Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

cd początków na SBS edycja 2004

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marta
Użytkownik Forum


Dołączył: 15 Nov 2005
Posty: 17
Skąd: KRAKÓW

PostWysłany: Sun Nov 20, 2005 7:11 pm    Temat postu: cd początków na SBS edycja 2004 Odpowiedz z cytatem

Witam !!!

Niestety w kursie opiekunów pracowni uczestniczyłam w zeszłym roku tj
2004 bo pracownie miały przyjść w 2004 r.
Wielu zagadnień pokazanych i chociaż raz zrobionych na kursie nie miałam gdzie utrwalić teraz jest pracownia od tygodnia, jakieś notatki
z roku 2004, ale to mało więc mam prośbę do zaawansowanych administratorów o pomoc ale taką krok po kroku do następujących sytuacji :
1. Nie powinno się pracować na serwerze / udostępniania, dodawanie grup itp.../ mogę to robić z laptopa lub stanowiska nauczycielskiego jest w pracowni lub uczniowskiego i teraz pytanie czy krok po kroku to
start ->uruchom (i wpisuję tak:) \\ nazwa serwera \ i co tu dalej ....


2. Mam przygotowaną płytkę CD z materiałami dla uczniów klas
4 i 6 sp /teksty rysunki , prezentacje , instrukcje/.
Chcę aby na każdym stanowisku uczeń je widział np jako dysk albo folder to znaczy płytkę wkładam do stanowiska na komputer10 i co dalej ..........

3. chcę umieścić na serwerze dla uczniów na H : w folderze Moje dokumenty/ uczniowie go widzą/ zadania do testu , sprawdzianu .......

Zdaję sobie sprawę że pytania są trywialne dla admnistratorów
z praktyką, ale ja jej jeszcze nie mam i oczekuję wyrozumiałej pomocy
może odpowiedzi przydadzą się inym początkującym opiekunom pracow pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Mon Nov 21, 2005 12:28 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Generalnie przyjmuje się, że serwer powinien być w osobnym pomieszczeniu. Głównie, dlatego, by miał dostęp do niego tylko admin. Nie oznacza to, że nie należy na nim pracować. Admin wiele czynności administracyjnych musi wykonać właśnie na serwerze również te, które wymieniłaś. Oczywiście można niektóre z nich przygotować na stacjach logując się jako admin.

Cytat:
1. Nie powinno się pracować na serwerze / udostępniania, dodawanie grup itp.../ mogę to robić z laptopa lub stanowiska nauczycielskiego jest w pracowni lub uczniowskiego i teraz pytanie czy krok po kroku to
start ->uruchom (i wpisuję tak:) \\ nazwa serwera \ i co tu dalej ....

Na kliencie zaloguj się jako admin
START->uruchom : \\sbs2004\o$\
Tworzymy nowy folder np.: Bank
Prawy klik na Bank ->właściwości->zabezpieczenia-> wybieramy użytkownicy(sbsmenis\uzytkownicy) tutaj można dodać uprawnienia i grupy użytkowników dla tego folderu.
W moim przypadku bank jest miejscem, gdzie udostępniam materiały do pracy dla ucznia widoczny na wszystkich klientach w START->uruchom : \\sbs2004\Bank lub Mój Komputer->Moje miejsca sieciowe->Cała sieć->MSNetwork->SBSMenis->sbs2004->Bank


Cytat:
2. Mam przygotowaną płytkę CD z materiałami dla uczniów klas
4 i 6 sp /teksty rysunki , prezentacje , instrukcje/.
Chcę aby na każdym stanowisku uczeń je widział np jako dysk albo folder to znaczy płytkę wkładam do stanowiska na komputer10 i co dalej ..........


W tym wypadku proponuję rozwiązanie podane w pkt.1 lub udostępnić CD Rom (dysk D:\) na serwerze w podobny sposób jak podałem wyżej.
Na serwerze Mój Komputer-> Prawy klik ->Eksploruj->Udostępnienia->Udostępnij ten folder
Każda stacja po wpisaniu \\sbs2004\D będzie miała udostępniony CD Rom, czyli dysk D:\ serwera

Cytat:
3. chcę umieścić na serwerze dla uczniów na H : w folderze Moje dokumenty/ uczniowie go widzą/ zadania do testu , sprawdzianu .......


Rzeczywiście dysk h to miejsce zasobów sieciowych, gdzie uczniowie mogą zapisywać swoje prace. Fizycznie jest to folder serwera O:\redirectet\

Jeśli masz zamiar studentowi002d udostępnić inne zadania to możesz to zrobić zapisując je na serwerze w: np.
O:\redirectet\student002d\Moje dokumenty\

Jeśli masz zadanie takie samo dla wszystkich to proponuję rozwiązanie z pkt 1.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marta
Użytkownik Forum


Dołączył: 15 Nov 2005
Posty: 17
Skąd: KRAKÓW

PostWysłany: Mon Nov 21, 2005 6:17 pm    Temat postu: Duże podziękowanie !!! Odpowiedz z cytatem

Witam !!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Bardzo, bardzo dziękuję za zainteresowanie i wyczerpujące instrukcje!!!!
po prostu super Very Happy
Pozdrawiam serdecznie Marta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group