Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ankieta ewaluacyjna z informatyki

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Informatyka w szkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Wed Oct 21, 2009 6:58 pm    Temat postu: Ankieta ewaluacyjna z informatyki Odpowiedz z cytatem

Chodiz o to że chciałbym przeprowadzić wsród moich ucnziów ankietę ewaluacyjną dotyczącą tego co chcieliby robić na informatyce.
Dlaczego?
A mianowicie aby mieć podstawe do tego ze jak ktoś zarzuci mi ze na informatyce np grali ( czego nie robią prawie wcale) to że wynika to z ankity i zainteresowań uczniów.
A swojądrogą jak to jest z podstawą programową i treściami ksztalcenia jeśli się nie zrealizuje (lub nie realizuje w ogole bo znam takie przypadki ze robi się coś innego - zabawa granie itd)to jakie konsekwencje ???? Prawne czy dyscyplinarne.
Proszę o opinie bo są ludzie którzy uważają że jest informatyki za dużo w skzole. że po co tyle skoro dziecko ma komputer w domu, ze skoro grają na lekcjach etc etc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Fri Oct 23, 2009 12:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ty uczysz w szkole nadzorowanej przez MEN, czy może prywatnej, że chcesz ustalać program nauczania wedle zainteresowań uczniów?

Zostałeś zatrudniony w szkole w określonym celu - m.in. aby realizować podstawę programową. Jeżeli pracownik nie wykonuje ściśle określonych zadań, to konsekwencje może być jednoznaczne...
Mało tego - jeżeli nie uda ci się zrealizować w całości treści programowych w danym roku, to też mogą być z tego powodu konsekwencje, nawet jeśli nie z twojej winy przepadły lekcje.
Dlatego przy jednej godzinie tygodniowo mój metodyk stanowczo zalecił mi zaplanowanie tylko 30 lekcji. Poza tym 3-4 godziny do dyspozycji nauczyciela. Lepiej, jeśli zostanie ci godzin niż zabraknie na zrealizowanie programu nauczania.

Jeżeli ktoś uważa, że informatyki jest za dużo w szkole, to oznacza, że nie ma pomysłu na prowadzenie lekcji - dla mnie jest stanowczo za mało...
szczególnie teraz, kiedy muszę zrealizować ten sam zakres materiału w ciągu 2 lat, który wcześniej robiłem w trzy lata... Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Fri Oct 23, 2009 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz powiedzieć jakim programem lecisz? dla szkół podstawowych mnie interesuje.
No jeśli jesteś opiekunem pracowni to czy nie obawiasz się kontroli i masz wszystkie niezbędne dokumenty o których pisali admini tego forum gdzieś w jakimś wątku na grupie dyskusyjnej.
Jeśli mogłbyś mi przypomnieć co powinienem mieć jakie dokumenty?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sat Oct 24, 2009 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wziąłem z Heliona - program, podręcznik i nawet plany wynikowe, jest tam nawet platforma edukacyjna do przeprowadzania sprawdzianów...
Ja mam gimnazjum, ale dla podstawówki też jest.

Co do kontroli, poszukaj sobie mój stary post - pisałem w nim, co u mnie wymagano. Być może w twoim regionie wizytator nie będzie tak skrupulatny Wink
Dokumentacja powinna być w sekretariacie - odpowiada za to dyrektor.
No i pamiętaj, żeby zarejestrować się na stronie MEN-u w tzw. naprawach gwarancyjnych...

Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Mon Oct 26, 2009 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mogłbyś podać linka do tego postu i do pozostałych spraw o których piszesz. Na stronie Menu nie rejestrowałem się jeśli chodzi o serwis gwarancyjny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Mon Oct 26, 2009 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kareo napisał:
a mogłbyś podać linka do tego postu i do pozostałych spraw o których piszesz. Na stronie Menu nie rejestrowałem się jeśli chodzi o serwis gwarancyjny



A kolega trochę leniwy - z opcji szukaj nie lubi korzystać... Wink

http://forum.kopi.edu.pl/viewtopic.php?p=4988&highlight=#4988

A tutaj zarejestruj szkołę:

http://www1.men.gov.pl/gwarancjeserwisowe

Pzdr.
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Mon Nov 02, 2009 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widze zdrowo pogieło w ministrestwie ludzi. Przecież to biurokracja jakich mało. Coś mi się wydaje ze jak u mnie bedzie kontrol to blado wypadnę. Wielu rzeczy nie ma a czytałem ze jakieś protokoły instalacji elektr. żę się nadaje itp. Może rozbudowałbyś tamten wątek co jeszcze sprawdzali.
Wybacz że człowiek taki leniwy, jest wiele innych spraw na głowie oprócz pracy i zajmowania się tylko komoputerami.

http://www.ko.rzeszow.pl/artykul.php?id=6211&idg=1&idp=0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Informatyka w szkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group