Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Konfiguracja drukarki HP P2015

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gosia
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 Sep 2004
Posty: 32
Skąd: kujawsko-pomorskie, Przysiersk

PostWysłany: Sat Mar 21, 2009 8:43 pm    Temat postu: Konfiguracja drukarki HP P2015 Odpowiedz z cytatem

Chciałam na nowo skonfigurować drukarkę w pracowni szkolnej i przywróciłam jej ustawienia fabryczne.
Zgodnie z poniższym dalej postępowałam, tzn.:

Wydruk strony konfiguracji
Po uruchomieniu podłączonej do sieci drukarki i zakończeniu autotestu wciskamy
na ok. 5 sekund zielony przycisk (do czasu zaświecenia się lampki ! (druga od dołu).
Zostaną wydrukowane 3 strony ustawień konfiguracyjnych drukarki.
Ostatnia z nich zawiera konfigurację sieciową drukarki.


No i wszystko byłoby OK, tylko przy IP było napisane: configuring i to wszystko, żadnego IP, a jest on mi potrzebny bo mam ustawić ręcznie nowe IP w przeglądarce, aby moja drukarka pracowała mi w sieci. Jak inaczej sprawdzić, jakie IP ma w danej chwili drukarka Surprised ?!!
Z góry dzięki za sugestie
Gosia P. Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotrT
Moderator


Dołączył: 25 Jun 2007
Posty: 352
Pomógł: 2
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Sun Mar 22, 2009 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy drukarka jest podłaczona do gniazdka sieci LAN?
Jeżeli tak to sprawdż czy przy wbudowanej karcie sieciowej świeci się dioda

Przytrzymanie przycisku start przez 10 sekund - dostajesz informację o obecnych ustawieniach zapisanych w pamięci drukarki.\
Aby drukarka przyjeła ustawienia fabryczne i przypisała sobie nowy adres IP - wciśnij jednocześnie przycisk Start i Stop i przytrzymaj go przez ok 5 sek.
Po 2 minutach sprawdz adres IP drukarki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gosia
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 Sep 2004
Posty: 32
Skąd: kujawsko-pomorskie, Przysiersk

PostWysłany: Mon Mar 23, 2009 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłam dziś w pracowni i przełożyłam kabel sieciowy do działającego gniazdka (bo mnie tknęło już w domu, żeby sprawdzić na innym gniazdku sieciowym) . I już wszysko jest OK. Na stronie testowej podany był ładny adres IP przypisany przez DHCP. Laughing A potem było już z górki. Dzięki jednak za sugestie i szybką odpowiedż. Pozdrowionka
Gosia P.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
butek
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Dec 2007
Posty: 191
Skąd: Sierpc

PostWysłany: Thu Sep 16, 2010 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam taki problem ? Kiedyś ustawiłem ręcznie adres IP i patrzę dziś że drukarka sama sie przestawiła (lub ktos to zrobił) na automatyczne konfigurowanie IP . Zatem podłączyłem ją do komputera przez USB i przestawiam drukarkę na Ip ręcznie i wpisuje jakiś adres i dalej "Zastosuj" i po odświeżeniu widzę że nadal nadal drukarka przestawia się na automatyczne konfigurowanie IP. Do tego wszystkiego używam Toolbox-a . Może ktoś miał taki problem ?
_________________
Mirosław Butajło
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group