Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

iTalc pod Windows XP
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KarolDC
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Oct 2004
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Thu May 14, 2009 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsze polecenie usuwa usługę Italc.
c:\"program files"\italc\ica.exe -unregisterservice

Sprawdź:
1. czy jest Usługa Italc?
2. ścieżkę dostępu i czy istnieje folder Italc.

Ta komenda usuwa folder z zawartością:
rd /s /q c:\"program files"\italc

Usuwanie klucza w rejestrze, /f wymusza usunięcie bez monitowania
reg delete "HKLM\SOFTWARE\iTALC Solutions" /f

Wcześniej uruchamiając plik *.bat mogłaś usunąć folder i klucz.

Więcej na stronie:
http://italc.sourceforge.net/wiki/index.php?title=Installation#From_Windows
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Weronika
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Apr 2009
Posty: 34
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Thu May 21, 2009 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Usunęłam italc....i zaczynam od nowa

Ostatnio zmieniony przez Weronika dnia Wed May 27, 2009 2:50 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Weronika
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Apr 2009
Posty: 34
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Fri May 22, 2009 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Usunęłam italc, bez śladu zniknął. Zaczęłam nową instalacje od laptopa(zarządcy) nie instalowałam na serwerze, tylko na stacjach klientów. Niestety nie mam połączenia ze stacjami. Dlaczego? po uruchomieniu italc ,dodałam pracownie i komputery. Nazwa komputera i mac ( adres fizyczny-składający się z liter i cyfr oddzielonych ":") , vnc nie działa. Dlaczego? nie ma mowy o źle przeprowadzonej instalacji. Proszę podpowiedzcie coś...Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Weronika
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Apr 2009
Posty: 34
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Fri May 22, 2009 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karol a ty masz zarządce na serwerze, na nauczycielu czy laptopie?i jak się italc sprawuje?Pozdrawiam i wielkie dzięki....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri May 22, 2009 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaki zakres IP masz w pracowni? Czy nie są to czasem adresy z puli 172.168.0.0/24
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Fri May 22, 2009 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak widzę problem nie leży w tym czy XP czy Vista tylko po stronie sieci i zarządzającego nią SBS...
Z niecierpliwością czekam na okrzyk HURRA, u mnie działa... Smile
Póki co tylko Maciek może się pochwalić, że udało mu się to uruchomić w pracowni...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Weronika
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Apr 2009
Posty: 34
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Fri May 22, 2009 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak mam IP z puli 172.168.0.0 ,to akurat ma nauczyciel a 9 stacji ma IP 172.168.0.0/24 nie są w porządku numerycznym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri May 22, 2009 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawa jest bardzo prosta.
Zawdzięczamy ją debilom, którzy konfigurowali pracownie (czy może raczej jakiemuś super nadrzędnemu debilowi, który to wymyślił).
Otóż największe problemy z rozmaitymi sieciowymi funkcjami mają właśnie pracownie wiosna 2006 z adresacją 172.168.0.0/24. Dlaczego?
Otóż po pierwsze ten zakres nie należy do puli prywatnych z klasy B - jak to się źle wydawało jakiemuś niedoukowi. Klasa B (prywatna) to byłyby adresy z zakresu 172.16-31.X.X/16. Natomiast te adresy, które mamy w pracowniach to adresy publiczne należące do AOL.
Po drugie i to jest znacznie gorsze, ktoś zarejestrował domenę sbsmein.edu.pl wraz z subdomenami stacja01, stacja02 itd. I jak sobie zrobimy ping do stacja01 to wcale nie idzie nam do naszej kochanej stacji w LAN, tylko do:

