Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Reviva forum
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Tue Sep 27, 2005 12:15 pm    Temat postu: Reviva forum Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję, że teraz po zmianach wreszcie sie odczepimy od namolnych script-kiddies. No i mam nadzieję, że jakieś jeszcze posty się odnajdą w backupach i można je będzie dołożyć chociaż jako archiwalne. Sądzę, że jesli ktos ma jakieś skeszowane strony na dysku, dobrze byłoby je Mirkowi podesłać, a on mógłby je dopisać wskazując na orientacyjną datę i autora..
Szkoda trochę, że nasze (tzn. Leszka i moje) wypociny o stanie oświaty zniknęły, bo chyba trudno będzie nam wzbudzić w sobie tyle energiii, aby jeszcze raz je napisać.
Tym, którzy od Mirka maila dostali z podziękowaniami pod moim adresem, zawiadamiem, że Mirek jak zwykle przesadza, po prostu skonsultowałem go ze zdolnym dziewczęciem, które pomogło przebudowac forum.
Ode mnie forum wymagało reaktywowania konta, może tak też być z innymi, zatem trochę niedogodności, ale myślę, że dla bezpieczeństwa warto. Nie wybierajcie zbyt prostych haseł.
A do Mirka uwaga jedna.. zablokuj pisanie przez niezarejestrowanych - o ile już to nie zostało zrobione, to też element bezpieczeństwa.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Platyna
Gość





PostWysłany: Tue Sep 27, 2005 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ci dam dziewczęcie. :> A co do tych pięćdziesięciu postów to nie da rady
ich zaimportować spowrotem chyba, że z łapy w dumpie sqlowym
pozmieniasz thread i postidy, co jest pracą syzyfową. :/


Pozdrawiam.
Powrót do góry
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Tue Sep 27, 2005 10:43 pm    Temat postu: podziękowania Odpowiedz z cytatem

Oczywiście zrobię wszystko, by choć część z tego materiału wróciło na Forum. Mam pewne zapasy. Potrzebuję trochę czasu.
Podziękowań nie ma końca, bo w zasadzie po kilku godzinach forum wróciło i to w zupełnie nowej wersji. Nie wspomnę o kolorkach, które Zuzanna zestawiła niezwykle trafnie.
Smile Dziękuję, że jesteście z nami Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dracon
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Mar 2005
Posty: 25
Skąd: £ódź

PostWysłany: Tue Sep 27, 2005 10:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A - jesteśmy i będziemy!!! Mam nadzieję, że będzie można spokojnie pracować i wymieniać doświadczenia.

PS. Wreszcie w nowym forum mogłem podesłać emblemat, w starym wyskakiwały blędy.

Pozdrwaiam
Sebastian
_________________
SBS 2000/2003 (jesień 2002/jesień 2005 EFS 2004)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JakubC
Moderator


Dołączył: 05 Jul 2005
Posty: 282
Skąd: Poznań

PostWysłany: Tue Sep 27, 2005 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nooo... Nowe forum ladnie wyglada i pewnie bezpieczniejsze Smile


Gratuluje wszystkim zasłużonym sukcesu:)

Szkoda tylko że te ostatnie posty zostały utracone.

A powrócą działy dla młodzieży?

Pozdrawiam
_________________
Jakub Cichocki | cogitech group
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Platyna
Gość





PostWysłany: Wed Sep 28, 2005 12:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wam, facetom to poprostu brakuje kobiecej ręki. Smile


Pozdrawiam.
Powrót do góry
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Wed Sep 28, 2005 6:58 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

To prawda. ¦wiat bez kobiet, to jak "studnia bez wody".
Panel młodzieżowy oczywiście będzie.
Niezwykle miło mi powitać Dracona - Sebastiana. Bardzo się cieszę, że nie zapomniałeś o nas i mam również nadzieję, że zechcesz dzielić się z nami swoją wiedzą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Wed Sep 28, 2005 7:19 am    Temat postu: Super robota Odpowiedz z cytatem

Robota super. Co do naszych postów to nie ma sprawy ja swoje wypociny mam i Maćka chyba też. Jak tylko trochę uporam się z robotą zaraz je umieszcze.
Co do kobiet to cały czas mi czego w naszym serwisie brakowało i to właśnie kobiecej ręki Smile. W końcu może tych kwiatków będzie więcej.
Pozdrawiam
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dracon
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Mar 2005
Posty: 25
Skąd: £ódź

PostWysłany: Wed Sep 28, 2005 12:01 pm    Temat postu: Re: odp Odpowiedz z cytatem

Mirek napisał:
...
Niezwykle miło mi powitać Dracona - Sebastiana. Bardzo się cieszę, że nie zapomniałeś o nas i mam również nadzieję, że zechcesz dzielić się z nami swoją wiedzą.


Witam również, zawszę chętnie będę starał się pomagać w miarę możliwości i czasu na znane mi temety (SBS).

