Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wysyłanie raportów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
matmus18
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Sep 2008
Posty: 3

PostWysłany: Fri Sep 26, 2008 4:47 pm    Temat postu: Wysyłanie raportów Odpowiedz z cytatem

Czy administrator szkolnej pracownii musi wysyłaś jakieś raporty do ministerstwa o serwerze. Jestem administratorem od czerwca tego roku. Dla mnie do czarna magia mam 3 lekcje informatyki w tygodniu a jaka wielka odpowiedziałność. Podstawowy mój przedmiot nauczania to matematyka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Sep 26, 2008 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie musi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Fri Sep 26, 2008 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciek nie w temacie...
Mamy obowiązek wysyłania kwartalnych raportów dotyczących napraw gwarancyjnych - wzór takiego raportu powinien być na stronie twojego kuratorium. Jeśli nie ma - zaglądnij na stronę katowickiego kuratorium w dział edukacja - informatyka.
Chcą wiedzieć ile napraw przeprowadzano i jak awaryjny jest sprzęt.
No i krótko - że sprzęt wykorzystywany jest wyłącznie do celów edukacyjnych.
Już wkrótce ma wejść przepis, który umożliwi wypożyczanie pracowni do celów komercyjnych na kursy itd. współfinansowane przez UE.
Dokument ma już wkrótce dotrzeć z MEN do kuratoriów...

Poza tym, znajdziesz tam info, jaką dokumentacje należy mieć w szkole odnośnie pracowni i którą należy przechowywać do 2013 roku.
Już zaczynają się kontrolę - sprawdzają czy jest ta dokumentacja, czy sprzęt jest wprowadzony na inwentarz, ma numery na sprzęcie.
Sprzęt musi być wykorzystywany zgodnie z umową i ma być w komplecie w pracowni - nie może być gdzieś po szkole. Niedawno jeden z kolegów pisał o przechwyceniu "laptoka" przez dyrektora...
Jest to niezgodne z umową i mogą być z tego wyciągnięte konsekwencje (jakie? - nie wiem Smile - w najbardziej drastycznych przypadkach, nawet odebranie pracowni... podobno... ).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nika_k
Użytkownik Forum


Dołączył: 06 Nov 2008
Posty: 5
Skąd: Opole

PostWysłany: Fri Nov 07, 2008 12:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie dzisiaj wchodzę do pracowni a tu nie ma projektora Sad odnalazłam go na stałe zamontowanego w innej sali! Już nie mogę wytrzymać z dyrektorką nie dość, że prosiłam aby nie dotykano serwera gdy jest włączony a ona nakazała sprzątaczce wyłączać wtedy zasilanie (robi to nawet wtedy jak wpada do klasy a ja mam okienko) to teraz zaczyna mi sprzęt zabierać.
Chyba muszę zgłosić to jej zachowanie albo sama prosić się o jakąś kontrolę bo czarno widze administrowanie pracownią.
Jak myślicie gdzie powinnam zgłosić to jej zachowanie? Dodam jeszcze, że romowy z nią nic dają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Nov 07, 2008 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest pewien problem. Generalnie z dyrekcją walczyć, to jest trudna sprawa. Musisz się nastawić na dość nieprzyjemne sytuacje i kilka być może lat walki. Jeśli nie jesteś przynajmniej nauczycielem mianowanym to sytuacja jest jeszcze gorsza.
Ja osobiście jestem człowiekiem, który bardzo niechętnie wykopuje topór wojenny, ale w ciągu wielu lat pracy zdarzało się, ze musiałem.
Przede wszystkim jednak sugerowałbym porozmawiać, poprosić o dłuższą audiencję i poprosić o uzasadnienie, dlaczego serwer jest wyłączany, jakie ma do tego uzasadnienie.
Jakie ma uzasadnienie do tego, że zabiera rzutnik.
Przedstawić swoje argumenty - po pierwsze taki, że przez okres umowy podpisanej przez dyrekcję pracowni nie wolno dzielić i poszczególnych elementów umieszczać, gdzie dyrekcji wygodniej. *
Po drugie przedstawić własne argumenty, dlaczego nie wolno serwera wyłączać, a już szczególnie odłączać zasilanie. Możesz się również i na to forum powołać - wszyscy którzy od lat mają do czynienia z sbsami wiedzą, ze to są systemy do pracy ciągłej, wyłączanie i włączanie choćby w układzie weekendowym jest złym pomysłem. Serwery mają potem problemy. Moje chodzą już od ponad 2 lat non stop. A w weekendy zwykle badam stan ich działania oraz dokonuję aktualizacji.
Jeśli ustna rozmowa nie przyniesie efektu, złóż swoje wnioski na piśmie jako notatkę służbową, będziesz kryta w razie draki.

* W praktyce szkoły czasem zmieniają coś w konfiguracjach pracowni i to jest dobre, jeśli ma służyć lepszej pracy i jest efektem decyzji podjętej w wyniku porozumienia, a nie arbitralnej decyzji kogoś, kto najczęściej nie odróżnia komputera od pralki.


Ostatnio zmieniony przez Maciek dnia Fri Nov 07, 2008 2:49 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Fri Nov 07, 2008 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak pisze Maciek... jeżeli jesteś osobą odpowiedzialną za administrowanie pracownią, to Ty masz głos nadrzędny w tej kwestii, jak ma ona pracować.
Co trzeba dyrekcji wyraźnie zasygnalizować.
Sprzęt nie może być dzielony i jeżeli istnieje konieczność wypożyczenia do innych celów DYDAKTYCZNYCH, to tak, ale za Twoją wiedzą.
Do mnie też w wakacje dzwoniono, że jakiś komp (serwer) cały czas pracuje i co z tym zrobić?
Wytłumaczyłem, że tak ma być, a sprzęt jest na okresie gwarancyjnym i powinien być testowany do skutku.
Pominąłem długie tłumaczenie, że serwer powinien pracować non-stop.
Poskutkowało i nie mam problemów.

Na twoim miejscu porozmawiałbym z dyrką na ten temat a jeśli to nie poskutkuje napisz pismo na dziennik z kopią, że wobec różnego typu działań osób trzecich nie możesz skutecznie zarządzać pracownią i prosisz o przekazanie tych obowiązków innej osobie.
Może w końcu trafi do ślicznej główki Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nika_k
Użytkownik Forum


Dołączył: 06 Nov 2008
Posty: 5
Skąd: Opole

PostWysłany: Fri Nov 07, 2008 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za rady. Juz postanowiłam - po weekendzie idę na poważną rozmowę Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nika_k
Użytkownik Forum


Dołączył: 06 Nov 2008
Posty: 5
Skąd: Opole

PostWysłany: Wed Nov 12, 2008 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłam na rozmowie i zaczęłam od projektora - usłyszałam, że projektor mi zabiera. "Przecież jak jest w innej sali to i tak służy uczniom a jak przyjdzie kontrola to ona się będzie tłumaczyć nie ja a mnie wcale ten sprzęt nie jest potrzebny wystarczą mi komputery." Sad
PO takiej argumentacji nie miałam już siły poruszać tematu wyłączenia serwera.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Thu Nov 13, 2008 12:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to Ci niepotrzebny projektor???
Dla mnie to nowa jakość w prowadzeniu zajęć...! Rolling Eyes Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group