Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

sprzęt poleasingowy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oriong
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2009
Posty: 23
Pomógł: 1
Skąd: Łukawica

PostWysłany: Sat Jan 09, 2010 12:19 am    Temat postu: sprzęt poleasingowy Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się nad: http://www.allegro.pl/item877533166_zestaw_fs_3600_1gb_80_dvd_17_lcd_k_graf_256.html
Taki zestaw jest dość tani jeżeli się weźmie pod uwagę że cena wyjdzie gdzieś około 430 zł (525 zł -22%vat).

Potrzebuję około 10 zestawów.
Ma ktoś może doświadczenie z tą firmą?
Może inne propozycje...

Mały minus to brak XP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sat Jan 09, 2010 12:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może mieć sens, cena nie wydaje się być wygórowana, ale najlepiej byłoby osobiście ten sprzęt kupować, bo słabym punktem mogą być monitory. Kiedyś miałem kupić używany dla kogoś. Musiałem przejrzeć chyba sześć, zanim znalazłem taki, którego wady byłyby do zaakceptowania.

Dostałem właśnie maila:
Cytat:
nformujemy, że promocyjne ceny zestawów komputerowych będą obowiązywać tylko do końca stycznia, tym samym wszystkie szkoły które czekały na przyznanie nowych budżetów mogą już składać Zamówienia.



Dodatkowo przypominamy, że promocyjne zestaw komputerowe wyposażone w monitor i systemem operacyjny są:

1. fabrycznie nowe i posiadają gwarancję producenta!

2. Promocyjne ceny obowiązują już od zamówień na 1 sztukę.

3. Wszystkie zakupy w naszym sklepie realizowane są na przelew 14 dni. Fakturę otrzymujecie Państwo wraz z towarem przesyłką kurierską, nic wcześniej nie trzeba płacić.

4. Wszystkie nasze Edu-zestawy sprzedawane są z myszą i klawiaturą.

5. Jeżeli konfiguracja zaproponowanego przez nas zestawu nie do końca Państwu odpowiada zapraszamy na naszą stronę www.edu-market.pl . Znajdą Państwo więcej interesujących zestawów komputerowych (np. Edu-zestaw3+, Edu-zestaw4+ i wiele innych).



Serdecznie zapraszamy do składania zamówień! Wcześniejsza decyzja o zakupie to wcześniejsza realizacja! Zamówienia realizujemy zgodnie z kolejnością napływania!



Pozdrawiamy,

Zespół edu-market.pl

Może taką ofertą się zainteresuj, komputery są z windowsem po 999, zatem cena nie jest dużo większa, a zestawy, choc przestarzałe, są nowe.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
oriong
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2009
Posty: 23
Pomógł: 1
Skąd: Łukawica

PostWysłany: Sat Jan 09, 2010 2:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W poniedziałek przedstawię tą ofertę dyrektorowi.
Do tego sklepu wysłałem zapytanie czy mogą sprzedać bez XP i jaka będzie cena.


Wydać 10 tyś na komputery to nie to samo co 4,5 tyś (wiadomo szkoła biedna) - zobaczymy może mniej, a nowe.
Z tymi monitorami to mnie zmartwiłeś.
Odbiór osobisty to raczej nie wchodzi w grę - za daleko.

Z XP czy bez to niewielka różnica, jeżeli byłby dodatkowo MS Office to już co innego.
I tak docelowo będzie zainstalowany Linux (Ubuntu) - prostsza instalacja oprogramowania, aktualizacja systemu i oprogramowania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
zondal
Użytkownik Forum


Dołączył: 30 Mar 2005
Posty: 124
Skąd: Warlubie

PostWysłany: Sat Jan 09, 2010 4:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tą firmą nie miałem do czynienia, niemniej co jakiś czas kupuję sprzęt poleasingowy. Najczęściej jeden lub 2-3 zestawy, choć kilka lat temu kupiłem jednorazowo 10 stanowisk do pracowni. Były to desktopy hp. Jeśli miałbym określić to jednym słowem - rewelacja!!!
Polecam to rozwiązanie, bo sprzęt jest (bynajmniej ten zakupiony przeze mnie) pod każdym względem lepszy od złomu dostarczanego szkołom! Ba lepszy nawet od taniej tandety z marketów.
_________________
http://gwb.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maku
Użytkownik Forum


Dołączył: 04 Nov 2009
Posty: 56
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Wed Jan 13, 2010 3:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak z osprzętem typu klawiatura do tych markowych? Bo kiedyś administrowałem w jednym miejscu gdzie dostali Delle i problem był kiedy padła np. klawiatura, bo okazało się, że żadna inna niż "ichna" nie współpracuje. Akurat tamte były na gwarancji, więc bez problemu. Ale ze sprzętem poleasingowym raczej nie można na to liczyć.
_________________
Hej, popatrz siostro, co z twoim bratem robią
Hej, czy na śmierć, czy na zatracenie wiodą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
oriong
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2009
Posty: 23
Pomógł: 1
Skąd: Łukawica

PostWysłany: Wed Feb 10, 2010 11:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednak kupiliśmy u lidering.
Sprzęt rewelacja - jak za takie pieniądze (430 zł za zestaw).
Sprzęt podobny do tego który dostaliśmy 3 lata temu z ministerstwa (procesory podobne, grafika lepsza).
Na start trzeba było kupić myszki optyczne bo dali jakieś stare, klawiatury też są baaardzo stare - myszki i klawiatury pochodzą od dużo starszego sprzętu.
Tylko brak systemu w zestawie, ale już sobie poradziłem:)
Fajnie się instaluje system - oczywiście dzięki EOS i clonezilla (wystarczy zainstalować na jednym i następnie obraz po sieci wgrać na pozostałe komputery).
_________________
http://www.zslukawica.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group