Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak zainstalować formant ActiveX pod Vistą ?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Tue Dec 22, 2009 2:13 am    Temat postu: Jak zainstalować formant ActiveX pod Vistą ? Odpowiedz z cytatem

Mam stronkę, która wymaga instalacji formantu ActiveX.
http://gm9dg.dvrdns.org/

Pod XP nie ma większego problemu, trochę pobiadoli, że coś tam coś tam, ale w końcu idzie...
Niestety pod Vistą za cholerę nie idzie...
Najpierw pojawia się info na pasku u góry że IE powstrzymał tę witrynę przed instalowaniem formantu i żeby kliknąć...
Kliknam i wybieram zainstaluj ten dodatek dla wszystkich użytkowników.
Czekaaaaaammmmmm i... ta cholera wypisała mi info, że:
System Windows zablokował to oprogramowanie, ponieważ nie może zweryfikować wydawcy...
Nazwa webrec.cab
Wydawca: nieznany

Kliknięcie na OK, przerywa proces... i d... Twisted Evil

Co i gdzie wyłączyć, albo jak oszukać system i dopisać jakiegoś wydawcę???

Embarassed Question

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Tue Dec 22, 2009 2:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki formant od oprogramowania kamery próbowałem pod Windows 7 i Vista i za cholerę się nie da.
Kolega kombinował i na Viście czystej po instalacji ze starym IE się dało zdaje sie, ale na XP z IE8 już nie.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotrT
Moderator


Dołączył: 25 Jun 2007
Posty: 352
Pomógł: 2
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Tue Dec 22, 2009 2:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie się udało Very Happy

1. Dodaj tę stronę do stron zaufanych
2. Następnie w IE -> Narzędzia -> Opcje internetowe -> Zabezpieczenia - wybierz zaufane witryny i wybierz poziom niestandardowy i tam ustaw wszystko na Włacz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Tue Dec 22, 2009 3:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PiotrT napisał:
mnie się udało Very Happy

1. Dodaj tę stronę do stron zaufanych
2. Następnie w IE -> Narzędzia -> Opcje internetowe -> Zabezpieczenia - wybierz zaufane witryny i wybierz poziom niestandardowy i tam ustaw wszystko na Włacz.


Zastosowałem się do wskazówek, ale nie poskutkowało...
Jedyny efekt to taki, że nie ma żadnych komunikatów.
Z lewej strony mały kwadracik, jakby się obrazek jakiś nie wyświetlał...
Być może mam jeszcze coś innego włączone, czego ty nie masz...

Ściągnałem sobie ten plik w postaci spakowanej (webrec.cab) i może po prostu gdzieś to rozpakować, albo podstawić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Tue Dec 22, 2009 3:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie to samo miałem w Windows 7. Obawiam się, ze to jest związane z aktualizacjami IE.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Tue Dec 22, 2009 4:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale żeby w ogóle nie dali opcji wyłączenia i możliwości zainstalowania co trzeba????? Rolling Eyes
Próbowałem na różne sposoby i grucha... Evil or Very Mad
Chyba zapytam gości od monitoringu.
Pod XP działa, ale chyba bez dodatku SP2.
Pod Firefox - też nie udało mi sie uruchomić.
A działa OK - można zdalnie podglądać co się dzieje w szkole, czy dyrektor już jest czy nie... hehe Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Tue Dec 22, 2009 4:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W firefoxie tego nie odpalisz.
A z tymi ActiveX to jest kaszana - Microsoft uwala właśnie własny wynalazek. Większość tych ActiveX jest niepodpisana, bo MS sobie winszuje za to kasę.
Jedyna rada chyba to starszy IE. Ale tez jest oprogramowanie do tego, niezależne od przeglądarki, może wydobądź je od firmy instalującej.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Tue Dec 22, 2009 8:26 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Wcisne również swoje trzy grosze.
Według moich przewidywań i doświadczeń zwłaszcza w zakresie programowania wina leży po stronie programistów oprogramowania. Produkt ten jest niekompatybilny z systemem pod którym chcemy to uruchomić. Stąd nie ma znaczenia pod którą przeglądarką ma działać. Programowo wygląda to tak, że większość ocxów i dll-k tworzone sa pod określony system. O ile można wyobrazić sobie działanie mojego instalatora i programu napisanego w starym Windowsie, to raczej system moniturujący opierajacy sie na kontrolkach zabezpieczających system już nie. Radze zatem sprawdzić na jakich OSach ma pracować to.

Co do weryfikacji certyfikatów i blokowania ActiveX i określonych stron. W tym zakresie pomocne są oczywiście opcje internetowe:
- dodaj do zaufanych stron oraz
- ustawienia zabezpieczeń - pobieranie niezabiezpieczonych formatów ActiveX, które należy ustawić na "włącz"

Jeśli formant opiera się na kompatybilnej kontrolce własciwego systemu, to nie będzie problemu z jej pobraniem i instalacją. Tutaj jedynie należy pamiętać, że niektóre kontrolki wymagają ponownego uruchomienia systemu lub przeglądarki. Częstym błędem jest np. instalowanie ich podczas pracy przeglądarki. Dlatego pewnym sposobem jest pobranie kontrolki i zapisanie jej na dysku. Następnie zamknięcie przeglądarki i zainstalowanie jej w systemie. po otwarciu przeglądarki powinno działać prawidłowo.

Taki problem pojawiał się np. z FlashPlayerem. Tutaj w razie kłopotów warto uruchomić stację w trybie administratora lokalnego, tak by wykluczyć blokowanie przez serwer. Następnie zainstalować pobraną aktualizację i uruchomić ponownie system w sieci SBSa.

Najważniejszym ograniczeniem podobnych instalacji jest zwykle fakt, że podmiana bibliotek i kontrolek systemowych wymaga trybu Dosa. To można porównać do systemu, który siedzi na gałęzi, którą można wzmocnić pod warunkiem, że z niej zejdziemy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group