Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pracownie Internetowe dla Szkół 2005 problemy odbioru
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grzegorz Dwornicki
Moderator


Dołączył: 04 Nov 2004
Posty: 89
Skąd: Zwoleń

PostWysłany: Sat Nov 19, 2005 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja już się nastawiłęm na losowość przyjazdu (ponieważ nic nam nie wiadomo kiedy przyjadą, a pozatym napisałeś o tym).

pozatym bardzo ciekawi mnie inna sytuacja:

Cytat:

W załączniku nr 5 protokołu odbioru jest zapis
Cytat:
Cytat:
Materiały niezbędne do przeprowadzenia procedury testowej dostarcza Wykonawca (płyta CD-RW, DVD-RW i płyta z nagraniem w standardzie DVD)

– oczywiście ich nie było. Gdy poprosiłem o nośniki do instalacji serwera, Pan stwierdził, że system był z obrazów i ich nie ma. Oczywiście samych obrazów Pan również nie chciał zostawić.



a co się stanie jak padnie serwer? Co należy zrobić?? szukać "pirata" aby go przeinstalować? innego sposobu nie widzę Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Sat Nov 19, 2005 8:14 pm    Temat postu: Serwer Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się , że obrazy to robią sobie integratorzy aby uyłatwić sobuie pracę i zostawią Ci jak ich ładnie poprosisz. Tego chyba nie muszą robić, ale powinieneś dostać CD lub teraz DVD kolekcję
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Sat Nov 19, 2005 8:50 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

W moim przypadku pozostały jedynie nośniki od licencji. Natomiast kolekcji nie widziałem na oczy. Pan też nic na ten temat nie wiedział. Dajcie znać, jak to sie wyjaśni...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AndrzejM
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Oct 2004
Posty: 81
Skąd: kujawsko-pomorskie

PostWysłany: Mon Nov 21, 2005 11:03 pm    Temat postu: odebrałem pracownie dzis - pierwszy raz ( kiedyś trzeba .. Odpowiedz z cytatem

Witam
Jest godzina 23 .03 - jestem spompowany . W szkole jestem od 8 rano łacznie z lekcjami. Nie mam siły podzielić sie z Wami jak było. Czyli odeśpię i jutro napisze jak było .
p.s.1 Pracownia działa - net siec itp , no może nie wszystko .
p.s.2. panowie u mnie też sie spóźnili 3 godziny
Andrzej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AndrzejM
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Oct 2004
Posty: 81
Skąd: kujawsko-pomorskie

PostWysłany: Tue Nov 22, 2005 4:44 pm    Temat postu: cd odbioru ..... Odpowiedz z cytatem

Witam !
Pracownie odebrałem już. Zdaję sobie sprawe , że teraz czeka ,mnie sporo roboty by alll poinstalować . Płyty dostałem od Xp , od Offica , od SBS oryginalne. Nawet dali podwójny toner do Samsunga . Wogóle Panowie byłi podwykonawcami z mojego miasta . Więc prawie sie znaliśmy. Cd opowieśći podam na dniach - jak odpalę to wszystko.
Andrzej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KarolDC
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Oct 2004
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wed Nov 23, 2005 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

18.11.05 popołudniu zainstalowano nam nową pracownię, o pracowni dowiedziałem się kilka dni później. Pracownię montowali podwykonawcy, podwykonawców - bez komentarza. Instalacja przebiegała z obrazów. Odbioru dokonał dyrektor szkoły, też informatyk. Pojawiło się kilka nieścisłości, które postanowiłem wyjaśnić, brak płyt instalacyjnych „Złota kolekcja jesień 2005”, programów edukacyjnych itp. Otrzymałem zestaw płyt Microsoftu Serwer SBS 2003, pakiet Office 2003, MKS, Cenzora i zestaw licencji na wymienione pozycje. Odnośnie Złotej kolekcji, będzie systematycznie dostarczana do szkół w najbliższym czasie, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Obowiązkowo przy odbiorze pracowni w uwagach należy wpisać, że czegoś nie dostarczono np. kolekcji i wykonaniu usługi. W razie oporów kontaktować się z OFEK-iem, wskazane posiadanie numeru przydziału pracowni z ministerstwa.
Teraz szukam dziury w całym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AndrzejM
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Oct 2004
Posty: 81
Skąd: kujawsko-pomorskie

