Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

INTERNETOWE CENTRA INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiki
Użytkownik Forum


Dołączył: 30 Oct 2008
Posty: 21
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Thu Dec 18, 2008 11:22 am    Temat postu: INTERNETOWE CENTRA INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ Odpowiedz z cytatem

Witam
Zastanawiam się w jaki sposób zostały skonfigurowane komputery w tych pracowniach, a dokładniej jak bez udziału serwera zrobić zabezpieczenia na konta uczniowskie, bo w przystawce gpedit można zrobić zabezpieczenia ale niestety dotyczą one także admina.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzysztofK
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Nov 2007
Posty: 100
Skąd: Konin

PostWysłany: Thu Dec 18, 2008 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dołączam się do tematu i od razu zadaję pytanie. Gdzie zobaczyć (zmodyfikować) konta użytkowników założone na tych komputerach. Siedziałem, szukałem, szperałem, kombinowałem i nic. Na dodatek konto Administrator ma mniejsze uprawnienia niż Operator. Dlaczego? W oknie użytkownicy i konta zupełna pustka. Nie można nic dodać i nic zobaczyć. Dlaczego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Dec 18, 2008 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komputery te zostały skonfigurowane jako standalone. manipulacji na użytkownikach należy dokonywać przez panel sterowania >Narzędzia administracyjne > Zarządzanie komputerem > Użytkownicy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wiki
Użytkownik Forum


Dołączył: 30 Oct 2008
Posty: 21
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Fri Dec 19, 2008 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Komputery te zostały skonfigurowane jako standalone. manipulacji na użytkownikach należy dokonywać przez panel sterowania >Narzędzia administracyjne > Zarządzanie komputerem > Użytkownicy.


to jest jasne i proste. Pytanie jak po formatowaniu dysku i zainstalowaniu winxp skonfigurwać konta tak, aby na kontach uczniowskich zrobić takie zabezpieczenia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Dec 19, 2008 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zrobiłem reinstalację korzystając z obrazów pozostawionych przez instalatorów. Można jednak zainstalować normalnie XP i założyć konta z ograniczeniami. Nikomu tak naprawdę nie jest potrzebnych kilkaset kont czytelnik, te komputery w praktyce i tak nie są spersonalizowane. Wystarczy założyć jedno i nałożyć ograniczenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzysztofK
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Nov 2007
Posty: 100
Skąd: Konin

PostWysłany: Fri Dec 19, 2008 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Komputery te zostały skonfigurowane jako standalone. manipulacji na użytkownikach należy dokonywać przez panel sterowania >Narzędzia administracyjne > Zarządzanie komputerem > Użytkownicy.


Niestety nic tam nie ma. Komputery postawione na Viście i tam gdzie podałeś zupełna pustka. Próbowałem edytować, kombinować, cudować i nic nie zrobiłem. Próbowałem nawet założyć nowe konto i też nie można.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dividos
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Jan 2006
Posty: 136
Skąd: Konin

PostWysłany: Fri Dec 19, 2008 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobacz czy to cię zadowoli.
Z tego co Fabicki mówił na szkoleniu to mi się kojarzy że tym narzędziem się to robi.
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=3750&Nowa+wersja+Shared+Computer+Toolkit+dla+Windows+XP

Swoją drogą ja zamierzam zaorać kompy z ICIM i podpiąć pod domenę. Logowania na indywidualna konta imienne (każdy uczeń ma swoje).

2 Pracownie już działają pod jednym serwerem. Pokój nauczycielski też. Czas na ICIM Smile
_________________
COŚ JEST TRUDNE ZANIM JEST ŁATWE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
KrzysztofK
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Nov 2007
Posty: 100
Skąd: Konin

PostWysłany: Tue Jan 06, 2009 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale to jest pod XP a w naszym ICIM siedzi Vista.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dividos
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Jan 2006
Posty: 136
Skąd: Konin

PostWysłany: Fri Jan 09, 2009 1:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wss.pl/Articles/10430.aspx
_________________
COŚ JEST TRUDNE ZANIM JEST ŁATWE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
KrzysztofK
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Nov 2007
Posty: 100
Skąd: Konin

PostWysłany: Fri Jan 09, 2009 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Dzięki dividos w najbliższym czasie wypróbuje.
Jednak mam jeszcze jeden bardzo szczególny problem w ICIM. Loguje się na Komp nr1 na konto Czytelnik1. Wszystko działa jak powinno. Uruchamiam Paint i..... całkowite zamulenie systemu. Wykorzystanie procesora na 100%, zapchana pamięć i ogromnie dużo czasu upływa zanim cokolwiek można zrobić.
Jeżeli jednak zaloguje się na tym komputerze na dowolne inne konto wszystko działa tak jak powinno. Tylko dla konta Czytelnik1 Paint odmawia współpracy. Siedziałem, szukałem, kombinowałem i nic nie znalazłem. Pomyślałem, żę usunę to konto z systemu i utworzę je od nowa. Ale jak pisałem już wcześniej konta są zupełnie niewidoczne. Czy ktoś spotkał się z podobnym problem? Może jakieś sugestie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Sun Jan 11, 2009 6:31 pm    Temat postu: Obrazy Odpowiedz z cytatem

Chyba najlepszym sposobem jest zrobienie sobie czystego obrazy z jeszcze działającego ( dobrze) komputera a nastepnie przeniesienia go na inny. Wystarczy zmianić później tylko nazwę komputera i całe ustawianie jest już zrobione. Praktykuję to od kilku lat i działa. Jedna płytka z obrazem na wszystkie stacje Smile
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Tue Mar 03, 2009 2:07 pm    Temat postu: Racja a co z nr licencji Odpowiedz z cytatem

przy zrobieniu obrazu to się zgodze byłoby ok ale przecież trzeba zmienić nr licencji i serial. Czym to robisz powiedz. czy zostawiasz tak jak jest na kompie źródłowym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Tue Mar 03, 2009 2:41 pm    Temat postu: NR Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc nr licencji ale co do klucza to np keyfiner no i zmieniam nazwę komputera
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group