Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Program "EuroPlus+ Angielski dla nastolatków" nie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stanisław
Użytkownik Forum


Dołączył: 18 Dec 2008
Posty: 3

PostWysłany: Thu Jan 08, 2009 3:17 pm    Temat postu: Program "EuroPlus+ Angielski dla nastolatków" nie Odpowiedz z cytatem

Zainstalowałem program "EuroPlus + Angielski dla nastolatków" (przysłany w listopadzie przez MEN) na stacji uczniowskiej KOMP02 (ustawiając ją wcześniej w tryb komputera źródłowego itd.). Następnie na serwerze za pomocą IPAT Server Console wykonałem pakiet przyrostowy (na podstawie tej instalacji), który rozesłałem na pozostałe stacje uczniowskie. Na serwerze do O:\menus\vpoziomC skopiowałem skrót do programu (skopiowałem skrót z KOMP02). Na wszystkich stacjach skrót jest w MenuStart jednak program działa tylko na KOMP02. W chwili uruchomienia otwiera się IE i korzysta z zasobu http://komp02/cms. Na pozostałych stacjach również program chce korzyztać przy uruchomieniu z http://komp02/cms. Próbowałem na stacjach uczniowskich innych niż KOMP02 zmieniać adres ręcznie stosownie do numeru stacji np. na http://komp01/cms ale mimo to program się nie uruchamia. Bardzo proszę o pomoc. Dodam jeszcze, że otrzymane w ramach tego projektu programy "Matematyka 2001" i "Przyrodo witaj" działaja poprawnie po zainstalowaniu pakietu przyrostowego na wszystkich stacjach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dividos
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Jan 2006
Posty: 136
Skąd: Konin

PostWysłany: Thu Jan 08, 2009 5:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm
Ten angielski instaluje wiele.... znaczy się apacha i MySQLa
Ja dopiero za to się zabieram, ale zamierzam to postawić na jednym kompie. Inne niech się łączą do niego.

Sprawdzałem - zainstalowałem na stacji Vista, odpowiednio odblokowany firewall. Z innych kompów w sieci da sie dostać do niego (wpisując w przeglądarce http://stacjaxx/cms) i działa.

Ciekaw jestem czy przyroda i matama jest na tyle "głupim" programem że wystarczy może udostępnić tylko folder i dodać skróty zamiast instalować na każdej stacji. Potestyuję
_________________
COŚ JEST TRUDNE ZANIM JEST ŁATWE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Stanisław
Użytkownik Forum


Dołączył: 18 Dec 2008
Posty: 3

PostWysłany: Fri Jan 09, 2009 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisz dividos (gdy rozpracujesz ten problem) co z tym dalej zrobić. Ewentualnie jak skonfigurować czy zainstalować firwalla żeby korzystać z zasobu http://stacjaxx/cms na wszystkich stacjach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dividos
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Jan 2006
Posty: 136
Skąd: Konin

PostWysłany: Fri Jan 09, 2009 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więc ja zrobiłem tak
Na jednej stacji zainstalowałem angielski wg instrukcji (dokładnie) i instalator sam zrobił wszystko. W którymś momencie było pytanie czy blokować aplikację czy odblokować porty. Dałem by odblokował i już.
Działa w całej sieci.

Póki co nie zamierzam zakładać kont w tym systemie CMS. Jeżeli ktoś (panie anglistki) się tym zainteresuje, pójdę dalej. Ja swoje zrobiłem - zainstalowałem i poinformowałem że jest.
Więc by program działał musi być włączona ta stacja. Dla innych dodałem tylko skrót w menu.
Jeśliby zająć się tym na poważniej to prawidłowa instalacja wg mnie powinna być taka (jeśli ktoś ma iPAT):
Na stacji 2 partycje. pierwsza chroniona druga nie. I dane z kursami powinny być na tej niechronionej. Bo jak się koleżanki natrudzą z robieniem jakichś rzeczy to i tak nie zapisze. No i jak dodamy userów to też wsiąkną.. Więc lepiej to zainstalować na partycji niechtroninej.

Co do Przyrody i matmy - na tej samej stacji zainstalowałem te programy. Następnie żywcem skopiowałem na serwer. Folder udostępniłem z ograniczeniem ilości połączeń (stosownie do ilości licencji). Potem dodałem skróty dla uczniów i tyle. Te programy w oparciu o flasha działają więc bez problemu w ten sposób,.

