Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przeniesienie strony wykonanej na CMS Fusion na inny serwer.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Szkolne strony www
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Wed Mar 02, 2011 6:49 pm    Temat postu: Przeniesienie strony wykonanej na CMS Fusion na inny serwer. Odpowiedz z cytatem

Jak w temacie...
Mam stronkę opartą na szablonie Fusion PHP i chcę ją przenieść na inny serwer.
Wiem, że cały problem sprowadza się do przeniesienia bazy danych.
Raz już mi się to udało - ale nie zapisałem sobie kolejnych czynności i teraz mam pewne problemy z powtórzeniem procedury.
Generalnie robię to tak, że instaluję na nowym serwerze CMS.
Potem wywalam stare pliki i wrzucam te ze starego serwera.
Następnie robię eksport bazy danych (baza + schema information) i importuję na nowy serwer.
Następnie zmieniam dane dostępowe w pliku config.php i powinno działać, ale nie bardzo chce....

W połowie zadziałało kiedy zaimportowałem dane z pliku wykonanego z panelu sterowania strony - z kopii wykonanej spod phPAdmin nie bardzo...
Efekt jest taki, że pliki bazy weszły, ale stare są ustawienia w schema information i nijak nie idzie ich wyczyścić i wstawić nowe.

Stąd pewnie przekłamania jak na stronie:
http://www.gimnazjum9dg.za.pl

A powinno być tak: http://www.gimnazjum9dg.xaa.pl

Może ktoś ma większe doświadczenie w tym zakresie i ma konkretną procedurę wykonania tego transferu? Rolling Eyes Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Wed Mar 02, 2011 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teoretycznie rzecz biorąc wszystko powinno się dziać bezboleśnie, ale...
Sprawdź, które problemy z polskimi literkami wynikają z bazy danych, a które są w samych plikach. Widzę tam skrypt podający imiona solenizantów. Czy zawarty jest on w bazie danych, czy w pliku tekstowym?
Jeśłi wszystkie te problemy dotyczą bazy danych, to należy zmienić typ konwersji tabel. Zapewne jest tam możliwość korzystania z phpMyAdmina, wiec tam trzeba by to zrobić.
Nie zawsze się to uda. Kiedyś przenosząc to forum z serwera na serwer musiałem robić konwersję w pliku exportu, bo poprzedni serwer był ustawiony na kodowanie szwedzkie nie wiadomo czemu.
Natomiast jeśli polskie literki są źle czytane z plików, to winny jest domyślny charset serwera i tego na pewno nie zmienisz.
Reasumując konwersję w pliku bazy można zrobić półautomatycznie. Ja to robiłem w kwrite zmieniając po kolei wszystkie ą, ę i tak dalej. Zajęło mi to jakieś pół godziny. Ale czy w Windows jest jakiś program, który ma podobne możliwości, to nie wiem.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Mar 02, 2011 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

superhiper napisał:
Mam stronkę opartą na szablonie Fusion PHP i chcę ją przenieść na inny serwer.
Korzystasz z supportu: http://www.php-fusion.pl? Tam znajdziesz wszystko.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Wed Mar 02, 2011 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naturalnie że korzystam - dzięki niemu udało mi się osiągnąć pewne efekty. Ale niektóre wyjaśnienia są zbyt ogólnikowe - stąd najlepiej zapytać kogoś, kto miał podobne problemy i być może sobie poradził? Embarassed

Chodzi mi konkretnie o precyzyjną procedurę wykonania poszczególnych czynności - co i jak po kolei.
Na podaje stronie znalazłem jedynie ogolny opis tego procesu... no chyba że nie doatarłem do odpowiednich miejsc? Rolling Eyes

W każdym razie dzięki za dobre chęci... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Mar 02, 2011 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

superhiper napisał:
Naturalnie że korzystam
Można też skorzystać z forum, jest tam kilku mocnych w temacie. Prowadzę parę stron pod Fusion, ale rzadko ingeruję w system (jedynie przy okazji powazniejszych aktualizacji, może raz przenosiłem z serwera na serwer) więc sie nie wymądrzam.
Z polskimi znakami też miałem problem (chyba po aktualizacji) - rozwiązanie znalazłem na forum. Warto poszukać.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zondal
Użytkownik Forum


Dołączył: 30 Mar 2005
Posty: 124
Skąd: Warlubie

PostWysłany: Fri Mar 04, 2011 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciek oczywiście ma rację!
Przeniesienie strony obejmuje przekopiowanie z jednej lokalizacji plików z konta ftp do drugiej oraz przekopiowanie danych z bazy.
Niepotrzebnie to komplikujesz. Rozumiem, że do swojej strony nie masz zastrzeżeń i chcesz zrobić kopię 1:1, tak?
Jeśli tak, to nie wymaga to ponownej instalacji na nowym serwerze lecz ewentualnych zmian w konfiguracji (adres www strony np.)
Nie znam PHP Fusion ale skoro tak właśnie jest w wielu innych cms'ach to zakładam, że i Fusion ma tak samo.
Za błędy w wyświetlaniu "ogonków" odpowiada kodowanie (o czym pisał Maciek). Przenosząc swoją stronkę miałem ten sam problem i rozwiązałem go w opisywany sposób. Korzystam z Edit+ (opcja Ctrl+H).

PS. Przy dużych bazach (np tabela search PHP BB lub Images w Coppermine, gdzie mam prawie 12 000 zdjęć) miałem problemy z importem danych. Podzieliłem je na mniejsze części i po kawałku poszło.

Powodzenia!
_________________
http://gwb.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Szkolne strony www Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group