Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zmiana numeru seryjnego SBS2k3 R2

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fiesta
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 16
Skąd: Dębica

PostWysłany: Thu Apr 30, 2009 8:46 am    Temat postu: Zmiana numeru seryjnego SBS2k3 R2 Odpowiedz z cytatem

Szkoła zakupiła licencję na sbs2k r2, niestety nie jest to edycja "menowska" (bez kont uczniowskich). Nie mam zbyt wielkiej ochoty na zakładanie tylu kont, więc załatwiłem nośniki z instalacją menowską. Niestety nie przyjmie ona numeru seryjnego z zakupionej przez szkołę licencji. Czy istnieje możliwość zmiany seriala na ten oryginalny po postawieniu serwera z płytek w edycji menowskiej ??
_________________
Głupcem wolno być każdemu, ale pod jednym warunkiem: żeby nie dawał złego przykładu.


Ostatnio zmieniony przez fiesta dnia Thu Apr 30, 2009 12:39 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Thu Apr 30, 2009 11:18 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Mam wątpliwości, czy uda Ci się to załatwić drogą internetową. Pozostaje jeszcze telefon.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fiesta
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 16
Skąd: Dębica

PostWysłany: Thu Apr 30, 2009 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie ma jakiś programików do podmiany seriala tak jak to można zrobić w XP albo Viście ??
_________________
Głupcem wolno być każdemu, ale pod jednym warunkiem: żeby nie dawał złego przykładu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dary
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Sep 2009
Posty: 9

PostWysłany: Wed Sep 09, 2009 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam jestem nowym użytkownikiem forum i nowym opiekunem pracowni (od 1 września).
Podczepiam się pod ten post bo mam problem, który wydaje mi się zbliżony.
Postawiłem serwer z obrazu zrobionego przez kolegę w sąsiedniej szkole (ten sam rodzaj pracowni, dostaliśmy ją w jednym czasie, mamy identyczny sprzęt). Wszystko działa poprawnie, a problem mój to jak zmienić klucze aktywacyjne. W systemie widnieją klucze z sąsiedniej szkoły, chciałbym zmienić na swoje. Dziękuję za każdą pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotrT
Moderator


Dołączył: 25 Jun 2007
Posty: 352
Pomógł: 2
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Thu Sep 10, 2009 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakie klucze aktywacyjne? na serwer SBSa (jeżeli tak to nie trzeba zmieniać - szkoły otrzymywały te same płyty a licencja jest zbiorcza)
Czy może klucze CAL? - tu powinieneś wprowadzić swoje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dary
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Sep 2009
Posty: 9

PostWysłany: Thu Sep 10, 2009 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więc precyzuję pytanie.
Po otwarciu :zarządzanie serwerem - zarządzanie standardowe - licencjonowanie
w prawym oknie widzę:
Organizacja : nazwa szkoły (potrzebuje zmienić)
identyfikator produktu: (nie wiem czy powinienem zmienić?)
zainstalowane licencje: 15 (O'K)
maksymalne użycie: 10

kody licencji.......................liczba licencji........ data aktywacji
klucz który chcę zmienić......... 5...................28.06.11
klucz który chcę zmienić .........5...................28.06.11

Jest kreator dodawania licencji, ale nie widzę możliwości usunięcia dodanej. Proszę o pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotrT
Moderator


Dołączył: 25 Jun 2007
Posty: 352
Pomógł: 2
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Thu Sep 10, 2009 11:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aby zmienić nazwę szkoły: otwórz notatnik i wpisz i zamiast xxxx wpisz nazwę swojej szkoły

@echo off

:variables

rem **********************************************
set organization="SP w xxxxx"
set owner="SP xxxxxx"

:update
reg add "hkey_local_machine\software\microsoft\windows nt\currentversion" /v RegisteredOrganization /d %organization% /f
reg add "hkey_local_machine\software\microsoft\windows nt\currentversion" /v RegisteredOwner /d %owner% /f

reg query "hkey_local_machine\software\microsoft\windows nt\currentversion" /v RegisteredOrganization
reg query "hkey_local_machine\software\microsoft\windows nt\currentversion" /v RegisteredOwner

:end
pause
@echo on



zapisz jako skrypt .cmd

Identyfikatora produktu nie musisz zmieniać

Jeżeli chodzi o zmiane kluczy CAL to:
1. sprawdź w protokole odbioru jakie masz klucze
2. Jeżeli klucze są inne z tymi zapisanymi w SBS-ie to usuń je i wprowadź swoje klucze z potokołu.



