Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

logi isa jak czytać?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sbsmax
Gość





PostWysłany: Tue Nov 18, 2008 2:21 pm    Temat postu: logi isa jak czytać? Odpowiedz z cytatem

Witam , kontynuując mój temat na temat isa, mam pytanie jak odczytać logi isa. Znalazłem opracowanie -ćwiczenie oeizik ,ale mam problem z odczytaniem. W logach w lokalizacji O:/log widzę że logi są zapisywane z każdego dnia bo są dwa pliki dla każdego dnia z rozszerzeniem .idf i .mdf
co te logi zawierają czyli co z nich można odczytać ? najbardziej by mnie interesowało jakie strony dany komuter lub użytkownik otwierał danego dnia , czy to jest możliwe? Czy należy ustawić co ma być zapisywane w logach? i jak kasować logi?
Pozdrawiam
Powrót do góry
sbsmax
Gość





PostWysłany: Wed Nov 19, 2008 8:32 pm    Temat postu: Re: logi isa jak czytać? Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy pytanie zbyt banalne, że nikt nic nie napisał?
ja znalazłem ciekawe ustawienia:
w isa >monitoring>logging
i ustawiając odpowiednio filter można odczytać np konnkretnego dnia w określonym przedzialeczasu , kto z jakiego hosta po ip, na jakie wchodził strony. To tak pokrótce ,nie wiem czy korzystacie z tego ?
Powrót do góry
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Fri Nov 21, 2008 1:52 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Korzystam z tego narzędzia, choć muszę przyznać, że ilość informacji czasami przysłania konkrety, dlatego robie to rzadko. Można oczywiście ręcznie zmienić konfiguracę ustawień standardowych i wybrać własne. Nie miałem jednak do tej pory czasu głębiej tym problemem się zająć.

Jak słusznie zauważyłeś możliwości sprawdzania i monitorowania jest ogrom. Dlatego należy uważać z ilością tworzonych filtrów, bo załączenie raportowania może w kilka minut nazbierać kilka GB logów. Niestety nie znalazłem programu, który bezpośrednio czytałby logi ze standardowej lokalizacji O:\log\ISA1004\. Chodzi o rozszerzenia mdf, idf i ils. Te jedynie możemy odczytać w ISA w zakładce Logging. Można również skopiować je i przeglądać stosując autofiltr w Excelu.
Co do usuwania. Możemy ustawić czas utrzymywania logów na dysku, natomiast ręcznie można jedynie po zatrzymaniu odpowiednich procesów systemu (szczególnie istotne dla SQLa).
Narzędzie warto bliżej poznać
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sbsmax
Gość





PostWysłany: Fri Nov 21, 2008 3:47 pm    Temat postu: Re: odp Odpowiedz z cytatem

Można jeszcze rozważyć , czy istnieje obowiązek przechowywania logów,który mają chyba administratorzy sieci. Ja oczywiście administratorem sieci się nie czuję, i denerwuje mnie wprowadzana nazwa tzw "opiekun pracowni" co znaczy tyle że masz robić wszystko i nic zato nie masz -ale to już inna sprawa Sad
Powrót do góry
JakubC
Moderator


Dołączył: 05 Jul 2005
Posty: 282
Skąd: Poznań

PostWysłany: Fri Nov 21, 2008 5:14 pm    Temat postu: Re: odp Odpowiedz z cytatem

sbsmax napisał:
Można jeszcze rozważyć , czy istnieje obowiązek przechowywania logów,który mają chyba administratorzy sieci.

Nie masz takiego obowiązku. Jesteś za to odpowiedzialny, za wszystkie nieprawne działania, które z Twojej sieci będą miały miejsce - mimo, że nie Ty będziesz ich "autorem".
_________________
Jakub Cichocki | cogitech group
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group