Powodzenia.
_________________
COŚ JEST TRUDNE ZANIM JEST ŁATWE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Stanisław
Użytkownik Forum


Dołączył: 18 Dec 2008
Posty: 3

PostWysłany: Fri Jan 09, 2009 11:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak myślisz dividos, można po zainstalowaniu programu (ja już mam zainstalowany) na jednej stacji odblokować porty żeby można było z pozostałych stacji odwoływać się do niej poprzez skróty w menu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dividos
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Jan 2006
Posty: 136
Skąd: Konin

PostWysłany: Sat Jan 10, 2009 12:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli instalacja była pomyślnie zrobiona to jak najbardziej.
Ja bym (w celu zdiagnozowania) zupełnie wyłączył firewalla na tej stacji.

A i jeszcze w ramach testów sprawdź czy DNS ma poprawny adres IP tej stacji. Zrób ping komp02 i zobacz jakie IP próbuje szukać. Porównaj z tym które ma ten komp2 (na nim polecenie ipconfig)

ew. sprawdź czy zadziała z innych stacji:
http://IP_kompa02/cms
_________________
COŚ JEST TRUDNE ZANIM JEST ŁATWE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
KrzysztofK
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Nov 2007
Posty: 100
Skąd: Konin

PostWysłany: Sat Jan 10, 2009 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Instalowałem wszystkie te programy na Pracowni z 2004, bez IPatów i podobnych wynalazków, z końcówkami na XP. Instalowałem je na serwerze. Na dysku O założyłem folder z pełnym dostępem i w nim zainstalowałem wszystkie trzy aplikacje. Pododawałem skróty na poszczególne poziomy i wszystko działa jak należy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dividos
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Jan 2006
Posty: 136
Skąd: Konin

PostWysłany: Sun Jan 11, 2009 12:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KrzysztofK napisał:
Instalowałem wszystkie te programy na Pracowni z 2004, bez IPatów i podobnych wynalazków, z końcówkami na XP. Instalowałem je na serwerze. Na dysku O założyłem folder z pełnym dostępem i w nim zainstalowałem wszystkie trzy aplikacje. Pododawałem skróty na poszczególne poziomy i wszystko działa jak należy.


Podziwiam za odwagę - ja sie bałem rozwalić serwer...
Powiedz mi czy tez miałeś dokładnie te same aplikacje?

Szczególnie chodzi mi o angielski - tam instalowany jest Apache i MySQL.
Czy IISa ci nie wysypało? Raczej oba serwery WWW nie mogą chodzić na tym samym porcie (80) ???

Otwierałeś dodatkowo porty na ISA serwerze? (np do komunikacji z MySQL)?
_________________
COŚ JEST TRUDNE ZANIM JEST ŁATWE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
KrzysztofK
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Nov 2007
Posty: 100
Skąd: Konin

PostWysłany: Mon Jan 12, 2009 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nie musiałem dodatkowo robić. Wszystko poszło bez przeszkód. Jedyne co zauważyłem to jeszcze bardziej wolniejszy start serwera ale idzie z tym żyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dividos
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Jan 2006
Posty: 136
Skąd: Konin

PostWysłany: Mon Jan 12, 2009 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdzałeś czy działa ci w lokalnej sieci:
http://companyweb/
strona główna serwera SBS
WSUS - jeśli używasz?
ftp

I jeszcze na którym porcie działa apache? [niestety nie wiem jak to sprawdzić]
Question
_________________
COŚ JEST TRUDNE ZANIM JEST ŁATWE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
KrzysztofK
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Nov 2007
Posty: 100
Skąd: Konin

PostWysłany: Mon Jan 12, 2009 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak pisałem wcześniej działa wszystko. W lokalnej sieci również. Ale powtórzę, że mam serwer z 2004 roku, który sam w sobie jest bardzo fajny i szybki.
Apacha nie musiałem odblokowywać i nie wiem na którym porcie.
Nie musiałem robić żadnych dodatkowych operacji. Wrzuciłem płytki, zainstalowałem, dodałem skróty i działa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elka
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 13
Skąd: podlaskie

PostWysłany: Wed Apr 01, 2009 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Mam podobny problem z angielskim dla nastolatków. Ustawiłam stację 07 w tryb źródłowy. Na tym komputerze program chodzi bez problemu. Kłopoty zaczynają się, kiedy próbuję się dostać do niego z innych komputerów. Jest kłopot z wyszukaniem http://komp07/cms. Próbowałam odszukać przez http://IP komp07/cms. nie daje nic. Bardzo proszę o pomoc. Dodam, że w innej pracowni z 2005 r. zainstalowałam ten program na serwerze i chodzi bez problemów. Ale właśnie dowiedziałam się, że należy instalować na stacjach. Pomóżcie, proszę!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group