Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kołobrzeg 2010 (VI SOPK)

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum KOPI Strona Główna -> Spotkania opiekunów w Polsce
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zondal
Użytkownik Forum


Dołączył: 30 Mar 2005
Posty: 124
Skąd: Warlubie

PostWysłany: Wed Jan 13, 2010 1:12 pm    Temat postu: Kołobrzeg 2010 (VI SOPK) Odpowiedz z cytatem

Już niedługo kolejne spotkanie opiekunów w Kołobrzegu - kto się wybiera?

Pozdro!
_________________
http://gwb.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Wed Jan 13, 2010 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirek i ja się wybieramy.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sat Jan 30, 2010 11:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem po spotkaniu w Kołobrzegu, zatem na gorąco parę uwag. Jak zwykle na takim spotkaniu o dużym zasięgu pojawiają się firmy. Czasem coś ciekawego można zobaczyć - mnie zaciekawiły pracownie tzw. Classmate PC. Inaczej mówiąc zestaw przystosowanych do "delikatnych" uczniowskich rączek netbooków zbudowanych na procesorach Atom. Fajne - i chciałbym, aby nasze szkoły mogły sobie pozwolić na zakup dla młodszych klas takich "latających" pracowni.
Osobiście zaciekawiły mnie też możliwości zastosowania robotów LEGO i ich programowanie oraz to jak można to wykorzystać na lekcjach nie tylko informatyki, ale i fizyki lub techniki. Niestety pojedynczy zestaw przewyższa ceną peceta.
Sensowny wydaje mi się projekt pracowni opartej na sieci bezdyskowych terminali z serwerem. Jest możliwość zbudowania w ten sposób na przykład pracowni bibliotecznej, która byłaby zdecydowanie tańsza od tradycyjnej.
Nie zachwyciła mnie natomiast oferta wydawnictw - ani PWN ani Helionu, który sprzedawał wcale nie nowe pozycje za horrendalnie wysokie ceny.
Wśród zajęć spora część osób zainteresowała się technologiami wirtualizacyjnymi, ale reprezentant Microsoftu nie przybył, a osoba przedstawiająca temat zamiast niego, "poleciała" po najmniejszej linii oporu - czyli tylko VirtualPC, który jest wg mnie zupełnie nieudanym programem. Troszkę ciekawsze były zajęcia dotyczące Vmware.
Jackowi Kawałkowi oraz jego współpracownikom należy pogratulować ogromnej pracy organizacyjnej. No i jak zwykle świetnego pierwszego wieczoru w hali "Milenium".
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum KOPI Strona Główna -> Spotkania opiekunów w Polsce Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group