...jakiegoś hosta w internecie.
Wniosek jest oczywisty, aby italc działał należy użyć nie nazwy stacja01 ale konkretnego IP np. 172.168.0.22.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Fri May 22, 2009 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może więc Maćku w wolnej chwili pokusisz się o opracowanie jakiegoś samouczka, KROK PO KROKU, takiego dla "najzieleńszych z zielonych" i opublikujesz na forum?
Mam wielką ochotę zastosować iTalca, ale po kilkunastu próbach z deka się zniechęciłem... Mad
Ja mam wprawdzie Vistę, ale myślę, że powinno ruszyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Weronika
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Apr 2009
Posty: 34
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Fri May 22, 2009 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdzę to, ale na komputerze przeznaczonym dla nauczyciela nie wpisałam nazwy tylko IP, w pozostałych 3 stacjach wpisałam nazwę. No i ani na nauczycielu nie chodził ani na stacjach. W środę sprawdzę jeszcze raz. Dzięki pozdrawiam.
Na tej stronie jest wszystko o italc...no prawie wszystko:), tłumaczenie stron w google nie jest idealne ale można się domyśleć.
http://italc.sourceforge.net/wiki/index.php?title=De:Hauptseite
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
KarolDC
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Oct 2004
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Tue May 26, 2009 11:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Italc mam zainstalowanego na serwerze i z niego zarządzam. Działa bez problemów, dość długo trwa odświeżanie przekazu na pozostałe komputery ze stanowiska ucznia.
Problemy przy instalacji: jedna stacja wczytała błędnie klucz i tu były problemy. Ponowna instalacja nic nie dała, musiałem wyczyścić system sposobem opisanym wyżej, dokładnie wyczyściłem rejestr ze wszystkich wpisów, restart komputera sprawdziłem czy nie zostały śmieci po poprzedniej instalacji i dopiero wgrałem ponownie z dobrym kluczem publicznym.
Testowałem na 4 niezależnych komputerach (Windows XP) podłączonych do rutera bez domeny i nie było problemów. Zmieniałem klucze na jednostkach, w panelu zarządzania komputery wyświetlały brak połączenia a przy próbie zarządzania na komputerze zarządzanym wyświetlał się komunikat, że z adresu xxx próbował połączyć się nieautoryzowany użytkownik. Wynika z tego, że problem leży w błędnie generowanych kluczach.

Maćku, swego czasu pod tą domeną był stworzony serwis, który miał pomagać nauczycielom w zarządzaniu pracowniami opartymi na SBS 2003 - tylko nie rozwinął się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Weronika
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Apr 2009
Posty: 34
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Wed May 27, 2009 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Italc dalej nie ma połączenia ze stacjami. Na kliencie zarządzającym np.zablokuje pulpit i widzę, że jest zablokowany ale stacji nie rusza.

Sprawdziłam jeszcze raz IP moje adresy są z puli 172.20.1.1/28
172.20.1.1
172.20.1.25
172.20.1.27
172.20.1.28
172.20.1.12
172.20.1.24
172.20.1.26
172.20.1.23
172.20.1.17
172.20.1.19
172.20.1.20, wpisywałam i nazwy ST1 itd, no i numery IP i nic nie rusza.Żadnych komunikatów nie ma Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Weronika
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Apr 2009
Posty: 34
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Wed Jun 03, 2009 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zauważyłam, że jak pinguje z serwera do stacji to pokazują mi się inne numery IP, niż jak ze stacji, jako administrator pinguje. Możliwe, że dlatego italc nie działa? Czy to normalne?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Wed Jun 03, 2009 4:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno takie zjawisko nie jest prawidłowe. A tak jak już pisałem - jest to spowodowane, że lokalna domena ma adres domeny publicznej zarejestrowanej gdzieś pod zupełnie innym adresem. Prawidłowo nasza lokalna domena w pracowni powinna mieć nazwę np. sbsmen.edu.local lub sbsmen.edu.tld.

Aby prawidłowo italc działał w pierwszym polu powinnaś mieć bezwzględnie numer IP komputera (NIGDY stacja 01, stacja02 itd), w drugim polu możesz dopiero umieścić nazwę i może to być stacja01....
W trzecim polu prawidłowy MAC dodawanego komputera. Tego - który dodajesz, a nie lokalnego, na którym jest program.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Mon Jun 08, 2009 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam coś jeszcze - być może to będzie istotne.
Ostatnio wraz z Krystianem u niego w szkole postawiliśmy serwer EOS (opis bardziej szczegółowy jest [url="http://forum.freesco.pl/viewtopic.php?t=17725"]tutaj[/url].
Okazało się, że jest problem z zarządzaniem zdalnym przez NX client. Na komputerze stacjonarnym sprawa była dla nas oczywista - blokuje ISA w SBS. Jednak na pracownianym laptopie podłączonym bezpośrednio do sieci z EOSem było to samo. Przy czym na innym laptopie z systemem Windows i z Linuksem klient NX działał. Okazało się, ze należy ustawienia zapory zmienić z poziomu administratora domeny. Być może w przypadku iTALC na laptopie jest sytuacja podobna.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group