Troche dziwne, że po instalacji masz już wprowadzone klucze CAL (chyba,że system był stawiany z obrazu a nie kolekcji płyt)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dary
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Sep 2009
Posty: 9

PostWysłany: Thu Sep 10, 2009 11:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nazwę szkoły zmieniłem - bardzo dziękuję Very Happy
klucze CAL muszę zmienić, ale nie wiem jak!

PiotrT napisał:

Troche dziwne, że po instalacji masz już wprowadzone klucze CAL (chyba,że system był stawiany z obrazu a nie kolekcji płyt)


Nie dziwne, bo pisze, że stawiałem serwer z obrazu wykonanego w sąsiedniej szkole i były tam już wprowadzone klucze CAL.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Fri Sep 11, 2009 3:38 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Aby nie popełnić błędu przy przywracaniu proponuję zrobić to tak:
1. Zarządzanie serwerem - Licencjionowanie - wykonaj kopię zapasową licencji.
2. Tutaj będzie trzeba podać ścieżkę do zapisu tych licencji
3. Następnie po jej zrobieniu, sprawdź ten plik (to jest prawdopodobnie plik tekstowy). Warto skopiować sobie ten plik jeszcze w inne miejsce w razie problemów.
4. Wprowadź stosowne zmiany w numerach licencji
5. Uruchom Zarządzanie serwerem - Licencjionowanie - przywróć licencje

Napisz, jak wyszł bo nie testowałem tego jeszcze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dary
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Sep 2009
Posty: 9

PostWysłany: Mon Sep 14, 2009 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety kopię zapasową licencji nie da się edytować. Proszę o inne pomysły na rozwiązanie tego problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Tue Sep 15, 2009 4:16 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

To może to:
Cytat:
Dodawanie i transferowanie licencji klientówLista zadań do wykonania zawiera dwa zadania, które umożliwiają dodawanie i transferowanie licencji dostępu klienta (licencji CAL) do programu Windows Small Business Server 2003.

Dodawanie licencji klientów

Za pomocą tego zadania można dodawać i aktywować nowe licencje CAL. Po kliknięciu przycisku Rozpocznij dla tego zadania zostanie wyświetlony Kreator dodawania licencji. Kreator dodawania licencji umożliwia automatyczne aktywowanie licencji CAL przez Internet lub ręcznie przez telefon. Po określeniu używanej metody należy wprowadzić wszystkie kody licencji otrzymane podczas nabywania licencji CAL, postępując zgodnie z instrukcjami kreatora. Następnie firma Microsoft oceni automatycznie prawidłowość kodów licencji i udostępni identyfikatory potwierdzające, które będą autoryzowały aktywację.

Transferowanie licencji klientów

Zadanie Transferuj licencje klienta umożliwia przeniesienie licencji CAL z innego komputera, na którym działa program Small Business Server, do tego komputera oraz ponowne aktywowanie licencji CAL po wprowadzeniu znaczących zmian w konfiguracji sprzętowej komputera. Do transferowania i ponownego aktywowania licencji CAL wymagane jest skorzystanie z telefonu. Po kliknięciu przycisku Rozpocznij dla tego zadania zostanie wyświetlony Kreator transferu licencji. Pojawi się monit o wprowadzenie kodów licencji otrzymanych w chwili nabycia licencji CAL oraz kraju lub regionu, w którym będzie realizowane połączenie telefoniczne. Następnie należy wybrać numer telefonu do firmy Microsoft podany na ekranie Informacje potwierdzenia. Wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, numer jest bezpłatny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group