PostWysłany: Wed Nov 23, 2005 9:41 pm    Temat postu: złota kolekcja Odpowiedz z cytatem

Karol !
Jaka kolekcja ? Ja przy odbiorze jechalem punkt po punkcie - ( to co dostałem w Bydgoszczy ) i dostałem cd - ki co były tam wymienione . Pracownia dla szkoły podst . , chyba , żę Ty masz inną pracownię .
Andrzej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KarolDC
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Oct 2004
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wed Nov 23, 2005 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Złota kolekcja to zestaw instalacyjny serwera na DVD, zawierający obrazy serwera, ucznia, profile itd. Te płyty o których pisałem to samodzielne płyty do instalacji SBS 2003, nie posiadające profili opracowanych dla szkół. To co jest obecnie na serwerze masz na płytach kolekcji. Więcej czytaj na http://sbs.oeiizk.edu.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gośka
Użytkownik Forum


Dołączył: 16 Dec 2005
Posty: 4
Skąd: Lublin

PostWysłany: Mon Jan 02, 2006 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak swoją drogą, całkowita racja. Jako początkujący "opiekun" nie mam pojęcia jak wyglądają dokumenty, które powinny pozostać w pracowni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz Dwornicki
Moderator


Dołączył: 04 Nov 2004
Posty: 89
Skąd: Zwoleń

PostWysłany: Tue Jan 10, 2006 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie w szkole naszczescie dyrekcja chyba wie (juz odbierala 1 pracownie) wiec nie bede mial takiego problemu, no ale panowie mowili listopad a mamy styczen narazie maja "drobne opuznienie" Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Tue Jan 10, 2006 4:32 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Widzę, że problemy z odbiorem są prawie wszędzie. Czy jest ktoś, kto zechce opiekunowi i szkole pomóc je nadrabiać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz Dwornicki
Moderator


Dołączył: 04 Nov 2004
Posty: 89
Skąd: Zwoleń

PostWysłany: Thu Jan 12, 2006 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wydaje mi sie, że najlatwiej jest na forach takich jak to uzyskać pomoc... chyba, że w szkole obok nauczyciel przechodził już przez to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gongmin
Użytkownik Forum


Dołączył: 20 Jan 2006
Posty: 16
Skąd: Mordy

PostWysłany: Fri Jan 20, 2006 8:11 pm    Temat postu: Problem z OFEK z Warszawy Odpowiedz z cytatem

Witam
W środę dostałem wreszcie (po prawie dwóch latach oczekiwania) pracownię. (komputery doszyły 18 grudnia - miesiąc oczekiwania na instalację!). Pomijam, że termin fortunny - ferie. Oni biora za to pieniądze - ja nie.
Niestety panowie instalatorzy (firma OFEK w Warszawy) spóżnili się kilka
godzin i bardzo ale to bardzo się śpieszyli. Wszystko posżło " po łebkach".
Nie podłączyli też SDI (takim łączem dysponuje szkoła). Orzekli, że
uszkodzona jest linia TPSA (co okazało się nieprawdziwe). W tym
przeświadczeniu narobiłem "wrzasku" w TPSA. Panowie piorunem przyjechali i udowodnili mi, że wszystko jest w porządku. Podłączyli swojego laptopa i działa. Wyszedłem na durnia
Instalatorzy z OFEK ogóle to byli zdziwieni, że gdzieś jeszcze jest SDI i
szczerze przyznali się że na tym się nie znają. Ja też się bardzo dziwię.
Byłem na kursach w OEIIZK w Warszawie i rzeczywiście w materiałach nic nie znalazłem na temat instalacji SDI. Czyżby pracownie były przystosowane tylko do miast? W ogóle to głupota jest wcześniejsze organizowanie kursów, kiedy jeszcze nie ma pracowni. Kurs powinien być dopiero po zainstalowaniu pracowni. Wtedy bym wiedział czego jeszcze nie umiem i co byłoby mi potrzebne do pracy. Na kursie byłem rok temu. A tak mam problem:
1. SDI za cholerę nie chce się zainstalować. Niby sterownik się instaluje
ale nie ma komunikacji z modemem. Co więcej serwer porafi się w tym momencie zawiesić; Trzeci dzień sam się z tym problemem męcze.
2. Po zamknięciu serwer zamyka się w nieskończoność. Wczoraj np. zamknąłem. czekałem na zamknięcie pół godziny i miałem już dosć. Poszedłem do domu
dzisiaj rano jeszcze serwer się nie wyłączył. Musiałem wyłączyć go ręcznie.
3. Próbowałem dzisiaj dzwonić do instalatorów do firmy OFEK. Pani
odbierająca telefon dość niegrzecznie mnie zbyła, że osoba odpowiedzialna za
projekt jest nieosiągalna. Próbowałem uzyskać numer telefonu do tej osoby.
Niestety nie udzielono mi tej informacji. W ogóle to odnoszę wrażenie, że
firma OFEK to robi szkołom wielką łaskę, że w ogóle instalują komputery. A tyle jest firm w Polsce?
4. Mam ferie. Trzeci dzień spędzam w szkole w nowej pracowni próbując
samodzielnie rozwiązać problem. Wieczorami w domu szukam na grupach i w internecie. Nic nie znalazłem. Szkoda, że o takich problemach nie mówi się na kurasach opiekunów pracowni.

