Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Obszar spotkań w systemie Windows
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ajma
Użytkownik Forum


Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 2

PostWysłany: Thu Mar 05, 2009 3:33 pm    Temat postu: Obszar spotkań w systemie Windows Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie
To mój pierwszy post. Jestem administratorem (zarazem nauczycielem informatyki) pracowni z edycji wiosna 2008. Jestem zainteresowany programem do przesyłania obrazu nauczyciele na stacje robocze.
Niestety nie stać mojej szkoły na zakup wirtualnego nadzoru czy NetOpSchool i dlatego zacząłem szukać innych programów tego typu darmowych.
W Windows Vista jest narzędzie Obszar spotkań w systemie Windows .
Niestety w momencie rozpoczęcia sesji "spotkania" uczniowie pracujący na stacjach roboczych zalogowani na studentów chcąc skorzystać z opcji Obszar spotkań w systemie Windows muszą zalogować się na konto administratora.
Mojej pytanie jest następujące - w jaki sposób "zdjąć" to, żeby uruchamiając Obszar spotkań w systemie Windows nie trzeba było logować się na konto admin.
Próbowałem coś tam zmieniać w zasadach grup - ale niestety nie przyniosło to żadnych rezultatów.

Jeszcze jedno pytanie - czy orientuję się ktoś, czy program VNC School będzie działał w najnowszej pracownii - może ktoś testował?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Mar 05, 2009 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zainteresuj się programem iTalc.
http://italc.sourceforge.net/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alibaba
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Oct 2004
Posty: 186
Skąd: Sierpc

PostWysłany: Thu Mar 05, 2009 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

VNC School pod serwerem Novell nie działa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Mar 05, 2009 11:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapewne jest to kwestia ustawień dozwolonego ruchu w LAN. Nie wiem jak z vnc na samym serwerze... ale na kompach z windowsem powinno.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej123
Użytkownik Forum


Dołączył: 13 Nov 2008
Posty: 12

PostWysłany: Thu Mar 12, 2009 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

VNC pod Vistą w najnowszej pracowni działa, ALE...
Zawsze jest jakieś ALE
Po pierwsze ten programik jest bardzo, bardzo prost i nie daje wiele możliwości. Po drugie chyba jest bardzo stary i może dobrze chodził w starszych pracowniach ale w nowszych, konsola specjalnie stworzona do pracowni działa w sposób daleki od doskonałości. Po trzecie po dłuższym użytkowaniu programik "gubił" adresy klientów i co jakiś czas trzeba je wprowadzać. Po czwarte jest generalnie denerwujący w użytkowaniu (myślę tu o najnowszej pracowni - nie wiem jak wcześniej) nie powiem, jak już się przebrnie przez wszystkie problemy, fajnie wygląda widok jednaj stacji przesłany na wszystkie pozostałe, ale biorąc pod uwagę całe zamotanie przy instalacji i konfiguracji i późniejsze problemy to chyba nie polecam - sam przestałem go używać. Po piąte i chyba najważniejsze jest problem z różnymi rozdzielczościami serwera i stacji roboczych - skutek jest taki, że na stacjach wyświetlają się okna nie na cały ekran i trzeba je przesuwać w pionie i poziomie - totalnie denerwująca rzecz. Nie udało mi się ustalić jakiegoś szybkiego i oczywistego lekarstwa na tą przypadłość. Reasumując moja szkoła nie ma kasy na jakiś konkretniejszy programik, a ja znowu chodzę od stanowiska do stanowiska, albo tłumaczę coś przy pomocy laptopa i rzutnika.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Mar 12, 2009 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

VNC jest kiepskim pomysłem, ze względów - jakie podałeś, ale także ze względu na duży ruch generowany w sieci. Z moich prób wynika, że iTALC jest świetnym rozwiązaniem i pomimo pewnych ograniczeń, da się uruchomić również na Viście.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ajma
Użytkownik Forum


Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 2

PostWysłany: Fri Mar 13, 2009 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Italc - niestety na razie nie udało mi się go skonfigurować tak żeby poprawnie działał - na razie się zniechęciłem - zapewne po jakimś czasie do niego wrócę. Czy można prosić o kilka wskazówek co i ja w ITalc?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Mar 13, 2009 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Planuję większą publikację na temat iTALC, ale ze zrozumiałych względów dopiero po spotkaniu w Kęsowie. Sprawdziłem program na Viście i nie podzielam negatywnej oceny przedpiścy.
Program trzeba uruchamiać w trybie zgodności z XP i z autostartu i to jest jedyna niedogodność. Nie będzie działało zdalne logowanie i program uruchamiany na prawach użytkownika, tenże użytkownik będzie mógł wyłączyć.
Co do funkcji i zachowania. program bardzo ładnie skaluje zdalne obrazy i dzięki temu na EeePC (1024x600) miałem pełny pulpit z Visty (1280x1024).
Program gubi adresy klientów - to nie tak. Jeśli się wprowadza IP klientów, to trzeba zadbać, żeby te IP się nie zmieniały. Trzeba dodać je do tzw. wykluczeń w dhcp. Ja sprawdzałem to na nazwach stacja01 itp. Tyle że tu się pojawia idiotyczny problem nadania naszym SBSom nazwy sbsmen.edu.pl i często bywa, że pingując np. stacja01.sbsmen.edu.pl mamy ping do zewnętrznego hosta w internecie a nie lokalnej stacji. Podsumowując (a co tam, ulżę sobie) tylko debil mógł zaprojektować pracownie z zewnętrzną nazwą domenową, która jest zarejestrowana gdzie indziej, zamiast domeny z końcówką .local.
Wreszcie program nie jest bardzo stary, a bardzo nowy, najnowsza wersja pochodzi z lipca 2008, jest obecnie przygotowywana wersja na MacOSX i na nowsze wersje Windows. Problemy z Vistą nie są spowodowane starością programu tylko beznadziejnym mechanizmem UAC.
I na koniec żaden program nie będzie działać bez jakiejś konfiguracji, a co ważne, bez zrozumienia zasad działania sieci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szulcusie
Użytkownik Forum


Dołączył: 23 Sep 2004
Posty: 129
Pomógł: 4
Skąd: Stolno

PostWysłany: Fri Mar 13, 2009 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam Maćku problem. Zainstalowałam ten program w 2 pracowniach: z 2004 i na edycji Lato 2007. W nowszej sprawuje się znakomicie, w starszej nie mogę uzyskać połączenia ze stacjami. W czym może być problem? Question
_________________
Alicja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Mar 13, 2009 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno mi powiedzieć. Jeśli na stacji z XP program pomyślnie został zainstalowany jako usługa i prawidłowo zaimportowany klucz (utworzony przy pierwszej instalacji na komputerze kontrolującym) to powinno działać bez problemu. Być może coś jest dodane w ISA - jakaś regułka blokująca wewnętrzny ruch sieciowy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szulcusie
Użytkownik Forum


Dołączył: 23 Sep 2004
Posty: 129
Pomógł: 4
Skąd: Stolno

PostWysłany: Sat Mar 14, 2009 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A masz pomysł jaka regułka to może czynić Question
_________________
Alicja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sat Mar 14, 2009 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam pomysłu, bo nie wiem jakie masz regułki.
Jest jeszcze parę możliwości, ale o tym ewentualnie możemy w Kęsowie porozmawiać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szulcusie
Użytkownik Forum


Dołączył: 23 Sep 2004
Posty: 129
Pomógł: 4
Skąd: Stolno

PostWysłany: Thu Mar 19, 2009 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już wszystko chodzi. W tej starszej pracowni kiedyś był zainstalowany VNC, musiałam oczyścić na stacjach "resztki" programu. Very Happy
_________________
Alicja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Fri Mar 20, 2009 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do iTalca...
Przetestowałem sobie go dzisiaj na sieci peer-to-peer...
Początkowo były małe problemy, ale potem zajarzył i poszło.
Przy okazji pytanie - instaluje się klucz publiczny... ale jest też opcja klucza prywatnego, po co???

Możliwości program nie ma aż tylu co NetSupport, nie ma tu z tego co zauważyłem takich funkcji jak odłączenie kogoś od internetu itd.
No ale w końcu darmocha... Laughing

Do nadzoru się nadaje, jest podgląd ekranu, możliwość zablokowania pulpitu, demonstrowania obrazu z serwera na klienta...

Mam zamiar zainstalować to rozwiązanie w nowej pracowni, ale poczekam na opracowanie Maćka z wytycznymi jak to wszystko skonfigurować, żeby hulało... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Mar 20, 2009 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przy okazji pytanie - instaluje się klucz publiczny... ale jest też opcja klucza prywatnego, po co???

Autoryzacja dokonywana jest za pomocą pary kluczy. Klient ma aplikację do której się autoryzuje program zarządzający swoim kluczem prywatnym. Dlatego muszą być dwa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group