Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

problem z konfiguracją połączeń na sbs2005

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jj36
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 10
Skąd: Opole

PostWysłany: Thu Mar 26, 2009 12:32 am    Temat postu: problem z konfiguracją połączeń na sbs2005 Odpowiedz z cytatem

Witam!
Mam taki problem:
Padły mi wszystkie połączenia na serwerze i LAN i INTERNET zupełnie bez jakiegoś powodu po prostu rano nie można było się zalogować do stacji.
Próbowałam coś z tym zrobić, ale udało się tylko na chwilę.
Postanowiłam przeinstalować serwer. No i klops nie można skonfigurować połączeń sieciowych dla serwera i nie instalują się stacje robocze, rusza z RIS instaluje i nie chce dodać do domeny mam komunikat podano nieprawidłową nazwę serwera na pewno jest prawidłowa nie zmieniana. Gdy chcę dodać do domeny póżniej nie mogę się zalogować do stacji "konto zostało wyłączone" Wszystko próbowałam zrobić jak poprzednio te same IP itd wcześniej chodziło a teraz nie. Proszę o pomoc nie jestem zbyt biegła w temacie ale szybko się uczę.
Mam screny cmd z serwera ale nie wiem jak dołączyc do postu.
Z góry dziękuję za ewentualną pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Mar 26, 2009 1:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli górą stereotypy? Coś nie działa to format c: i od nowa...
Faktycznie bez szczegółowych informacji to trudno coś orzec. Forum nie ma opcji przechowywania plików użytkownika, trzeba sobie je umieścić na jakimś serwerze i na forum wstawić link do obrazka za pomocą tagu, który jest dostępny podczas edycji - img.
Niestety instalacja serwera jest dość skomplikowana i nie zawsze się udaje. W pierwszym rzędzie sprawdziłbym czy działa dhcp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jj36
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 10
Skąd: Opole

PostWysłany: Thu Mar 26, 2009 2:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy wchodzę na dhcp to jest brak połączenia a gdy go otwieram mam uruchomiony. W ipconfig mam tak DHCP nie IP 192.168.1.203, maska 255.255.255.0, brama domyślna 192.168.1.1, DNS 10.0.0.1, WINS 10.0.0.1 przy LAN IP 10.0.0.1 maska 255.255.255.0, brama (pusto), DNS 10.0.0.1 i WINS 10.0.0.1 Gdy przeglądałam adresy jakie mi przydzielał to wyglądało chyba dziwnie bo serwer miał kilka różnych adresów i jedna ze stacji, którą chciałam zainstalować też. No i była tylko jedna stacja a instalowałam 4. Serwer już wcześniej instalowałam jakieś dwa lata temu i wszystko było ok a teraz za 5 razem poszło. Od początku z pracownią było dobrze i z problemami sobie radziłam. Wymieniona była karta sieciowa ale też wszystko grało.
Ale o co chodzi z nieprawidłową nazwą domeny?
A konfiguracja połączeń pada przy pierwszej opcji, idzie tylko konfiguracja maila. Już nie wiem co robić, cały tydzień to męczę i nic proszę pomocy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jj36
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 10
Skąd: Opole

PostWysłany: Thu Mar 26, 2009 2:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie jeszcze informacje musiałabym podać. Pewnie możnaby jeszcze raz instalować ale to nic nie daje, a jeszcze aktualizacje instaluje. Wczesniej ping np do wp chodził bez strat, a teraz nie. Jestem matematykiem po podyplomowej informatyce i chyba zbyt mało wiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Thu Mar 26, 2009 10:44 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Problemy, które pojawiły się na początku i te po reinstalacji serwera, skłaniają mnie do wniosku, że jest jakieś zewnętrzne źródło błędu. Możliwe, że pojawiło się inne żódło dhcp. To może być modem, niewłaściwe zestawienie kilku sieci itp. Proszę o informacje w tym zakresie. Jeśli tutaj wszystko jest w porządku, to proponuję:

- sprawdzić logując się lokalnie z jakiego zakresu stacja dostaje adres IP
- sprawdzić, czy idzie ping do np. SBS2005
- sprawdzić, czy istnieje konto komputera na serwerze o takiej nazwie jak ma stacja. Tutaj zastosować wyszukiwarkę z menu Znajdż komputer
- usunąć to konto z serwera. Restart serwera
- dodać ponownie do domeny
- zmienić hasło dla studenta i ponownie logować się do domeny
Jeśli to nie pomoże
- pojdynczą stację roboczą podłączyć osobno z serwerem kablem skrosowanym i powtórzyć czynności
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jj36
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 10
Skąd: Opole