A swoją droga to nie wiadomo kto za ten bałagan odpowiada: czy MEN, czy Kuratorium. "Zgonili" np. z mazowieckiego dyrektorów i opiekunów pracowni do Warszawy do kina gdzie nawet miejsc dla wszystkich zabrakło. Koordynatorzy z delegatur :Ostrołęka, Radom,. Płock, Siedlce posiedzieli "kilka minut" i sie zmyli. My trochę dłużej, bo ponad godzinę, Spotkanie prowadził pan z OFEK. Była Pani z Kuratorium i koordynator który również bardzo szybko się zmył. Pan z OFEK powiedział to co i tak prawie wszyscy wiedzieli lub można to było znaleźć na stronie OFEK. I na tym spotkanie się skończyło. Za delagację dostałem 200 zł. Ktoś mnie w tym czasie w szkole zastępował - następne pieniądze. W kinie bylo 550 miejsc. Prosze to sobie przeliczyc - ile poszło na darmo pieniędzy. Oczywiście pieniądze te musiały wyłozyc gminy a nie np. OFEK.
ŻYJEMY W KRAJU ABSURDÓW. POWTARZAM! KTO ODPOWIADA ZA PROGRAM? CZY MEN? CZY KURATORIUM? CZY NIKT.
pozdrawiam
Jerzy Borowski
Mordy, mazowieckie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Sat Jan 21, 2006 12:32 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Twoje problemy potwierdzają, że mechanizm działania przekazywania pracowni jest chory i zupełnie pozbawiony logiki. Pisałem już o tym nieco wcześniej. Dotkam do tego, że firmy reklamacjami i naszymi prośbami interesują się jak "zeszłorocznym śniegiem". Codziennie czytam na grupach i forach o zupełnym lekceważeniu naszych uwag, które wypisywaliśmy w protokole odbioru. Czekających cierpliwie ustawiła się już długa kolejka. Jak długo to jeszcze potrwa?.. •A może to sprawdzony mechanizm skoro nie można zatrudnić w szkole administratora (za drobne), to niech sobie radzą Ci, co tam zostali. Teraz słyszę, że skoro nie ma chętnych do nauczania w szkole j. angielskiego (za drobne), to niech się uczą Ci, co tam chcą pracować. Chcesz szanowny nauczycielu pracować w szkole, to się ucz. To działa!!!

Co, do SDI.
Może to pomoże:
http://www.kopi.eduforum.pl/faq/index.php?artykul=art_060120235453.szk

Ze swej strony zostawiłbym internet i modem a sprawdził, co dzieje się z serwerem. Z tego, co wiem należy przeprowadzić procedurę sprawdzającą poprawność zainstalowanej pracowni:

http://www.kopi.eduforum.pl/faq/index.php?artykul=art_051215184818.szk

Pozdrawiam i życzę cierpliwości
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sat Jan 21, 2006 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na bolączki z sdi radziłbym jakiś złom i Freesco a do serwera sbs dodac kartę sieciową i to chyba powinien łyknąć.
A tak ogólnie - jak czytam, co ludzie przeżywają, to najchętniej powiedziałbym w kuratorium, że niech sobie w d.. te pracownie wsadzą. Toż to jest chore. Kasę tłuką firmy, które wyraźnie mają zadanie tylko jedno - zrobić w najkrótszym czasie największe obroty.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group