Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PC Linux OS

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Linux
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zondal
Użytkownik Forum


Dołączył: 30 Mar 2005
Posty: 124
Skąd: Warlubie

PostWysłany: Tue May 26, 2009 10:45 am    Temat postu: PC Linux OS Odpowiedz z cytatem

Było trochę dodatkowej pracy ale udało się (mnie laikowi) zainstalować w/w Linuxa w szkolnej pracowni. Na razie na wszystkich stacjach jako alternatywę dla WinXP:-)

Od wczoraj próbuję prowadzić na niej zajęcia i wyłaniają się problemy:
1. Brak clipartół w OpenOffice.
Proszę o info jak je doinstalować. Pobrałem jakiś plik "openclipart-0.18-full.tar.gz" i co dalej?
Próbowałem również przez Synaptic
efekt:
Kod:
W: Nie można pobrać http://spout.ussg.indiana.edu/linux/pclinuxos/pclinuxos/apt/pclinuxos/2007/RPMS.main/libwv-1.2_0-1.2.0-9pclos2007.i586.rpm
  Could not resolve 'spout.ussg.indiana.edu'

W: Nie można pobrać http://spout.ussg.indiana.edu/linux/pclinuxos/pclinuxos/apt/pclinuxos/2007/RPMS.extra/abiword-2.6.5-1pclos2007.i586.rpm
  Could not resolve 'spout.ussg.indiana.edu'

W: Nie można pobrać http://spout.ussg.indiana.edu/linux/pclinuxos/pclinuxos/apt/pclinuxos/2007/RPMS.extra/abiword-extras-clipart-2.6.5-1pclos2007.i586.rpm
  Could not resolve 'spout.ussg.indiana.edu'


Ogólnie wolałbym po LANie to puszczać, niż na każdej stacji instalować z Internetu.
_________________
http://gwb.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Tue May 26, 2009 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zacznijmy może od uściślenia pewnych faktów.
Post zatytułowałeś "PC Linux OS", dlatego zapytam, czy faktycznie instalowałeś oryginalny system, czy moja przeróbkę pod nazwą EOS?
To jest dla mnie ciekawe dość zagadnienie, ponieważ jeśli zainstalowałeś system oryginalny, to on faktycznie może posłużyć jako stacja "standalone".
Jeśli to EOS, zaczynam się dziwić. Co w sumie zainstalowałeś? Bo stacja EOS nie da się używać bez serwera EOS.
Co do clipartów - słuszna uwaga. Nie ma clipartów i samodzielne ich zainstalowanie nie jest takie zupełnie proste - więc chyba będę musiał pomyśleć o tym w następnej wersji stacji, a to już za parę dni będzie...
Błąd, który podajesz, jest dość trywialny - komputer nie potrafi zresolwować nazwy serwera - czyli nazwy związać z jakimś konkretnym IP. Zapewne na bramce nadal stoi SBS, który odmawia Linuksowi dostępu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zondal
Użytkownik Forum


Dołączył: 30 Mar 2005
Posty: 124
Skąd: Warlubie

PostWysłany: Thu May 28, 2009 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej mam Twoją wersję. Jest to Live CD, po uruchomieniu którego mogę instalować na dysku - jest link na pulpicie. Dodatkowo gdzieś przewinęła się nazwa "Maciek" Smile

Nie napisałeś jednak jak zainstalować z archiwum tar.gz2, to chyba nie powinno być aż tak skomplikowane?

Tak, po drodze stoi SBS v. 2k i od razu pytanie czy/jak dodać te stacje, bo teraz mam ręczną konfigurację i przy korzystaniu z Internetu ciągle muszę podawać nazwę użytkownika i hasło które na to zezwalają (w moim przypadku studentXd, poziomd. Jest to trochę uciążliwe.

PS. Tux Paint robi furroręVery Happy
_________________
http://gwb.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu May 28, 2009 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podłączanie Linuksów do domeny, to raczej kiepski pomysł. Musisz mieć na SBS odpowiednią ilość licencji. Pamiętać, że nazwy muszą być inne - nie stacja01 a np. linux01. I zapewne jeszcze parę kłopotów po drodze.
Raszej sugerowałbym zmianę przedostatniej regułki w ISA, a w niej zamiast "Internet SBS Users" dałbym "All Users" - zawsze tak robię we wszystkich pracowniach.
Plik tar.gz czy inne tego typu archiwum zwykle nie jest instalatorem. W przypadku programu należałoby zapewne skompilować. Nie wiem co jest w pliku z clipartami, ale zapewne wystarczy ten plik wypakować i potem przekopiować gdzieś, gdzie powinna być galeria widoczna dla wszystkich, zapewne w /usr/share/oo (nie wiem teraz na pamięć, musiałbym to sprawdzić).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Linux Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group