Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

kłopot z licencją.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
byne
Użytkownik Forum


Dołączył: 12 Nov 2009
Posty: 12
Skąd: Góra

PostWysłany: Thu Nov 19, 2009 1:40 pm    Temat postu: kłopot z licencją. Odpowiedz z cytatem

Witam,
Wiem że to może pytanie z pierwszej łapanki, ale nurtuje mnie to, a nie bardzo mam się kogo poradzić w tej kwestii
Powiedzcie mi jak wygląda sprawa z licencjami, czy dostając licencje na pracownie, mogę korzystać z niej również na komputerach administracyjnych?? z tego co wyczytałem w regulaminie, to niby tak, klucz może dostać np uczeń nauczyciel pracownik administracyjny po uprzednim przeszkoleniu pod groźbą zwolnienia z pracy za złe korzystanie z systemu, no dobra licencja na 11000 sztuk albo na 2000 w innym przypadku, jak to dokładnie wygląda??
Z tego co widzę poprzedni administratorzy mieli w nosie wszystko i daty niektórych licencji skończyły się już w 2004 roku, pracuje tu od niedawna, a osoba która odchodziła stad miała w pompie mnie i moje zapytania Smile Szkoła biedna mogę zapomnieć o licencjach:)
Proszę o pomoc
Przepraszam za kłopot Smile
_________________
whareva
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotrT
Moderator


Dołączył: 25 Jun 2007
Posty: 352
Pomógł: 2
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Thu Nov 19, 2009 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Licencje otrzymane wraz z pracownią w ramach programów MEN oraz EFS
są tylko na komputery zainstalowane w pracowni. Nie można wykorzystywać ich dla potrzeb administracji oraz uczniów i nauczycieli w domu.
Ilość podana przez Ciebie - jest to ilość na wszyskie komputery dostarczone w danej edycji dla szkół, a nie tylko dla Twojej szkoły.

Nauczyciel może wykorzystywać licencje zakupione przez szkołę jeżeli szkoła jest np. w programie: Microsoft School Agreement.

Charakterystyka School Agreement
Korzystanie z umowy School Agreement wymaga nabycia licencji na wszystkie posiadane komputery. Upraszcza to do minimum administrację licencjami oraz całym systemem informatycznym. Liczba komputerów objetych School Agreement musi być zgodna w ilością komputerów posiadanych przez szkołę w chwili podpisania umowy, wyposażonych w procesory Pentium III, Power Mac lub nowsze. Jeśli szkoła w trakcie jej obowiązywania zakupi kolejne komputery, również one będą objęte licencją bez dodatkowych kosztów (nie dotyczy to jednak produktów serwerowych).

Dodatkową, choć nie mniej istotną, korzyścią jest nabycie przez nauczycieli zatrudnionych w szkole przystępującej do umowy, prawa do użytkowania zakupionego oprogramowania w domu. Możliwość dotyczy licencji zakupionych w ramach School Agreement i obejmuje liczbę nauczycieli odpowiadającą ilości zakupionych licencji. Ponadto, wybierając Opcję Uczniowską, szkoła może wynająć licencje na prywatne potrzeby uczniów.

źródło:http://www.2education.pl/opis-projektu.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
byne
Użytkownik Forum


Dołączył: 12 Nov 2009
Posty: 12
Skąd: Góra

PostWysłany: Thu Nov 19, 2009 3:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra rozumiem o co chodzi.
Nie rozumiem jednej rzeczy, jak poprzedni laboranci instalowali systemy oprogramowanie bez żadnej podkładki, a może ją mieli? lub miał ją poprzedni dyrektor? nie wie pan panie Piotrze jak można to sprawdzić i gdzie zasięgnąć rady?? Szkoła niestety nie ma pieniędzy na nic na dzień dzisiejszy, przy próbie wyłudzenia pieniędzy od dyrekcji dostałem młotek żebym sobie te licencje z głowy wybił - "może w styczniu".

Nie chce być histerykiem ale powoli mnie to zaczyna wnerwiać i nie bardzo wiem co z tym dalej robić :///

może jakas rada panie Piotrze?? Smile
_________________
whareva
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotrT
Moderator


Dołączył: 25 Jun 2007
Posty: 352
Pomógł: 2
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Thu Nov 19, 2009 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co czytam, to osoby które instalowały poprzednio oprogramowanie poprostu, albo nie miały pojęcia o zasadach licencjonowania, albo świadomie "piracili".
Ja sprawdziłbym klucze systemów operacyjnych i oprogramowania biurowego (np. za pomocą freepcaudit) i porównał z kluczami w protokole odbioru pracowni. Jeżeli klucze powtórzą się to powiedziałbym dyrektorowi, że ma pirackie oprogramowanie na komputerach w administracji. W razie jakiejkolwiek kontroli to i tak za wszystko odpowiada Dyrektor, także w jego dobrze pojetym interesie jest zakup legalnego oprogramowania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
byne
Użytkownik Forum


Dołączył: 12 Nov 2009
Posty: 12
Skąd: Góra

PostWysłany: Thu Nov 19, 2009 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zwariuje nie długo.
dziękuje Panie Piotrze.
jak by coś się działo zostawię tu notkę z informacją jak to u mnie wygląda Smile
Pozdro
Paweł
_________________
whareva
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group