Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Instalacja stacji roboczej po wymianie płyty głównej

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stachu
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Nov 2005
Posty: 3
Skąd: Janowiec Kościelny

PostWysłany: Wed Nov 09, 2011 12:06 am    Temat postu: Instalacja stacji roboczej po wymianie płyty głównej Odpowiedz z cytatem

Witam, ostatnio padła mi płyta główna jednej ze stacji roboczej (SBS2006). Po wymianie na nową ASRock 939A790GMH oczywiście zainstalowany system nie chciał się uruchomić. Co powinienem zrobić, aby zainstalować system zdalnie z lustra znajdującego się na serwerze (ma pozostałych stacjach mam system z obrazu Betacom)?. Po uruchomieniu komputera pojawia się komunikat, że Windows został źle zamknięty i opcje do uruchomienia, ale żadna z nich nie działa. Próbowałem uruchomić instalację zdalną tak jak na pozostałych stacjach robiłem to wielokrotnie (przez F8 i F12), ale nic nie ruszyło, ciągle ten sam komunikat się pojawia, o którym pisałem wcześniej. Bardzo proszę o pomoc. Dodam jeszcze, że nie jestem bardzo zaawansowanym użytkownikiem SBS-a. Stachu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Wed Nov 09, 2011 1:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze, czy nowy komputer ma opcję startu z PXE? Czy jest ona włączona w BIOSie?
Po drugie całkiem możliwe, ze nie uda się i tak. Trzeba zainstalować z płyty, potem po sieci można już Office i co tam jeszcze chcesz. Na koniec zrobić własny obraz tego komputera na następny wypadek.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Stachu
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Nov 2005
Posty: 3
Skąd: Janowiec Kościelny

PostWysłany: Wed Nov 09, 2011 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przejrzałem BIOS i chyba nie znalazłem takiej opcji. Czy ona kryje się pod jakąś konkretną nazwą i w której części BIOSU jej szukać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Nov 09, 2011 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W BIOS-ie są dwie opcje odpowiedzialne za start za LAN. Zależnie od płyty gł. nazwy mogą byc różne. Jedna odpowiada za mozliwość bootowania z LAN-u, druga to wybór pierwszego urządzenia bootującego jako LAN.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Wed Nov 09, 2011 11:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może się to nazywać BOOT ROM [Enabled/Disabled], czasem LAN BOOT...
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group