Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kobiety...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Hyde Park
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maku
Użytkownik Forum


Dołączył: 04 Nov 2009
Posty: 56
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Wed Dec 09, 2009 1:57 am    Temat postu: Kobiety... Odpowiedz z cytatem

Słów mi zabrakło do kobiety, dlatego postanowiłem się wyżalić. Jak to możliwe, że kobiecie nie jest szkoda wydać 200zł na perfumy (co prawda raz na jakiś tam rok czy dłużej) ale na widok urządzenia wielofunkcyjnego za 650zł stwierdza, że na coś takiego pieniędzy nie mamy... ręce opadają z tymi kobietami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Wed Dec 09, 2009 2:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba było powiedzieć, że kosztowało... 250 zł, tyle co twoje perfumy kochanie, no i oczywiście pokaże ci co potrafi ta drukereczka i skanereczek, słoneczko ty moje,... o widzisz kotku, tu jest twoje zdjęcie, robimy skan, a potem to czaordziejskie cacko, w połączeniu z komputerem w takim programiku, spowoduje, że będziesz jeszcze piękniejsza... Adobe się nazywa, no zobacz, kwiatuszku jak ślicznie teraz wyglądasz? Wydrukujemy to teraz na papierze i zobacz jaka jesteś sexi... Very Happy
Ale powiem ci coś w tajemnicy - żebyś wyglądała jeszcze piekniej można było to wydruczyć na papierze fotograficznym, i ja sobie tak pomyślałem, że pewnie chciałabyś mieć taka fotę na takim papierze... czyż nie rybko ty moja???? Wiedziałem, że tak, dlatego wziąłem paczkę tego papieru... był w promocji, a więc łącznie z kablami etc, wydałem coś tak koło 600 złotych to i tak była okazja, bo wiesz... jeszcze atramenty mi dołożyli... gratis!!! były podobne po przeszło tysiąc złotych zdziercy cholerni... Aaaaaa, powiem ci, że sprawdzałem w sklepie internetowym to samo urządzzenie koszttuje 900 złotych... można więc powiedzieć, że to była super okazja... powiedz, że nie????
No muszę ci powiedzieć, że ten program co cię tak upiększył, to kosztuje 2500 zł... (cooooo, tyle dałeś????) - no co ty, czy ja nie mam na co wydawać pieniędzy... wolałbym ci prezent kupić , jakies perfumy czy co.... Pirata kupiłem, i ten sposób zaoszczędziłem dla nas przeszło 2000 złotych... a poza tym, super obiad dzis był, miodzio w gębie kochanie, zawsze świetnie gotujesz, ale dziś przeszłaś samą siebie, dziękuję ci mój ty cukiereczku...
Kochanie, może już odłóż ten wałek, no przecież już cały jestem w siniakach... Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maku
Użytkownik Forum


Dołączył: 04 Nov 2009
Posty: 56
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Wed Dec 09, 2009 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

He, he sęk w tym, że ona wie co to jest drukarka, skaner itd. Po prostu różnimy się podejściem. Dla niej to sprzęt który nie jest niezbędny w domu, a od czasu do czasu kiedy potrzebny, wtedy można skorzystać w pracy. A ja, jak pewnie większość facetów, lubię mieć wszystko pod ręką i szlag mnie trafia kiedy z czymś muszę się wstrzymać bo akurat czegoś brak. Ciekawe do którego z poglądów skłaniają się kobiety z tego forum. Bo z jednej strony kobiety, z drugiej informatyczki Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Thu Dec 10, 2009 12:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli humorystyczne podejście do tematu nie skutkuje, musicie siąść sobie przy kawie i pogadać na temat osobistych zabawek każdej z osób...
Laughing
No cóż, kobiety myślą zupełnie innymi kategoriami, potrafią zakręcić pętlę tam, gdzie ty byś nawet nie pomyślał, że taka możliwość istnieje... Twisted Evil
Co nie znaczy, że to jakieś "cudoki" i nie idzie się z nimi dogadać - ot po prostu ten typ tak ma i to jest ich urok... Wink ale to ich urok Very Happy
W każdym razie nie próbuj zrozumieć kobiety, bo ci się nie uda... Twisted Evil
Jeśli Ona mówi NIE, to wcale nie oznacza, że myśli NIE, ale też wcale nie musi to być TAK... Laughing
No dobra - kończę, bo sam się zapętliłem Wink

