Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

kopia stacji klienckiej - ghost lub acronis

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ptyku
Użytkownik Forum


Dołączył: 06 Oct 2010
Posty: 39
Skąd: powiat Opolski

PostWysłany: Sun Sep 11, 2011 10:02 pm    Temat postu: kopia stacji klienckiej - ghost lub acronis Odpowiedz z cytatem

Hi..

Zastanawiam się nad takim czymś.. Chciałbym zrobić obraz stacji klienckiej.. na razie na "sucho" ćwiczę sobie na maszynie virtualnej i są straszne problemy jeśli chcę zrobić własny obraz z zainstalowanymi już programami.. nie wiem czy to wina tego że robię na maszynie virtualnej ale nie chciałbym instalować wszystkiego od nowa jeśli na prawdziwej maszynie zrobię obraz i nie zdołam jej z niego przywrócić (za pomocą RIS), więc zastanawiałem się nad czymś takim żeby przed zrobieniem obrazu stacji roboczej na serwerze zrobić obraz za pomocą np ghosta czy acronisa i po zrobieniu obrazu stacji roboczej przywrócić stację z obrazu zrobionego na serwerze a jeśli by coś poszło nie tak to z obrazu zrobionego ghostem czy acronisem. Czy ktoś próbował takiego sposobu? i czy to wogóle dobry pomysł czy cvoś mi umknęło..

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sun Sep 11, 2011 11:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobienie obrazu Ghostem jest proste, ale musisz mieć drugi dysk lub pierwszy podzielić na partycje i tylko na pierwszej mieć Windows.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Mon Sep 12, 2011 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam jeszcze do postu Maćka, że pomysł jest dobry skoro masz takie problemy. Najlepiej zastosować drugi dysk, sklonować i trzymać w zapasie. Jeśli natomiast instalacja z RIS będzie niemożliwa, to przy klonowaniu z dysku wzorcowego na pozostałe stacje zostawić na nich miejsce na drugą partycję (przy użycia Ghosta i klonowaniu z dysku na dysk można manipulować wielkościami partycji). Na drugiej partycji można przechowywać obraz pierwszej zrobiony po tej operacji Ghostem. W razie potrzeby wystartować stację z płytki bootowalnej z Ghostem i w ciągu kilku minut odtworzyć partycję systemową z obrazu z drugiej.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ptyku
Użytkownik Forum


Dołączył: 06 Oct 2010
Posty: 39
Skąd: powiat Opolski

PostWysłany: Mon Sep 12, 2011 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w zasadzie nie myślałem o drugim dysku czy partycji, myślałem raczej o dysku na USB.. te klienckie maszyny nie mają wiele na swoim dysku ale jest parę programów językowych, matematycznych itp.. myślę że na dysku USB przy tych kilkunastu maszynach spokojnie na 500GB zmieszczę wszystko i wiele zostanie.. ale nie to jest problemem.. z tego co kiedyś mi Maciek wspominał to obraz takiej stacji wykonany np ghostem to obraz konkretnego komputera i nie jest uniwersalny.. czyli obraz x ilość maszyn w pracowni.. ale co jeśli taki obraz będziemy chcieli przywrócić po roku .. czy serwer przyjmie taką maszynę czy nie będzie tu jakiś problemów.. ?

dodam jeszcze że obrazy zamieszczone oryginalnie w kolekcji działają bez problemów tylko moje szwankują Smile przynajmniej na virtualnej maszynie.. jeszcze nie przymierzałem się do stworzenia w realu..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Mon Sep 12, 2011 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obraz Ghostem zrobiony jest obrazem z konkretnej maszyny, więc chcąc go powielić w pracowni trzeba to najlepiej robic bez połączenia z siecią i zmienić nazwę komputera przed połączeniem z siecią.
Jeśłi różnice sprzętowe będą większe niż karta sieciowa lub graficzna, to tak odpalony komputer może bardzo wariować, a w ostateczności nawet system nie będzie się nadawać do użytku.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Mon Sep 12, 2011 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja trzymam obrazy na osobnej, niewielkiej partycji, którą ukrywam. by nie doszło do skasowania plików obrazu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ptyku
Użytkownik Forum


Dołączył: 06 Oct 2010
Posty: 39
Skąd: powiat Opolski

PostWysłany: Mon Sep 12, 2011 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a robisz obrazy jakimś konkretnym programem ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Mon Sep 19, 2011 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, ImageX
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
thomas.night
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Oct 2011
Posty: 107
Pomógł: 2
Skąd: Polska

PostWysłany: Fri Oct 14, 2011 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robiąc obraz z programami robisz sobie sporo pod górę... pomyśl ile zachodu będzie z aktualizacjami tego wszystkiego.

U siebie rozwiązałem problem poprzez instalacje nienadzorowane.
Jak to działa? Ano tak, że tworzysz batcha, odpalającego instalator konkretnego programu z konkretnym przełącznikiem.

Np:
firefox-setup.exe -ms
wrar401pl.exe /s

...itp itd. Problemem naturalnie jest to, że każdy program ma inne przełączniki Wink . Tutaj jest sporo na temat: http://www.msfn.org/board/forum/80-application-installs/

Odnośnie tematu, wdrażał ktoś u siebie: http://www.fogproject.org/ ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Mon Oct 17, 2011 8:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tą górką to nie do końca tak jest.
Wdrażając system w sieci (wds) mam ustawione tak, że z automatu ma dodać się do domeny. Następnie z serwera za pomocą GPO instalują się wszystkie niezbędne aplikacje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group