Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Instalacja RIS SBS2005 i komputer za swichem

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Wed Sep 23, 2009 7:02 pm    Temat postu: Instalacja RIS SBS2005 i komputer za swichem Odpowiedz z cytatem

Chodzi o to ze jest dodatkowy swich który oddziela pracownie sbs2005 od tegop komputera . Ping do swicha i serwera idzie, grupa robocza sbsemnis jest widoczna ale jak puszcze instalke z dyskietki nie wyskakuje monit o instalowanie tylko nr karty sieciowej i DHCP coś myśli i potem jakiś komunikat i tyle co w takim razie mam zrobić aby RIS działało. W ustawieniach połaczenia sieoiowego doddałem tego klienta do domeny poszło ok. Tylko czy teraz pojdzie instalacja przez sieć. Musze sprawdzić ale czekam na sugestie dotyczące przyłaczania innych jednostek niz klienci w pracowni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Wed Sep 23, 2009 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak byś pisał troszkę jaśniej po polsku to łatwiej byłoby zrozumieć. Switch o jakim piszesz jest urządzeniem biernym i nie stanowi żadnych przeszkód. Sprawdź fizyczne połączenia.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Thu Sep 24, 2009 12:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fizycznie jest ok bo przecież w otoczeniu sieciowym widze sbsmenis grupę roboczą mogę sięzalogować jako administrator domeny przegladać zasobu udostepnione na serwerze. Mogę się też zalogować jako student. Tylko nie idzie instalka przez sieć jak w pracowni. Tzn startuje z dyskietki i wyskakuje komunikat z adresem mac karty sieciowej następnie DHCP........... i lecą kropeczki. potem komunikat po angielsku ze coś nie moze znaleźć. Nie napisze co i jak teraz dokładnie bo jestemw domku a nie w pracy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
PiotrT
Moderator


Dołączył: 25 Jun 2007
Posty: 352
Pomógł: 2
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Thu Sep 24, 2009 1:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po instalacji SP2 na serwerze nalezy zmodyfikowac usługę RIS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Sep 24, 2009 2:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaka to edycja pracowni i dlaczego z dyskietki?
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Thu Sep 24, 2009 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sbs 2005 z dyskietki bo komputer troszke stary i w biosie mimo ze mam opcje startu z lan nie idzie tak jak trzeba tzn podobnie jak z dyskietki nie wyskakuje okienko z prośbą o wciśnięcie f12 tylko przechodzi dalej i ładuje się system z dyskietki rusza i pisze DHCP ...... i koniec. Wspomnę ze ten komp jest w innym pomieszczeniu jest podpięty do swicha który jest podpięty do swicha w pracowni. DZiwne bo zalogować się mogę jak dodałem do domeny ale instalka zdalna nie idzie. Mogę przegladać po zalogowaniu się na admina zasoby na serwerze moze jakoś tak odpale instalke klienta, bo przecież obrazy są na serwerze. SOrki za lamerskie pytania ale mam 2 pracownie pod sobą 2008 i 2005. Z teej drugiej korzystam mniej ale chciałem wykorzystać fakt ze licencji jest na 15 stanowis więc chciałem podpiąc dodatkowe kompy aby nie kupować licencji xp i officów. Chyba tak można do 15 szt.
DZięki za zainteresowanie tematem i czekam na pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Thu Sep 24, 2009 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DO PAna P Tulskiego w jaki sposób zmodyfikować usługę RIS po SP 2. moze jakis link czy coś.
Pytanie 2 - banalne gdzie sprawdzić czy jest SP2 w zainstalowanych programach włacz aktualizacje chyba.
Trzecia sprawa skoro komputery klienckie z pracowni idą przez RIS to czemu ten nie. Chyba ze SP2 doinstalowało się na serwerze między czasie. pasowałoby sprawdzić.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Sep 24, 2009 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy jest SP2 sprawdzamy ogladając kartę Mój Komputer > Właściwości.
Dlaczego ten jeden nie chce się z RIS instalować, skoro inne chcą? Bo jest niezgodność sprzętu, brakuje sterownika karty sieciowej w domyślnym obrazie zapewne.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Fri Sep 25, 2009 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakby sterownik do karty to instalka by ruszyła. Zapewne niezgodność sprzetu bo to komputer z innej bajki starszy troszeczke od sprzetu tego co jest w pracowni, jesli idzie o SP2 zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją na stronie kopi i teraz wyskakuje dodatkowo iformacja dotycząca pliku TFTP ze nie znaleziono i prosze wcisnąć klawisz nastąpi restart. I na serwerze nie mogę po tych zabiegach uruchomić usługi zdalnej. W instrukcji pisało aby przestawić uruchamianie usługi na reczne dałem potem próbowałem uruchomić i nie dało rady jakiś błąd. Jak bede miał czas sprawdze czy teraz w ogólnie dzie RIs w pracowni. DZięki za pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
PiotrT
Moderator