PostWysłany: Thu Mar 26, 2009 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cały problem w tym że nie mogę się w zalogować do stacji bo nie kończy instalacji. Po koleji z RIS wywołuję instalację ładuje pliki formatuje parytcję i instaluje system wtedy wszystko jest w porządku i widzi serwer sbs ale gdy instalacja się kończy i należałoby się zalogować mam komunikat że podano błędną nazwę serwera czy chcę się przyłączyć do domeny póżniej jeżeli tak to kończy się instalacja ale nie można się zalogować do stacji bo hasło administratora nie wchodzi lub konto jest wyłączone. Jeśli nie to mogę zmienić nazwę domeny ale już próbowałam prawidłowa nie wchodzi. No i na tym koniec. Natomiast na serwerze DHCP działa przydziela adresy nawet tym niedoinstalowanym stacjom. Pingi idą do internetu i do rutera ale nie można wejść na ruter ani połączyć się z internetem . Nie aktualizuje się bo nie mogę dodać witryny do zaufanych. Nie mogę z kreatora skonfigurować połączenia, mam komunikat wystąpił błąd podczas konfiguracji składnika. mogę instalować następny ale sytuacja się powtarza tylko konfiguruje z powodzeniem maila (ostatni składnik). Teraz mam nadzieję opisałam szczegółowo.
Znajomy też próbował mi pomóc i nic z tego chociaż jest znacznie madrzejszy w tej materii. Proszę mi powiedzieć gdziej jeszcze szukać pomocy może ktoś się opiekuje woj opolskim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jotde
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 2
Skąd: Lidzbark Warm.

PostWysłany: Thu Mar 26, 2009 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy w czasie instalacji był odłączony przewód internetowy?
czy pojawiały się jakieś komunikaty o błędach w trakcie instalacji?
_________________
Jacek D.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jj36
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 10
Skąd: Opole

PostWysłany: Thu Mar 26, 2009 11:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie instalacja przebiegła bez zakłóceń przewód był podłączony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Fri Mar 27, 2009 12:41 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Proszę w takim razie zainstalować system na stacji z płyty. Zwykle w edycjach - XP jest na drugiej płycie. Po instalacji spróbować dodać komputer do domeny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jj36
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 10
Skąd: Opole

PostWysłany: Fri Mar 27, 2009 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety stacji nie można dodać do domeny. Mam chyba problem z srewerem DNS. Czy można poprawić jego instalację? W strefy wyszukiwania do przodu mam pusto. Do tyłu mam 10.0.0.X.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Sat Mar 28, 2009 7:26 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Jeśli ping w stronę Internetu idzie prawidłowo a strony się nie otwierają, to rzeczywiście problem może być po stronie dns. Tutaj koniecznie należy wyczyścić, przestartować system i ponownie przejrzeć podgląd zdarzeń. Problem może również wskazywać na DHCP. Wszystko, co związane z DNS i DHCP realizowane jest na etapie kreatora połączenia internetowego. Nie należy robić tego ręcznie. Zatem na początek możemy sprawdzić jaki adres wskazuje serwer. Proszę uruchomić w kreatorze połączenia internetowego i email - zmiana adresu IP serwera. Jeśli adres jest prawidłowy (10.0.0.1) - wycofujemy się. Jeśli nie to zmieniamy na właściwy. Następnie klikamy na Połącz z Internetem. Tutaj przechodzimy kolejne etapy, tak by zgadzały się adresy dla karty wewnętrznej i zewnętrznej. Jeśli kreator przejdzie cały proces bez przeszkód DNS i DHCP powinno działać prawidłowo.

Co do dołączania do domeny, to oczywiście podstawa to właściwe działanie DHCP i DNS. Ja podejrzewam zewnętrzne żródło, choć mogę się mylić. Dlatego proponuję sprawdzenie poleceniem ipconfig.

Cytat:
Aby przygotować wynik działania polecenia ipconfig /all do wysłania na listę dyskusyjną lub do obsługi technicznej, należy zapisać go do pliku. Najłatwiejszym sposobem wykonania tej operacji jest wpisanie w wierszu polecenia:

ipconfig /all > ipconfig.txt

Spowoduje to utworzenie w bieżącym katalogu pliku ipconfig.txt. Plik ten można otworzyć w Notatniku.
Aby szybko go utworzyć i od razu otworzyć, w wierszu poleceń można wpisać:

ipconfig /all > ipconfig.txt && ipconfig.txt

Polecenie to powoduje utworzenie pliku ipconfig.txt w bieżącym katalogu i jego otwarcie w Notatniku.


Innym sposobem i chyba najlepszym narzędziem do lokalizowania problemów klientów z DNS jest program nslookup. Jest on instalowany domyślnie w każdym systemie Windows 2000, Windows XP.

Wyniki można tutaj przekopiować...

Sposobem na sztywne wybranie odpowiedniego dhcp jest zapisanie na stacji roboczej statycznego adresu IP z zakresu serwera np. 10.0.0.25 M: 255.255.255.0 B:10.0.0.1 oraz serwera dns 10.0.0.1. Czynności te robimy po logowaniu na lokalnego admina. Proszę spróbować wykonać ten zabieg i dołączyć ręcznie do domeny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jj36
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 10
Skąd: Opole

PostWysłany: Tue Mar 31, 2009 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety sama sobie nie poradziłam. Z pomocą przyszli mi pracownicy WODiP w Opolu. Pan spędził około 4 godzin i udało się. Faktycznie serwer dns był nieskonfigurowany. Przy postawieniu serwera od nowa też nie działało. Wszystko trzeba było robić ręcznie. Nie wiadomo jaka była tego przyczyna ale ważne że działa. Za wszelką pomoc bardzo dziękuję. Pozdrawiam Jola.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group