Pozdrawiam
Sebastian
_________________
SBS 2000/2003 (jesień 2002/jesień 2005 EFS 2004)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz Dwornicki
Moderator


Dołączył: 04 Nov 2004
Posty: 89
Skąd: Zwoleń

PostWysłany: Wed Sep 28, 2005 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam się ze wszystkimi na temat dobrego wyglądu nowego forum Very Happy. W sprawie "wypocin" o edukacji - pewnie jeszcze będzie nie jedna okazja do rozmów Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
eduadmin
Gość





PostWysłany: Wed Sep 28, 2005 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakkolwiek w samo forum, a wiec w jego wersje itp nie ingeruje (zgodnie z umowa jaka zawarłem rok temu z mirkiem) to jednak baza mysql'owa serwera, na którym stoi ta witryna jest codziennie backupowana ....

tak wiec nie bedzie problemu z odzyskaniem starych wiadomosci ...


--
serdecznie pozdrawiam
radoslaw podedworny
administrator serwerow eduforum
Powrót do góry
Platyna
Gość





PostWysłany: Wed Sep 28, 2005 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem polega na tym, że po tym jak koleś wyczyścił starą bazę backup nie
został odtworzony tylko zamiast tego forum było kontynuowane z pustą
bazą, stąd na owym forum było tylko 50 postów, co za tym idzie nie da się
ich tu zaimportować bo post/thread idy nie będą się zgadzać. Chyba, że
reflektujesz na ręczną edycję dumpa i ryzyko zepsucia forum.


Pozdrawiam.
Powrót do góry
eduadmin
Gość





PostWysłany: Wed Sep 28, 2005 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

reflektuje na udostepnienie backupu z serwera na ktorym sie replikuje serwer mysql41 obslugujacy baze danych dla tego forum...

swoja droga warto by bylo rozwazyc przywrocenie z backupu calego forum .. zyskalibyscie wszystkie posty do momentu wyczyszczenia ... oczywiscie wszystkie dodane na nowym forum (a wiec i ten post/watek) zostalyby usuniete ...

reczna edycja dumpa nie jest dobrym pomyslem .... ryzyko zepsucia forum to jedno... drugie (i wazniejsze) to uszkodzenie dumpa w taki sposob, ze nie da sie go w calosci zaimportowac (oczywiscie mam tu na mysli narzedzia mysql'a a nie roznego rodzaju nakladki jak np. phpmyadmin ...)


--
r
Powrót do góry
Platyna
Gość





PostWysłany: Wed Sep 28, 2005 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te 51 postów, które tu były można znaleźć na:
http://platyna.platinum.linux.pl/temp/index.php

Są krzaczory bo nie chciało mi się konwertować...

Jak się edytuje dumpa to się robi kopię.

Jak chciałbyś przywrócić kopię tego forum? Dump z MySQL-a to nie
wszystko. Struktura tabel między PHPBB 2.0.10 a 2.0.17 różni się co za tym
idzie musiałam owego dumpa edytować ręcznie aby wszedł. No więc nie
wiem czy gra jest warta świeczki. Wink
A w ogóle to może się zarejestruj bo to nie jest dobry pomysł aby goście
mogli pisać na forum i trzeba to wyłączyć...


Pozdrawiam.
Powrót do góry
eduadmin
Gość





PostWysłany: Wed Sep 28, 2005 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podsumowujac (bo lekko odeszlismy od tematu):

osoba odpowiedzialna za forum (jak i za cala strone kopi) byl i jest mirek... takie byly ustalenia w listopadzie 2004 roku i tego sie trzymamy, gdyz jest to glownym warunkiem istnienia witryny ... oczywiscie na tym serwerze


Zgodnie z w/w ustaleniami witryna kopi ma do dyspozycji miejsce na jednym z serwerow eduforum (0.5GB poj. dyskowej) , dostep do bazy danych mysql41, interpretera jezyka php5 oraz lacza internetowego 10Mbps (lacze swiatlowodowe).

Strona ta jest tworzona przede wszystkim dla opiekunow pracowni informatycznych i przez nich samych (ingerencja moja i moich ludzi w vhosta kopi jest ograniczona do minimum, i odbywa sie TYLKO na wyrazne zyczenie mirka)... Informacja o backupowaniu bazy danych zostala wyslana do mirka i (dodatkowo) podana na forum. Jesli mirek podejmie decyzje o skorzystaniu z niej - zostanie mu ona udostepniona. Jesli nie .... zostanie tak jak jest

ciesze sie ze zespol osob aktywne bioracych udzial w forum (mam tutaj na mysli latanie dziur/aktualizacje itp) zwiekszyl sie ... mam nadzieje ze odniesie to pozytywny skutek dla wszystkich userow forum ... Swoja droga engine w/w forum jest jednym z najbardziej popularnych ... ale takze bardziej dziurawych ... byc moze jest to dobry czas aby go wymienic na inny ?

istnieje jeszcze opcja postawienia dedykowanego serwera nntp, ale .... bedzie to ostatecznosc, gdyz jak wspomnialem jednym z wazniejszych atutow w/w witryny jest fakt administrowania nia przez nauczycieli (rowniez a moze i przede wszyskim jesli chodzi o forum)...

to by bylo na tyle


--
pozdrawiam i zycze sukcesow
radoslaw podedworny
administrator serwerow eduforum.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group