Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dwa routerki pod neostradą?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sun Jul 26, 2009 12:01 pm    Temat postu: Dwa routerki pod neostradą? Odpowiedz z cytatem

Pytanie trochę nietypowe - pod jednym łączem neostrady chcę podłączyć dwa routerki obdzielające sygnałem niezależnie dwa poziomy budynku (parter i piętro).
Na pięterku liveboxa, parter roboticsa - łącza bezprzewodowe.

Czy ktoś już coś takiego robił i czy TPSA umożliwia takie rozwiązanie - wstępnie próbowałem, ale bo podłączeniu drugiego routerka, komp podłączony do liveboxa tracił połączenie z internetem.
A może podłączenie drugiego routerka nie do line a do liveboxa po kablu sieciowym?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotrT
Moderator


Dołączył: 25 Jun 2007
Posty: 352
Pomógł: 2
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Wed Jul 29, 2009 10:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy dobrze rozumiem - chcesz podłaczyć do jednego łacza jednocześnie dwa routery ADSL? - jeżeli tak to jest to niemożliwe.
W jakim celu chcesz rozdzielać dostęp?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Wed Jul 29, 2009 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No też nie widzę możliwości. Napisz jaki chcesz uzyskać efekt, bo inaczej będziesz kombinować bez sensu.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Thu Jul 30, 2009 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem do tej pory Roboticsa. Zaczął zrywać łącze - sądziłem, że uległ uszkodzeniu. Wypożyczyłem LiveBoxa. Potem okazało się, że tak naprawdę to była wina TPSY, bo podawała zły sygnał - po usunięciu przez nich usterki Robotics działa poprawnie. Prawdopodobnie ma jakieś zabezpieczenie i w przypadku złych parametrów sygnału rozłącza żeby nie ulec uszkodzeniu.
To geneza faktu - skąd mam dwa routerki Smile

No ale skoro już mam, to chciałem oba zastosować w domu. Ponieważ routerek stoi na piętrze, na parterze przy grubych murach sygnał jest osłabiony o 50%.
Dlatego chciałem zastosować oba urządzenia w ten sposób, aby jeden działał na piętrze dla urządzeń na pięterku, a drugi dla urządzeń na parterze.
Wiem, że do tego celu stosuje się po prostu urządzenia wzmacniające sygnał (pobiera z routerka źródła i po wzmocnieniu rozpowszechnia sygnał w swoim otoczeniu).
No ale mając dwa routerki sądziłem, że uda się je wykorzystać w podobny sposób.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Jul 30, 2009 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to nie da się dwóch routerów podłączyć. Dla Tepsy byłoby to podwójne zalogowanie i raczej tego nie lubi. Kiedyś mi się w ramach doświadczeń udało zalogować na jednej linii na dwa różne loginy, ale szczegółów opisywać tu nie będę. Natomiast dwa razy na jednym loginie nie ma szans.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group