Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ubuntu na pracowni z ipatem

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Linux
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rroman
Gość





PostWysłany: Sun Sep 06, 2009 4:39 am    Temat postu: ubuntu na pracowni z ipatem Odpowiedz z cytatem

Mam pracownię sbs z ipatem (zdaje się, że będę musił się go pozbyć).
próbowałem podzielić dysk na partycje na komputerze uczniowskim ale ntfsresize wyrzuciło, że są tam bad sectory. Wymusiłem i vista nie wstała.

Zamierzam podzielić dyski na uczniowskich, postawić ubuntu, postawić na jednym windowsa (może się da z ipata pojedynczą partycje?). Póżniej zrobię obraz tego windowsa przy pomocy np. partimage i odtworzę go na pozostałych stacjach.

Czy moglibyście się podzielić doświadczeniami? Jeszcze czegoś takiego nie robiłem, więc nie wiem czy są lepsze rozwiązania. Idealnie byłoby partycji windowsowej nie ruszać. Czy partimage poradzi sobie, jeśli odtworzę ten obraz windowsa na innych stacjach (zdaje się, że nazwę komputera trzeba będzie zmienić...)?

Znalazłem coś takiego: http://www.fogproject.org/
Czy ktoś już to kiedyś używał? Z opisu wynika, że powinien być ok dla partycji windowsowej - nie jestem pewny czy da się wybrać do odtworzenia tylko partycje z ntfsem.

Proszę o sugestie!
Powrót do góry
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sun Sep 06, 2009 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozwiązań do klonowania partycji jest sporo. Do najbardziej znanych obecnie należy clonezilla.
Dwa systemy, IPAT i instalacja zdalna z sbs to coś co się pogodzić nie da.
Z czegos musisz zrezygnować Wink
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
oriong
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2009
Posty: 23
Pomógł: 1
Skąd: Łukawica

PostWysłany: Tue Sep 08, 2009 2:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Windows Vista ma program (funkcję) do zmiany (ograniczenia) partycji (można tym sposobem zrobić nową partycję).
Jak się on nazywa to nie pamiętam... kiedyś tak zrobiłem i wszystko było ok. zn. Vista działała normalnie.
Po tej operacji powstała nowa parycja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Tue Sep 08, 2009 2:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owszem, ale instalacja od zera spowoduje natychmiastowe zaoranie całego dysku, tak przynajmniej dotychczas było.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rroman
Gość





PostWysłany: Wed Sep 09, 2009 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

postawiłem już ubuntu na kilku kompach. Na początku musiałem wyłączyć ipata (nie włączać z powrotem, bo zacznie nadpisywać dysk!), zainstalować viste, ubuntu. Zrobiłem obraz ntfsa przy pomocy ntfsclone. i wszystko działa.
Jeśli komuś się przyda, to napisałem kilka pomocniczych skryptów (niewytestowane dobrze):
http://eduapple.pl/jezowe/lablinux.tar.gz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Linux Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group