Słuchaj, kupiłeś, postawiłeś przed faktem dokonanym - musisz przeżyć trochę tych cichych dni, potem kup kwiaty, przyznaj się do tego, że nie skonsultowałeś z nia i to byl błąd...
Będzie dobrze... hehe Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Dec 10, 2009 1:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka "w temacie" dowcipów mi się przypomniało.
1. Raz będę panem i nie wyjdę spod stołu - wrzeszczy mąż do żony.
2. U mnie w domu jak powiem, ze coś ma być zrobione, to musi być zrobione. Choćbym miał to sam zrobić. - opowiada pan kolegom.
3. Jak bym cię ukatrupił, to dziś bym właśnie z więzienia wychodził - mówi mąż do żony w 25-lecie ślubu. (kiedyś to była maksymalna kara w Polsce, oprócz kary śmierci)
A tak na marginesie. To urządzenia wielofunkcyjnego za 650 zł też bym nie kupił. Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego - mówi pewna pani w reklamie. I chyba ma rację.
Powstaje zresztą pytanie o celowość takiego zakupu. Czy skaner jest czymś co jest używane na co dzień? Wątpię. Od lat mam skaner przy komputerze. Teraz już drugi z kolei. O ile kiedyś używałem skanera częściej, bo skanowałem zdjęcia, po to by wrzucić je do sieci (np. na strony www). Nie skanowałem tekstu. Po pierwsze większość potrzebnych cytatów od dawna można w necie znaleźć, a skanowanie i odczytywanie tekstów zwykle mi się raczej kojarzy z ochotą wykorzystania cudzej pracy. Tak czy inaczej nie używałem tego. Obecnie skaner bardzo rzadko używam. Raz na parę miesięcy.
Drukarka jest mi przydatna. Nie lubię długich tekstów czytać na ekranie. Zatem je drukuję. Do tego raczej przydatna jest drukarka laserowa, bo tańsza w użyciu. Kolorowa jest mało przydatna, bo droga w zastosowaniu, zawsze i tak wyjdzie gorzej niż w fotolabie, gdy drukujemy zdjęcia. A kolorowych dupereli tak naprawdę nie potrzebujemy aż tak bardzo.
Inaczej mówiąc - przedstawiona w tym wątku kobieta jest mądra i rozsądna. Na jej miejscu zgodziłbym się na jakąś tanią w zakupie i eksploatacji laserówkę za powiedzmy 250 zł. Pozostałe 400 niech przeznaczy na jakieś ekstra kosmetyki. Smile
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maku
Użytkownik Forum


Dołączył: 04 Nov 2009
Posty: 56
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Thu Dec 10, 2009 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprzęt nie został kupiony jeszcze, więc jak na razie to dyskusja nad różnicami myślenia płci.
Maćku nie mogę się z Tobą zgodzić. To, że ze skanera korzystam rzadko, nie oznacza, że nie jest mi potrzebny. A kupowanie osobno drukarki i skanera uważam za czyste marnotrawienie miejsca. Urządzenie wielofunkcyjne moim zdaniem opiera się poglądowi, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Z jednej prostej przyczyny, akurat to urządzenie nie służy do wszystkiego. To jest tylko połączenie drukarki i skanera. Nie zajmuję się profesjonalnie grafiką, by potrzebować skanera wysokiej klasy. Taki właśnie wystarczy mi zupełnie. Za to zdarza się, że potrzebuję coś "od ręki" skserować, lub zeskanować. I co wtedy? Trzeba się ubierać i lecieć szukać punktu ksero lub kolegi chętnego do pomocy. Dlatego taki sprzęt uważam za potrzebny.
Za to zakup laserówki za 250zł uważam za kompletnie nietrafiony. Nie istnieje coś takiego jak drukarka tania w zakupie i eksploatacji. Chyba, że masz na myśli cenę okazyjną lub późniejsze dosypywanie proszku w warunkach domowych. To nie dla mnie (okazja cenowa jak najbardziej!). Wszelkie przejrzane przeze mnie laserówki w cenie do 300zł są albo z bardzo drogimi tonerami i brak do nich tzw. zamienników, albo posiadają bęben niezintegrowany z tonerem, co skutkuje potem potrzebą jego wymiany. Właśnie na dniach miałem okazję ponownie tłumaczyć w pracy, że nie kupuje się takiego sprzętu, bądź też kupuje z bębnem bardzo wysokiej trwałości. Jakiś czas temu zakupiono OKI B4250, świetna firma, dobry sprzęt. Ale.. wymiana bębna to koszt ok 700-800zł w najlepszym przypadku 500zł kiedy trafi się okazja. Czyli drukarka idzie na złomowanie bo nikt nie wyłoży takiej kasy na element drukarki kiedy za te same pieniądze można kupić nową drukarkę. Można co prawda jeszcze szukać regenerowanych, ale to już takie trochę "kombinowanie" bardziej przydatne do sprzętu domowego.
Reasumując. Polecam "kombajny" typu drukarka plus skaner osobom które potrzebują czasem coś zeskanować czy skserować. Warto za kilka złotych mieć święty spokój, kiedy nagle nam coś wyskoczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Dec 10, 2009 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że warto szukać okazji. Ja niegdyś kupiłem Samsunga ML1520. Za sumę poniżej 300, ale nie pamiętam dokładnie. Była promocja w Vobisie. Drukuję na niej już kolejny rok - chyba piaty i raz tylko wydałem kasę na regenerowany bęben z tonerem - ok 100 zł.
Moje dziecko używa HP 1018 z cyklu LaserJetów. Też kupiona za grosze (ceny nie pamiętam, bo to w funtach było). Też raz tylko zasobnik z tonerem wymieniała, a drukuje masę na studiach.
Zatem mogą być tanie drukarki i dobre.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maku
Użytkownik Forum


