Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowa stacja do domeny i internet

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darecki30
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Sep 2008
Posty: 73
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Thu Jan 08, 2009 6:34 pm    Temat postu: Nowa stacja do domeny i internet Odpowiedz z cytatem

SBS2008 R2 +10 Vista
Zainstalowałem Xp i dodałem do domeny poszło sprawnie (wszystko działa tzn. mogę się logować itd.). Jak teraz udostępnić internet na tej stacji, pewnie jakaś regułka w ISA?
Pomóżcie jak możecie. Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Thu Jan 08, 2009 7:57 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Ten materiał pomoże:
http://kopi.edu.pl/index.php?id=163&id2=102
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darecki30
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Sep 2008
Posty: 73
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Thu Jan 08, 2009 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najciemniej pod latarnią - oglądałem ten artykuł dziś już dwa razy ale sugerowałem się tym że dotyczy tylko konfiguracji serwera po jego instalacji a nie nowo dołączanej stacji roboczej.
Dzięki Mirku, zapoznam się z nim dokładnie i jutro powalczę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darecki30
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Sep 2008
Posty: 73
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Fri Jan 09, 2009 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Mirku. Pomogło!

Jeszcze małe pytanko:
1)Zgodnie z sugestią KONCEPTU zainstalowałem XP z:
"Drugi krążek Kolekcji zawiera Windows XP i jest krążkiem startowym
(start z CDROM wymaga wyłączenia IPAT na komputerze (klawisz <F3>)"
2)Następnie po dodaniu stacji do domeny chciałem zgodnie z sugestią KONCEPTU zainstalować OFFICE2007:
"Wszystkie potrzebne aplikacje są w kartotece C:\ClientApps na serwerze,
(w tym alternatywna wersja Office 2003) i stąd należy je zainstalować"

3)Pytania moje:

-dlaczego nie mogłem zainstalować z powyższej ścieżki OFFICE2007 (office 2003 poszedł bez problemów). Początkowo komp zgłaszał złego instalatora windows i chciał 3.1, dodałem go i myślałem że już po sprawie bo plik instalacyjny office 2007 wystartował, pojawiło się okienko instalacyjne, ale po kilkudziesięciu sekundach koniec tzn nic się nie działo!

-czy system będzie wymagał aktywacji? Bo podczas instalacji żadnego klucza nie chciał i jest aktualnie z kluczem MEN

-czy może jeszcze coś powinienem doinstalować aby stacja właściwie funkcjonowała

-mam zamiar dołączyć w taki sposób 5 stacji ale serwer ma 15 licencji. Obecnie jest wykorzystanych: 10 (Vista) +1(notebok)+1(mój świeży XP)=12, czyli pozostaje 3 licencje a ja mam jeszcze 4 kompy do dodania czy mogę bez problemów usunąć NOTEBOKA by na jego miejsce wpiąć stację?


To chyba tyle. Mam nadzieję żę znajdzie ktoś tyle cierpliwości by mi to poukładać w głowie. Adminem jestem od września i ciągle się uczę dlatego będę wdzięczny za każdą sugestię!
Pozdrawiam Darek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group