Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wrocław - DC Edukacja

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum KOPI Strona Główna -> Spotkania opiekunów w Polsce
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bartheezzzz
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Sep 2007
Posty: 87
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Tue Feb 16, 2010 6:12 pm    Temat postu: Wrocław - DC Edukacja Odpowiedz z cytatem

Witam
Zastanawiam się nad tym, czemu nie są organizowane szkolenia we Wrocławiu dla administratorów szkolnych pracowni.
Na szkoleniu byłem w firmie DC Edukacja - i tam przyuczyli mnie do administrowania serwerem, nieststy nie nauczono mnie jak reinstalować ich oraz konfigurować. Chciałbym tego się nauczyć na jakimś spotkaniu na które mam przyzwolenie od Dyrektora mojej szkoły.
A może sa osoby chętne do zorganizowania takiego spotkania - potrzebne byłyby wtedy osobu, które potrafią sobie poradzić z reinstalacją i konfiguracją serwera a reszta będzie obserwowała.
Ja osobiście bardzo byłbym tym zainteresowany.
Czy może zebrać grupę osób i skontaktować się z firmą DC Edukacja i dałoby radę zorganizować takie szkolenie...?
Co o tym sądzicie? Czy są osoby chętne na takie szkolenie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotrT
Moderator


Dołączył: 25 Jun 2007
Posty: 352
Pomógł: 2
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Tue Feb 16, 2010 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Już niedługo kwiecień - nie wiem jak plany Mirka co do zjazdu w Kęsowie.
Co do reinstalacji serwera na takim spotkaniu to raczej nierealne. Instalacja z kolekcji płyt przygotowanych przez Microsoft dla MEN to ok 8 godz. (ta instalacja jest bezdotykowa. Uzupełniasz tylko dane dotyczące szkoły, a potem tylko podmiana płyt - potem tylko antywirus, konfiguracja połaczenia z internetem, dodanie stacji do domeny i można pracowac). Jeżeli chciałbys zainstalowac SBS-a z płyt Microsoft - to czas też ok. 8 godz. potem następne kilka godzin na konfigurację (ustawienia GPO, tworzenie kont, itp.)
Co i jak należy wykonac po reinstalacji serwera znajdziesz w dziale Artykuły na stronie kopi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Wed Feb 17, 2010 12:17 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Tak planujemy kolejny zjazd w Kęsowie. Za kilka dni będzie szczegółowa informacja w tej sprawie. Już dziś mogę podać termin: 23-25 kwietnia 2010r. Co do konfiguracji, czy ponownej instalacji, to rzeczywiście stanowi pewien problem techniczny. Zbyt mało czasu, by się tym zająć. Bywało tak, że opiekun zabierał ze sobą serwer i w godzinach nocnych wspólnie lub wybrane osoby go sprawdzały. Choć program spotkania jest dopiero układany, to mogę już dziś powiedzieć, że tematy konfiguracji i administrowania SBSem znajdą również swoje miejsce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bartheezzzz
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Sep 2007
Posty: 87
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Wed Feb 17, 2010 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie - nie pozostaje mi nic innego jak tylko stawić się tam (o ile czas na to pozwoli) i zabrać ze sobą serwer, bo już nie wiem sam co z nim nie tak, niby się zainstaluje, niby wsyzstko gra internet chodzi na serwerze, ale instalacja zdalna stacji nie idzie - wyskakuje error i koniec... jest kłopot z połączeniem stacj do serwera (aktualnie działają lokalnie na koncie pociomc)
już pisałem o tym na forum ale jakoś żadna podpowiedź i artukuły mi nie pomogły... być może jestem za mało douczony aby poradzić sobie z problemem - no cóż czas pokaże
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bartheezzzz
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Sep 2007
Posty: 87
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Tue Feb 23, 2010 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostałem właśnie na maila szkolnego informacjęo szkoleniu przez firmę Combidata.
Jest to placówka doskonalenia nauczycieli akredytowana przez KO.
Termin szkolenia D2 (Przygotowanie nauczycieli do pełnienia funkcji administratora szkolnej pracowni internetowej, II) 12-16.04.2010 - koszt 550zł z posiłkiem

Tam zawiozę serwer i może ktoś z prowadzących zajęcia mi pomoże, taką mam nadzieję.

Ktoś, kto jest zainteresowany szkoleniem podaję namiary:
Adres firmy:
Combidata Poland Sp. z.o.o
Biuro Regionalne we Wrocławiu
Ul. Ruska 51b
50-079 Wrocław
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Tue Feb 23, 2010 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chcę cię dołować, ale całkiem prawdopodobne, że prowadzący nie będzie potrafił albo nie będzie chciał ci instalować serwera - bo nie za to mu płacą. Wink
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bartheezzzz
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Sep 2007
Posty: 87
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Fri Feb 26, 2010 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Być może, ale kto nie próbuje ten nie jedzie Wink
A zawsze się przydadzą "świeże informacje"


Ostatnio zmieniony przez bartheezzzz dnia Mon Mar 01, 2010 2:12 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Feb 26, 2010 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeszcze bardziej przydadzą się "świeże" informacje. Szczególnie z ortografii.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bartheezzzz
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Sep 2007
Posty: 87
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Mon Mar 01, 2010 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam za błąd ortograficzny - już zmieniłem
Nie wiedziałem, że tak cię to urazi Maćku.
Każdemu się to zdarza... w tym przypadku akurat się spieszyłem i tak wyszło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Mon Mar 01, 2010 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No offence. Jesteśmy nauczycielami. Forum jest widoczne w internecie, czytają je również uczniowie. Prywatnie mnie to nie obchodzi. Ale nauczycielom się podstawowe błędy nie powinny zdarzać. Już i tak wszędzie się kubły pomyj na nauczycieli wylewa. Lepiej nie dawać dodatkowych powodów.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bartheezzzz
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Sep 2007
Posty: 87
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Mon Mar 01, 2010 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zupełności się z Tobą zgadzam Maćku - przepraszam za błąd ale nauczyciel też człowiek. Wystarczyło dać znać... bo nie zauważyłem jak pisałem wcześniej, spieszyłem się.
No i tyle w tym temacie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum KOPI Strona Główna -> Spotkania opiekunów w Polsce Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group