Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

linux na komputery z procesorem Intel Celeron 533Mhz

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Linux
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rufusek3
Użytkownik Forum


Dołączył: 30 Jan 2008
Posty: 168
Skąd: Olkusz

PostWysłany: Thu Sep 10, 2009 9:28 pm    Temat postu: linux na komputery z procesorem Intel Celeron 533Mhz Odpowiedz z cytatem

Czy istnieje jakaś dystrybucja linux-a na komputery z procesorem Intel Celeron 533Mhz, 64 MB RAMu? Sprawdzałem już w sieci ale niestety testując je na Sun VirtualBox przy takiej pamięci to nic nie idzie. Czy jestem już zdany tylko na Ms Win98 czy mogę pokazać tą alternatywę linux w szkole.

Tak, myślę iż nawet wersja bez xwin będzie dobra by pokazać inny system operacyjny. No mam tylko jedno wymaganie, chciałbym by system ten był boot-owalny z płytki tak jak było z Linux-EduCd lub jak jest EOS Linux.

Z góry dzięki za odpowiedź.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Sep 10, 2009 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest kilka dystrybucji, które maj ą mniejsze wymagania systemowe. Poszukaj np. Puppy Linux lub Damn Small Linux. Problem w tym, że te bardzo lekkie dystrybucje nie są spolszczone, a ponieważ są dość nietypowe, więc trudno to zrobić.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maku
Użytkownik Forum


Dołączył: 04 Nov 2009
Posty: 56
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Mon Dec 14, 2009 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat trochę leciwy, ale dziś właśnie pobrałem Zenwalk i będę testował. Z tego co wyczytałem jest specjalnie stworzony właśnie na słabszy sprzęt. Co prawda ja go zamierzam wrzucić na 256ramu, ale może i na twoim sprzęcie pohula.
_________________
Hej, popatrz siostro, co z twoim bratem robią
Hej, czy na śmierć, czy na zatracenie wiodą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Mon Dec 14, 2009 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Średnio sensowny pomysł. To zwykły Linux z lekkim managerem okien. Mało znany, egzotyczny w naszych warunkach, zapewne nawet ze spolszczeniem będzie problem.
Trzeba było raczej pociągnąć PCLinuxOS w wersji Lite.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maku
Użytkownik Forum


Dołączył: 04 Nov 2009
Posty: 56
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Mon Dec 14, 2009 11:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat z tego co czytałem jest w pełni spolszczony. Po wybraniu klawiatury i regionu podczas instalacji. Sam instalator jest tylko po angielsku. Ale przekonam się o tym jutro, może pojutrze.
---
Pierwsze koty za płoty jak to mówią..
Instalacja na komputerze z niezłym procesorem, ale 256 pamięci, Zenwalk 6.2. Instalator po angielsku, ale po wybraniu klawiatury i kraju, system uruchamia nam się w języku ojczystym w prawie 100%. Trzeba zmienić sobie ręcznie kilka napisów, plus doinstalować przez Netpkg język do istniejących programów w tym Zen OpenOffice specjalnie odchudzona dla tego systemu wersja znanego pakietu biurowego. Na czym polega uszczuplenie pakietu biurowego nie wiem, ale system chodzi naprawdę przyzwoicie.
Wcześniej na tymże sprzęcie instalowałem Ubuntu, Mandrivę, OpenSuse, LinuxMint. Jednak żaden nie pracował płynnie i/lub sprawiał inne problemy. Zenwalk jak dotąd pracuje stabilnie. Nie wiem jak z obsługą formatów AV i innych rzeczy przydatnych w domu, dlatego, że szukałem systemu do komputera do pokoju nauczycielskiego, gdzie sprzęt ma kilkudziesięciu użytkowników i służy wyłącznie do prac biurowych. Szukałem i chyba znalazłem.
_________________
Hej, popatrz siostro, co z twoim bratem robią
Hej, czy na śmierć, czy na zatracenie wiodą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Linux Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group