Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Usługa autowykrywania serwera proxy w sieci Web WinHTTP

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Irek
Użytkownik Forum


Dołączył: 20 Jun 2006
Posty: 12
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Wed Nov 09, 2011 10:18 pm    Temat postu: Usługa autowykrywania serwera proxy w sieci Web WinHTTP Odpowiedz z cytatem

Witam!
Mam taki problem, z którym może ktoś już miał do czynienia i wie jak go rozwiązać. Ostatnio przy logowaniu się na komputerach uczniowskich pojawiają się kolejno komunikaty:" System Windows nie może zlokalizować na serwerze kopi Twojego profilu mobilnego i próbuje wykonać logowanie w Twoim profilu lokalnym. Kiedy się wylogujesz, zmiany tego profilu nie zostaną skopiowane na serwer. Możliwym powodem tego błędu są problemy z siecią lub brak wystarczających praw zabezpieczeń. Jeśli ten problem będzie się powtarzać, skontaktuj się z administratorem sieci" oraz "System Windows nie może znaleźć profilu lokalnego i loguje użytkownika przy użyciu profilu tymczasowego. Zmiany wprowadzone w tym profilu zostaną utracone po wylogowaniu.
Jednak po restarcie serwera można się zalogować bez problemu. Ten sam problem pojawia się znowu przy kolejnym logowaniu. Po restarcie serwera można się znowu bez problemu zalogować. Czasami można się zalogować 2-3 razy po kolei, a czasami już przy następnym logowaniu nie. W podglądzie zdarzeń zauważyłem, że jeżeli nie można się zalogować na jednostkach, to jako ostatni jest widoczny taki komunikat. "Usługa autowykrywania serwera proxy w sieci Web WinHTTP weszła w stan zatrzymania. Nie wiem co z tym fantem zrobić. Ciągłe restartowanie serwera nie jest chyba dobrym rozwiązaniem. Pozdrawiam i z góry dziękuje za ewentualną pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Fri Nov 18, 2011 8:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co ci te profile mobilne ? Aż tak bardzo ich potrzebujesz ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Fri Nov 18, 2011 9:42 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Profile tutaj:

http://kopi.edu.pl/index.php?id=129&id2=124

Jeśli problem będzie się zbyt często powtarzał sprawdź w jakim stanie jest podczas logowania firewall ISA.
Otwieramy START-Isa Server Managment-Sbs200x-Monitoring-Microsoft Firewall. Status usługi powinien być: Running
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Irek
Użytkownik Forum


Dołączył: 20 Jun 2006
Posty: 12
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Mon Nov 21, 2011 9:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Sprawdziłem status usługi Microsoft Firewall. Jest Running. Nie wiem co sie stało, ale sytuacja ta pojawiła sie po przeinstalowaniu serwera. Instalacja przebiegła bez problemów z płyt z których serwer był juz wczesniej instalowany i wszystko było okey. Jak nie znajdę przyczyny będę musiał powtórnie przeinstalować serwer. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group