Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Konta tracą właściwości

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Edit
Gość





PostWysłany: Tue Sep 13, 2011 11:16 am    Temat postu: Konta tracą właściwości Odpowiedz z cytatem

W zeszłym roku założyłam uczniom konta przez wiersz poleceń ("net user nazwisko 123 /add" - sposób podany przez D.Fabickiego na kursie). Przeniosłam je do poziomu c i wszystko było pięknie do momentu gdy w szkole podłączono inaczej Internet. Konta (nie wszystkie) straciły swoje właściwości, a w przeglądarce zniknęła menowska strona startowa.To był koniec roku wiec dałam sobie spokój. Teraz stworzyłam znowu konta w ten sam sposób i jest tak samo tzn: uczniowie nie maja wędrujących profili, wszystko zapisuje się na dyskach lokalnych, więc ja mam utrudniony dostęp; uczniowie maja dostęp do dysku C, a do wspólnego już nie, nie widzą folderu Od nauczyciela itd. Nie wiem co zrobić, nie jestem znawcą sieci SBS ale do tej pory przy pomocy instrukcji jakoś sobie radziłam. Nie chciałabym rezygnować z imiennych kont.
/Konto usunięte z powodu niedostosowania się do regulaminu/
Powrót do góry
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Tue Sep 13, 2011 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz sie dowiedzieć na czym polegała zmiana podłączenia internetu. Można sobie wyobrazić taki efekt gdyby router z włączonym DHCP został podłączony do switcha od LAN-u pracowni. Ale to byłaby wyjątkowa niekompetencja. Tak tylko gdybam, bo za mało informacji podajesz.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Edit
Gość





PostWysłany: Tue Sep 13, 2011 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź. Postaram się dowiedzieć, ale robił to ktoś z zewnątrz - panowie z TPSA - i nikt nic nie wie. Może jestem sama w stanie to sprawdzić? jestem trochę zielona ale przy pomocy ... może jakoś...
Powrót do góry
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Tue Sep 13, 2011 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Postaram się dowiedzieć, ale robił to ktoś z zewnątrz - panowie z TPSA
Kłopoty pewne Wink Czy po tej zmianie (w ogóle co macie: Neostradę czy DSL?) jest dostęp do internetu na serwerze i stacjach?
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Edit
Gość





PostWysłany: Wed Sep 14, 2011 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy w całej szkole Neostradę. Wiem, że jest coś nie tak z adresami IP, bo czasem pokazuje się komunikat, że zaistniał konflikt miedzy adresami IP. Trzeba wtedy się wylogować, bo nie ma połączenia z Internetem. Ale ogólnie Internet w całej szkole działa (mamy siec i dziennik elektroniczny, od tego roku na zewnętrznym serwerze). Kilka dni temu przez jeden dzień w szkole nie było Int. i wtedy w pracowni konta się naprawiły, wyświetlały się też w przeglądarce strony MEN (jako startowe)...
Powrót do góry
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Sep 14, 2011 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Edit napisał:
Kilka dni temu przez jeden dzień w szkole nie było Int. i wtedy w pracowni konta się naprawiły, wyświetlały się też w przeglądarce strony MEN (jako startowe)...
Czyli to ewidentnie konflikt między routerem neostrady a serwerem.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Edit
Gość





PostWysłany: Fri Sep 16, 2011 8:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i co teraz? Można to jakoś zrobić nie wołając nikogo z zewnątrz?
Powrót do góry
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Fri Sep 16, 2011 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno można tylko trzeba troche się na tym znać. Aby coś doradzić trzeba więcej szczegółów. Przede wszystkim schemat sieci: jak do serwera jest podłączone łącze internetowe, jak serwer jest połączony ze stacjami roboczymi. Prześledź dokładnie czy przypadkiem kabelek od routera naostrady nie jest podłączony do switcha obsługującego pracownię.
Prócz tego warto zrobić mały eksperyment, który pokaże czy sposób podłączenia internetu zakłóca pracę serwera:
1. podaj wynik komendy wydanej z linii poleceń na serwerze ipconfig /all
2. odłącz kabelek od karty internetowej serwera, odczekaj kilka minu i wydaj to samo polecenie, sprawdź przy okazji czy konta "się naprawiły".
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group