje. Nie wiem możne wyrzuce go z IPAT i AD a potem jeszcze raz dołącze. ALe czarno to widze. Niedawno był pan z serwisu i przywrócił serwer i wszystko grało do jakiegoś czasu aż nie zrobiłem obrazu. Chyba ze jakoś robie obraz nie tak. Sam nie wiem przywróciłem orginalny obraz zainstalowałem pakiet skaner zrobiłem sam pakiet dodatkowy do obrazu tego podstawowego od instalatorów. A następnie zrobiłem tego obraz aby kolejne przyrosty dysku robić do mojego obrazu aby pisało np OBRAZ MOJ+ 1.
Nie wiem co się dzieje wszystkie pozostałe stacje działająbez problemu.
A problem nadal istnieje ten sam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group