Dołączył: 25 Jun 2007
Posty: 352
Pomógł: 2
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Fri Sep 25, 2009 11:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dane ze strony oeiizk:

Bardzo ważne:

Jeżeli ktoś nie posiada serwera SBS2003 edycja Lato20007 lub Edycja Jesień 2007 to po instalacji SP2 do Windows2003 musi w klilku szybkich ruchach przekonfigurować usługę RIS

bez tych ruchów nie można przeinstalować stacji roboczych ponieważ usługa "Instalacja zdalna" nie będzie się już nigdy uruchamiać po instalacji SP2 dla Windows2003

Po instalacji SP2 do Windows2003 podmieniana jest usługa RIS na nową usługę "Serwer Usług Wdrażania Systemu Windows"


Jak uaktywnić ponownie zdalną instalację stacji roboczych po instalacji SP2 dla Windows2003 w systemach SBS2003 (wiosna 2004, jesień 2005, wiosna 2007):

----------------------------------------------------------------------------


Zaloguj się na konsoli serwera jako administrator
Wybierz z paska zadań: Start -> Narzędzia administracyjne -> Usługi Wdrażania systemu Windows
W oknie Usługi Wdrażania systemu Windows w lewej kolumnie rozwiń Serwery
W lewej kolumnie okna Usługi Wdrażania systemu Windows wskaż swój serwer (np. SBS2005)
W lewej kolumnie okna Usługi Wdrażania systemu Windows wybierz prawym przyciskiem swój serwer (np. SBS2005)
Z menu podręcznego Konfiguruj serwer

W oknie Strona Powitalna wybierz przycisk Dalej
W oknie Lokalizacja folderu instalacji zdalnej wybierz przycisk Dalej

W oknie Opcja 60 protokołu DHCP zaznacz koniecznie opcje:

x Nie nasłuchuj na porcie 67
x Skonfiguruj opcję DHCP nr 60 na PXEClient

W oknie Opcja 60 protokołu DHCP wybierz przycisk Dalej
W oknie Ustawienia początkowe serwera PXE zaznacz koniecznie opcję: Nie odpowiadaj żadnym komputerom klienckim
W oknie Ustawienia początkowe serwera PXE wybierz przycisk Zakończ

W lewej kolumnie okna Usługi Wdrażania systemu Windows wskaż swój serwer (np. SBS2005)
W lewej kolumnie okna Usługi Wdrażania systemu Windows wybierz prawym przyciskiem swój serwer (np. SBS2005)
Wybierz z menu podręcznego: Wszystkie zadania -> Uruchom


----------------------------------------------------------------------------



Aby nie pojawiał się komunikat o nie uruchomionej usłudze RIS:

Zaloguj się na kosoli serwera jako administrator
Wybierz z paska zadań Start -> Narzędzia administracyjne -> Usługi
W oknie Usługi w prawej kolumnie odszukaj usługę "Instalacja zdalna"
Wybierz prawym przyciskiem usługę "Instalacja zdalna"
Wybierz z menu podręcznego Właściwości
W oknie "Instalacja zdalna - właściwości" z listy Typ uruchomienia wybierz Ręczny
W oknie "Instalacja zdalna - właściwości" wybierz przycisk OK
----------------------------------------------------------------------------
Pozdrawiam
Dariusz Fabicki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Mon Sep 28, 2009 1:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Własnie to wszytko zrobiłem na serwerze i nadal LIPA ale nic może kiedyś się uda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group