Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

reinstalka na serwerze NTT BATUTA

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2000
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
matciok
Użytkownik Forum


Dołączył: 29 Apr 2010
Posty: 2
Skąd: Siedlce

PostWysłany: Thu Apr 29, 2010 4:08 pm    Temat postu: reinstalka na serwerze NTT BATUTA Odpowiedz z cytatem

Witam, to mój pierwszy post na KOPI Wink

Mam w szkole 2 pracownie, nowszą i starszą, całą szkołę obsluguje serwer z nowej pracowni (Actina Solar) lecz przyszło mi przeinstalować komputer i muszę zrobić to z RIS'a z SBS200 który jest na starym serwerze (Lato 2003) NTT BATUTA, lecz okazało sie że ma uszkodzony jeden z dwóch dysków SCSI, uszkodzony odpiełem i zacząłem instalację SBS200 od początku.

Mam taki problem: zorientowałem się(na podstawie instrukcji instalacji i konfiguracji modemu), że płytki Lato 2003 są w ten sposób zrobione że aktywna jest jedna karta sieciowa połaczona ze switchem (nazwa połączenia w panelu ster. IntraNet, ip 192.168.0.2), a modem DSL pod port COM1 lub COM2 - wybierane podczas instalacji.

Ja mam modem DSL pod ethernet połączony z nowym serwerem a stary podłączam pod inny switch razem z komputerem z "jego" dostawy, jedno gniazdo ethernetowe w serwerze jest wolne a modem wcale nie podpięty, podczas instalacji, w etapie kiedy jest instalowany SQL 2000, exchange itp (etap ten rozpoczyna się od wsadzenie płyty 2) pojawia się następujący problem:
*) podczas instalacji SQL (pierwszy na liście) wszystko idzie gładko, pasek dochodzi do końca ale zamast na liscie być odznaczony zielonym znaczkiem "V" jest zaznaczony czerwonym krzyżykiem. Wg. instrukcji po instalacji SQL powinien nastąpić restart - lecz u mnie nie następuje, instalacja idzie dalej.
*)zainstaluje się kilka komponentów (zielony "V") lecz przy Exchange sytuacja identyczna jak przy SQL - pasek do końca, dużo elementów zainstalowanych itp lecz w efekcie czerwony krzyżyk, tak samo jest z komponentem Small Business Server
*)wg. instrukcji na sam koniec powinien pojawić się komunikat na który trzeba kliknąć zakończ - nie pojawia się - restart jest samoczynny
*)po restarcie pojawia się okno "lista zadań"(identycznie jak przewiduje instrukcja) oraz okieneczko "Ładowanie składników instalatora - może zająć minutę lub dwie" - i tutaj jest koniec - dioda od dysku nie świeci się, i tak stoi w nieskończoność - instrukcja przewiduje w tym momencie wybór portu COM dla modemu (po zniknięciu okieneczka Ładowanie...), lecz u mnie stoi...

----
zauważyłem następującą sytuację -> połaczenie które jest połączone u mnie ze switchem nosi nazwe Połączenie lokaln(ip pobierane dynamicznie), a to nieaktywne IntraNet. W instrukcji widnieje tylko Intranet, jak zmienie gniazdo i puszcze nową instalke jest identycznie.

Czy opisane przezemnie problemy są związane z tą nietypową sytuacją z kartami siec? Czy jeżeli w pierwszym etapie w którym mam kontrole nad pulpitem (wyskakuje okienko "czy chcesz kontynuować instalacje SBS" TAK/NIE) przed kliknięciem w "tak" jeśli w panelu sterowania wyłacze połączenie IntraNet uprzednio zmieniając nazwe, a Połączenie lokalne zmienie na IntraNet i przypisze mu ip 192.168.0.2 to wszystko powinno być ok? Ktoś może miał podobny problem?


---
pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Fri Apr 30, 2010 8:10 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Bardzo starałem się to wszystko zrozumieć, ale mi nie wyszło. Zatem muszę zapytać:
1. Czy mówimy o serwerze edycji sbs 2000, czy sbs 2003?

Jeśli instalacja SBS 2003 jest niewłaściwa sprawdzamy komponenty instalacji w logu na dysku C:/.

SQL to jedna z najważniejszych usług i tutaj nie może być błędów instalacji.

Podczas instalacji upraszczamy maksymalnie jej sposób wykonania:
- typowe dla sbsów karty sieciowe, można wyjąć ze stacji starej pracowni
- ostatecznie k. zintegrowana na LAN, czyli Intranet, czyli karty dla sieci wewnętrznej
- połączenie kart z włączonym modemem lub połączenie obu kablem scrosowanym,
- wyłączyć wszystkie raidy i macierze
- podczas instalacji nie zmieniamy adresów proponowanych przez kreatora
- ustawienia interfejsów sieciowych dokonujemy po instalacji,
- jeśli musimy zmienić adres serwera dla sieci wewnętrznej wykonujemy to przez kreator zmień adres serwera,
- czynności powyższe wymagają sprawdzenia poprawności adresowania w usługach DHCP i DNS,
- zawsze po zmianach związanych z kartami uruchamiamy kreatora poczty i internetu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
matciok
Użytkownik Forum


Dołączył: 29 Apr 2010
Posty: 2
Skąd: Siedlce

PostWysłany: Fri Apr 30, 2010 8:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam , dziękuję za zainteresowanie

cała moja wypowiedź tyczy się SBS2000 - 2003 jest na nowym serwerze i tam nic nie jest ruszane, awaria miała miejsce na starym i stary trzeba przeinstalować - podczas instalacji SBS2000 kolekcja występuje problem z SQL i Exchange - podczas instalacji co skutkuje zawieszeniem się instalatora.

PS. myślałem że w miare jasno wytłumaczyłem Wink

---
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2000 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group