Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

program nauczania i podręcznik gimnazjum

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Zarządzenia MEN
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iwonagos
Użytkownik Forum


Dołączył: 13 Nov 2008
Posty: 20

PostWysłany: Wed Jun 03, 2009 10:19 am    Temat postu: program nauczania i podręcznik gimnazjum Odpowiedz z cytatem

Od lutego jestem na L4 z powodu zagrożonej ciąży. Od września - macierzyński. Uczę informatyki w gimnazjum i dyrekcja chce żebym wybrała program i podręcznik. Proszę o rady: jaki Wy wybraliście??? Jaki jest najlepszy Waszym zdaniem?? Dlaczego akurat ten??? Do szkoły przyszły dwa: Operon i Nowa Era, więcej nie mam, nie wiem co wybrać. Dodam, że jestem początkującym informatykiem, uczę od br szkolnego. Będę bardzo wdzięczna za rady:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Wed Jun 03, 2009 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście każdy ma swój typ... Wink

Wyboru możesz dokonać spośród tych co dostały akceptacje MEN - poszukaj na stronie w zakładce nowepodreczniki...

Osobiście wybrałem ofertę Helionu - Informatyka Europejczyka...
Dlaczego?
Po analizie przykładowego rozdziału uznałem, że jest to czytelny język (zrozumiały) - zresztą mam sporo fachowych pozycji tego wydawnictwa i jestem z nich zadowolony.
Cena - podobna jak u pozostałych...
Dodają program nauczania, plan wynikowy oraz co w znacznej mierze przesądziło, mają darmową platformę do przeprowadzania sprawdzianów, co z pewnością ułatwi i uatrakcyjni pracę nauczyciela i ucznia.
Uczeń będzie miał możliwość nawet z domu sprawdzić jaką ilość punktów uzyskał ze sprawdzianu.
Nie wiem, czy to dobry wybór - mam nadzieję że tak...

Zresztą powiedzmy sobie szczerze - podręcznik to tylko część naszej pracy, uzupełnienie wiedzy, którą mamy do przekazania...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwonagos
Użytkownik Forum


Dołączył: 13 Nov 2008
Posty: 20

PostWysłany: Thu Jun 04, 2009 2:30 pm    Temat postu: dziękuję Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź Very Happy
też myśłałam o Helionie. Zresztą, patrzę teraz na stronę MEN, a tam wcale nie tak dużo tych podręczników dopuszczonych...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zondal
Użytkownik Forum


Dołączył: 30 Mar 2005
Posty: 124
Skąd: Warlubie

PostWysłany: Mon Jun 08, 2009 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla odmiany polecam http://wszpwn.pl/?page=nauczyciel_produkt&pcsu_id=1005&pcsr_id=1114&pcsg_id=1001&pccl_id=1013&pcpr_id=2031 - podręcznik stary jak gimnazjum, choć teraz odświeżony. 28 zł na 3 lata, to chyba nie drogo. Sama ksiązka zaś napisana 'z głową' przez doświadczoną autorkę. Na starej wersji pracuję od początku i nie mam zastrzeżeń. W nowym wydaniu (dostosowanym do nowej podstawy) nie ma rewolucyjnych zmian, więc spodziewam się, że będzie co najmniej tak dobry jak poprzedni Smile
_________________
http://gwb.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Zarządzenia MEN Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group