Dołączył: 04 Nov 2009
Posty: 56
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Thu Dec 10, 2009 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Następca 1018 to 1005 lub 1006, odpowiednio 360 i 450zł, a tonery do Samsungów też bywają drogie. Poza tym jak sam potwierdzasz wymiana bębna dochodzi. No i w nowych drukarkach jest problem blokowaniem chipów na liczbę wydruków. Można to oczywiście obchodzić, kupując regenerowane bębny czy obchodząc blokady. Ale ja nie lubię się bawić w takie rzeczy. Kupuję drukuję i koniec tematu. Tak więc drukarka to koszt od ok 350zł. Z wbudowanym skanerem 200zł drożej. Wygodnie i bez kombinowania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
micro
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Dec 2009
Posty: 12
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sun Dec 13, 2009 6:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A kupowanie osobno drukarki i skanera uważam za czyste marnotrawienie miejsca.

Nie tak do końca...
Wyobraź sobie, że nawala Ci skanererek, albo drukarka (a zdarza się) i wtedy to dopiero masz marnotrawstwo miejsca.
Druga sprawa to popieram punkt widzenia Maćka, zdecydowanie taniej, nie zasychają kałamarze bo ich po prostu nie ma Smile.
Osobiście posiadam starą Okipage 10ex od dwuch lat.
Tonera jeszcze nie wymieniałem i nie drżę ze strachu, czy będzie drukować po msc. nieużywania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maku
Użytkownik Forum


Dołączył: 04 Nov 2009
Posty: 56
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Sun Dec 13, 2009 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba nie do końca się rozumiemy. Przeca ja mówię od początku o urządzeniu wielofunkcyjnym LASEROWYM.
_________________
Hej, popatrz siostro, co z twoim bratem robią
Hej, czy na śmierć, czy na zatracenie wiodą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sun Dec 13, 2009 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Protestuję, to nie wątek o drukarkach tylko o kobietach... Wink Wink Wink

Zachowujecie się jak typowi informatycy - siedzi sobie takich trzech i nagle konstatują, że nie mają innych tematów jak komputery, komputery, komputery...
- no fakt... - potwierdza jeden z nich
- no ale o czym moglibyśmy mówić? - pyta trzeci
- a chociażby o dupach - mówi pierwszy
zapadła cisza...
po pięciu minutach jeden z nich zaczyna:
- mój twardy dysk jest do DUPY...

Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
margo
Użytkownik Forum


Dołączył: 12 Dec 2009
Posty: 5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sun Dec 13, 2009 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chociaż jestem kobietą, to większą radośc sprawiają mi zakupy sprzętu komputerowego niż perfum. Myślę, że to nie zależy od płci, tylko od zainteresowań. Mam koleżankę, która, gdy spotkam się z nią na ulicy, potrafi godzinę opowiadać o tym, jaki kupiła procesor, co jej się popsuło w komputerze i co sobie ostatnio zainstalowala. Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maku
Użytkownik Forum


Dołączył: 04 Nov 2009
Posty: 56
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Sun Dec 13, 2009 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Normalnie ideał... Very Happy
_________________
Hej, popatrz siostro, co z twoim bratem robią
Hej, czy na śmierć, czy na zatracenie wiodą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sun Dec 13, 2009 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ideał, ale konkurencja. Very Happy
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maku
Użytkownik Forum


Dołączył: 04 Nov 2009
Posty: 56
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Mon Dec 14, 2009 1:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konkurencja dla kogo? :>
_________________
Hej, popatrz siostro, co z twoim bratem robią
Hej, czy na śmierć, czy na zatracenie wiodą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Hyde Park Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group