Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SBS 2008 od początku
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JakubC
Moderator


Dołączył: 05 Jul 2005
Posty: 282
Skąd: Poznań

PostWysłany: Fri May 14, 2010 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Świeradów-Zdrój jest dość bogatą gminą. Na edukacji się tu nie oszczędza

Cytat:

Nie ma tam złotówki z publicznych pieniędzy.

Hmm....

Zgadzam się - trzeba brać co dają, ale prosić należy realizując POTRZEBY UCZNIÓW a nie własne ambicje. I będę głośno bojkotował takie zakupy do szkół jak tragicznie drogie tablice interaktywne, drogi krzyżowe z drzewek, sprzętowe zapory ogniowe, drogie rackowe UPSy (na Boga, po co ten serwer ma chodzić jak w całej szkole i tak nie ma prądu?!), że już o licencji na SBS 2008 nie wspomnę. To istne marnotrawstwo pieniędzy, które przychodzą do szkoły - niezależnie z jakich źródeł. I niezależnie z jakich są źródeł, pieniądze trafiające do PUBLICZNEJ placówki, są pieniędzmi PUBLICZNYMI czyli także moimi. Jeżeli chcesz powiedzieć, że za to nie płacę, to placówka musi stać się szkołą niepubliczną, w innym wypadku moje podatki lądują również do niej. Są to pieniądze wykorzystane NIEZGODNIE z potrzebami uczniów. Chyba, że udowodnicie mi POŻYTEK jaki przynosi uczniom ten UPS czy router za nieziemską kasę.
Zawodowo jestem administratorem sieciowym, widziałem dużo i dużą ilością sprzętu administruje, może dlatego nie świecą mi się oczy na przedstawiany przez Ciebie sprzęt i dokładnie wiem, że jest to wiele tysięcy zł, które mogły zostać przeznaczone na cel POŻYTECZNY UCZNIOM a zostały wyrzucone w błoto, bo nie są wykorzystywane nawet w minimalnym stopniu w takiej strukturze sieciowej jak szkoła.

Cały czas piszę tu o tych uczniach, bo mam wrażenie, że w tym bałaganie jakim jest szkoła, ktoś o nich zapomniał. Moje podejście jest odrobinę inne, ponieważ na świeżo znam szkołę z dwóch perspektyw, zarówno od tej finansowo-administracyjnej, jak i na szczeblu ucznia.

Zbędne pieniądze więc wydaje? Zbędne? W szkole nigdy pieniądze nie są zbędne, ich brakuje, w każdej placówce!
Nie ma w szkole pieniędzy na porządnych językowców. Zostali tylko Ci, którymi kieruje jakaś idea, uczą z pasji. Poza tym marginalnym odsetkiem, reszta po prostu nie dostała pracy na dużo lepiej płatnych stanowiskach np. w szkołach językowych. Jeżeli chcesz mnie teraz zaskoczyć wysokim procentem zdawalności matur w Twojej szkole - informuję, że uzyskanie 90% z matury z j. angielskiego nie oznacza, że potrafimy się tym językiem posługiwać chociażby na podstawowym poziomie. Oczywiście na sam sposób sprawdzania wiedzy na maturze nie mamy wpływu, jednak na nauczanie już jak najbardziej. Przecież można zrobić darmowe kółka językowe, które prowadzić będą PRAWDZIWI FACHOWCY. Jednak trzeba za nich zapłacić, a na to trzeba mieć pieniądze.
Gdzie jest sport w szkołach? Szkoły wynajmują ośrodki sportowe ludziom i firmom z zewnątrz, a dla uczniów nie ma już z reguły ani miejsca, ani czasu ani ludzi, którzy mogliby się nim zająć (choć są wyjątki).

Mógłbym wymieniać dalej, jednak nie to jest moim celem. Pieniądze w młodych można pompować bez końca i naprawdę WARTO to robić. Trzeba jednak to robić z głową - wiedząc lepiej co jest im potrzebne i realizując programy, dające wymierne korzyści dla uczniów a nie swoje zawodowe ambicje.
Proszę, nie odpisuj o tym, że w szkole są te wszystkie rzeczy o których napisałem, bo zrobi się tylko bezsensowna przepychanka słowna. Zawsze może być ich więcej i mogą być lepsze. Udoskonalać szkołę można w zasadzie bez końca, jednak należy pamiętać, żeby zawsze robić to naprzeciw potrzebom podopiecznych.

Odbiegając już od tematu, po co szkole sala dyskotekowa ze "światłami dyskotekowymi wysokiej klasy"? Pytam po co, bo to brzmi jak kolejny chory pomysł, który nie sprawdził się na zachodzie i został ściągnięty tutaj "bo Polak potrafi".

Cytat:
A co do filtrowania stron to żaden program nie gwarantuje skuteczności przed stronami podmieniającymi adresy np. http://chwdp.org/ i tak trzeba takie strony wyłapywać i ręcznie dodawać do czarnej listy.

Miarą profesjonalizmu administratora nie jest to, jak drogim sprzętem administruje tylko co potrafi z nim zrobić. To pierwsze zaś, oznacza tylko i wyłącznie, że ktoś potrafi wydawać pieniądze.
Ze swojej strony zapraszam na witrynę http://dansguardian.org/ - uwaga, zaskoczenie DARMOWEGO programu, który przeczy temu co napisałeś wyżej. Analizuje on treść witryn, nie ich adres. Obawiam się jednak niestety, że Twój sbs jest za drogi aby użyć tego narzędzia, a super rackowy router sprzętowy z hiper zaporą ogniową zbyt zamknięty.


Pozdrawiam
_________________
Jakub Cichocki | cogitech group
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
bazyl009
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Apr 2010
Posty: 9
Skąd: Świeradów-Zdrój

PostWysłany: Mon May 17, 2010 6:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="JakubC"]
Cytat:

Chyba, że udowodnicie mi.


Nie mam zamiaru nic ci udowadniać. A tym bardziej wdawać się z tobą w dyskusje na co i jak w naszej szkole są wydatkowane środki.
_________________
Miejski Zespól Szkół w Świeradowie-Zdroju
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group